USD 40.40 40.80
  • USD 40.40 40.80
  • EUR 40.60 40.85
  • PLN 10.00 10.15

Деколонізація: скільки вулиць потрібно перейменувати на Волині

26 Червня 2024 13:54
Громадська організація «Деколонізація.Україна» показала оновлену карту вулиць, які пропонують перейменувати згідно до закону про декомунізацію і деколонізацію. На Волині ще 71 вулиця потребує перейменування.

Про це організація повідомила у Facebook.

«Цифри можуть вже бути трохи меншими, бо громади часто надають інформацію з певним запізненням», – написали активісти.

Читати ще: «Луцьк, вулиця Перейменована»: історія вулиці Скоропадського

На мапі видно, що найбільше вулиць потрібно перейменувати у Запорізькій (1011), Вінницькій (912), Одеській (581) та Харківській (656) областях.

Натомість найменше перейменувань потрібні для Тернопільської (22), Львівської (12) та Івано-Франківської (3) областей.

Громадська організація наголошує, що будь-хто в коментарях до оригінального допису може написати свою область, а в особистих повідомленнях отримати детальний список вулиць. Також на їхньому сайті є окрема інтерактивна мапа.

На ресурсі вказують, що червоні позначки вказують на об’єкти, які ще не декомунізовано; зеленим позначено декомунізовані об’єкти; жовті позначки – об’єкти, які чітко не потрапляють під дію закону про декомунізацію, але мають бути демонтовані.
Громадська організація «Деколонізація. Україна» збирає дані про демонтовані, перейменовані об’єкти. Також збирають інформацію про топоніми та символи, які потребуть декомунізації і деколонізації.

Читати ще: «Луцьк, вулиця Перейменована»: з історії вулиці Єршова/Яремчука

Для того, щоб перейменовувати вулиці посадовці міських та обласних рад послуговуються законами «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Згідно із цим законами, культурними пам’ятками не можуть бути символи російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології. Також завдяки закону з’явилися правові підстави, щоб вилучати радянські пам’ятки з Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

З 2022 року крім зміни назв топонімів почали демонтувати російську символіку з фасадів будинків, прибирати пам’ятні знаки та скульптури на честь російських дієвців та прибічників їхньої влади.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Олексій Показати IP 26 Червня 2024 15:09
Якби була мінімалка чистими 20000 грн (500$), то хоч по десять раз перейменовуйте!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus