Профіль користувача
![](/public/images/user_no_foto.png?1721107524)
kodra: Доброго дня! Розтлумачте, будь ласка, таку ситуацію. Померла тітка, спадкоємцями є 4 її дітей, які разом з нею були прописані в квартирі, але на момент її смерті і взагалі довгий час з нею не проживали.
У власності тітки був будинок, який раніше належав моєму дідусю, квартира їй не належала (у власності однієї с дочок). Протягом 6 місяців заяву на спадщину ніхто із дітей тітки не подав і тепер фактично вони вважаються такими, що прийняли її, але будинок дідуся їм не потрібен, тому вони і не хотіли морочити собі голову з оформленням спадщини і не хочуть оформляти право власності (так як не бажають витрачати гроші). Моя мама, рідна сестра тітки, хотіла б оформити на себе право власності на цей будинок дідуся (друга черга спадкоємців).
Всі стороні, всі 4 дітей тітки, згодні вирішити це питання полюбовно, просто ми не знаємо, як це правильно зробити юридично. Якщо вони з нею не проживали, чи можна взяти в селищній раді (де ще і які документи треба брати?) довідку про те, що вони прописані, але не проживали постійно зі спадкодавцем? Чи буде така довідка підставою для визнання їх такими, що не прийняли спадщину? Може, вони маюсь написати якісь заяви про те, що дійно не проживали з матір'ю на момент її смерті? Чи треба звертатися до суду? Перейти до питання
Відповідь юриста:
У власності тітки був будинок, який раніше належав моєму дідусю, квартира їй не належала (у власності однієї с дочок). Протягом 6 місяців заяву на спадщину ніхто із дітей тітки не подав і тепер фактично вони вважаються такими, що прийняли її, але будинок дідуся їм не потрібен, тому вони і не хотіли морочити собі голову з оформленням спадщини і не хочуть оформляти право власності (так як не бажають витрачати гроші). Моя мама, рідна сестра тітки, хотіла б оформити на себе право власності на цей будинок дідуся (друга черга спадкоємців).
Всі стороні, всі 4 дітей тітки, згодні вирішити це питання полюбовно, просто ми не знаємо, як це правильно зробити юридично. Якщо вони з нею не проживали, чи можна взяти в селищній раді (де ще і які документи треба брати?) довідку про те, що вони прописані, але не проживали постійно зі спадкодавцем? Чи буде така довідка підставою для визнання їх такими, що не прийняли спадщину? Може, вони маюсь написати якісь заяви про те, що дійно не проживали з матір'ю на момент її смерті? Чи треба звертатися до суду? Перейти до питання
Доброго дня!Можливо відразу переоформити будинок покійної тітки на Вашу мати.Для цього потрібно щоб вона подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини (при цьому, оскільки строк на подання заяви про прийняття спадщини пропущено, треба отримати на це письмову згоду інших спадкоємців, в даному випадку дітей тітки – ч. 2 ст. 1272 Цивільного кодексу України). А дити тітки , в свою чергу, у відповідності до ч. 2 ст. 1274 Цивільного кодексу України, треба відмовиться від своєї частки у спадковому майні на користь Вашої матері (за умови погодження нотаріусом поновлення строку на таку відмову).
«Приїжджаєш – і як не в своїй тарілці. Тягне назад до хлопців», – військовослужбовець волинської бригади
Сьогодні 08:10
Сьогодні 08:10
Майже тисяча пацієнтів на Волині цьогоріч отримали ліки проти розладів психіки та поведінки, епілепсії за програмою «Доступні ліки»
Сьогодні 06:12
Сьогодні 06:12
Вперше за 14 років: компанія, що володіє правами на порятунок «Титаніка», проведе експедицію
Сьогодні 00:32
Сьогодні 00:32
Люди, які лягають спати пізно, мають кращі когнітивні здібності, ніж «жайворонки», – дослідження
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
Людство почне вимирати вже у поточному столітті. Прогноз ООН
15 Липня 2024 23:46
15 Липня 2024 23:46
Вживає з 14-ти років: у Луцьку молоду одеситку можуть посадити через наркотики
15 Липня 2024 23:27
![](/public/images/logo.png)
15 Липня 2024 23:27