USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35
Профіль користувача
ithelf
Дата реєстрації: 27 Грудня 2015 17:02
Коментарів: 0
Відповідь юриста:
Доброго дня! Якщо бабуся вже заповіла свою 1/2, як розумію, будинку на певну особу, зокрема на правнучку, і заповіт посвідчений нотаріально або у сільській раді – то все правильно, підстав для того, щоб цю частину спадкового майна хтось відсудив після смерті бабусі, немає. Питання умови догледіти до смерті не передбачається в заповіті, а регулюється спеціальним договором – довічного утримання, на підставі якого і відбувається перехід права власності в замін на послуги з догляду за особою, яка віддає свою власність.

Правнучка зможе добудувати окремий вхід, коли її частка буде виділена внатурі, тобто чітко конкретизована та частина будинку, яка належитиме їй. Також можна за життя бабусі провести розподіл її будинку на 2 окремі частини, із виготовленням відповідної технічної документації, і тоді таку чітку виокремлену частину будинку заповісти, або подарувати онучці.

Питання на кого оформляти довіреність для оформлення документів при приватизації землі, в тому числі отримання кадастрового номеру, не принципове. Краще на того, хто буде активніше займатись цим питанням.

Наявність статусу дитини війни не надає права на пільги в запитуванній задачі.
Відповідь юриста:
Доброго дня!

Ви можете звернутись в БТІ для надання даним підприємством висновку щодо технічної можливості поділу внатурі (по 1/2) відповідного будинку, і вже після такого висновку можна в нотаріуса укласти договір дарування або купівлі-продажу відповідної частки будинку. Щодо мінімізації оподаткування при проведенні вказаного правочину Вам краще підкажить нотаріус, який займатиметься цим питанням. Вважаю, що тут краще зробити дарування.
Система Orphus