Профіль користувача
![](/public/images/user_no_foto.png?1721107475)
юрій: Про частку у праві власності.
Доброго вечора. В нашій сім'ї 5 дітей. Батьки розлучилися давно. Наш будинок був розділений на дві окремі половини. Батько з двома моїми братами виїхав в іншу місцевість і свою половину подарував сестрі. Ми з матір'ю і другою сестрою жили в своїй частині будинку. Згодом сестра отримала від роботи кімнату в гуртожитку, де проживає і зараз, кімнату свою приватизувала. Мати мала неофіційний шлюб і перейшла жити до свого чоловіка. В нашій частині будинку жив я сам і сплачував всі платежі за житло, а квитанції були оформлені відповідно на мою матір, як власника будинку. Коли мати померла (серпень 2016 року) і я пішов оформлювати допомогу на поховання, виявилося, що мати переоформила будинкову книжку і в неї, я як виявилося, не вписаний. Ще сестра мені сказала, що мати подарувала наш будинок їй. Я маю штамп в паспорті про прописку, але як мені пояснили в міській раді, згідно із записами будинкової книжки, я не є співвласником будинку. Як мені вчинити, щоб отримати свою частину в нашому житлі? Дякую за відповідь. Перейти до питання
Відповідь юриста:
Доброго вечора. В нашій сім'ї 5 дітей. Батьки розлучилися давно. Наш будинок був розділений на дві окремі половини. Батько з двома моїми братами виїхав в іншу місцевість і свою половину подарував сестрі. Ми з матір'ю і другою сестрою жили в своїй частині будинку. Згодом сестра отримала від роботи кімнату в гуртожитку, де проживає і зараз, кімнату свою приватизувала. Мати мала неофіційний шлюб і перейшла жити до свого чоловіка. В нашій частині будинку жив я сам і сплачував всі платежі за житло, а квитанції були оформлені відповідно на мою матір, як власника будинку. Коли мати померла (серпень 2016 року) і я пішов оформлювати допомогу на поховання, виявилося, що мати переоформила будинкову книжку і в неї, я як виявилося, не вписаний. Ще сестра мені сказала, що мати подарувала наш будинок їй. Я маю штамп в паспорті про прописку, але як мені пояснили в міській раді, згідно із записами будинкової книжки, я не є співвласником будинку. Як мені вчинити, щоб отримати свою частину в нашому житлі? Дякую за відповідь. Перейти до питання
Доброго дня! Питання власності на частину будинку і "прописка" в ньому не мають нічого спільного, оскільки реєстрація місця проживання не породжує майнових прав на житло, у якому зареєстроване місце проживання. Тому, якщо Ваша мати розпорядилась своєю часткою будинку не на Вашу користь, тобто подарувала за життя його сестрі, тоді Ви не зможете юридично отримати якусь частку в такому будинку. Якщо ж мати на момент смерті залишилась власницею своєї половини будинку, і не склала на когось окремо заповіт, - тоді зможете отримати свою частку як спадкоємець в загальному порядку нарівні із іншими спадкоємцями матері.
«Приїжджаєш – і як не в своїй тарілці. Тягне назад до хлопців», – військовослужбовець волинської бригади
Сьогодні 08:10
Сьогодні 08:10
Майже тисяча пацієнтів на Волині цьогоріч отримали ліки проти розладів психіки та поведінки, епілепсії за програмою «Доступні ліки»
Сьогодні 06:12
Сьогодні 06:12
Вперше за 14 років: компанія, що володіє правами на порятунок «Титаніка», проведе експедицію
Сьогодні 00:32
Сьогодні 00:32
Люди, які лягають спати пізно, мають кращі когнітивні здібності, ніж «жайворонки», – дослідження
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
Людство почне вимирати вже у поточному столітті. Прогноз ООН
15 Липня 2024 23:46
15 Липня 2024 23:46
Вживає з 14-ти років: у Луцьку молоду одеситку можуть посадити через наркотики
15 Липня 2024 23:27
![](/public/images/logo.png)
15 Липня 2024 23:27