USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35
Профіль користувача
Elena Viktorovna
Дата реєстрації: 7 Листопада 2017 00:52
Коментарів: 0
Відповідь юриста:
Доброго дня! Користування звуковідтворювальною апаратурою, іншими джерелами побутового шуму, гучний спів та викрики не заборонені з восьмої до двадцять другої години. Перевищувати рівні шуму, визначені санітарними нормами, забороняється цілодобово. Так, в житлових приміщеннях рівень шуму не повинен перевищувати 55 децибел, з 23:00 до 8:00 — 45 дБ.

Захист населення від шкідливого впливу шуму регулюється, зокрема, Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя", постановою Кабінету Міністрів України Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та санітарними нормами допустимого шуму в житлових приміщеннях, громадських будівлях і на території житлової забудови. Існує ряд способів захисту вашого порушеного права в такій ситуації. Передусім, це самозахист. Дійсно, ви можете звернутися до вашого сусіда з проханням (вимогою) не допускати перевищення встановленого рівня шуму.

У випадку, якщо сусід ігнорує такі звернення, викликати працівників поліції — це абсолютно законно. Це може бути як дільничний інспектор, який зобов'язаний провести роз'яснювальну бесіду з порушниками та попередити їх про відповідальність за такі дії, так і інші працівники поліції (до речі, патрульної теж).

Залежно від ситуації, не зайве звернутися до міської санітарно-епідеміологічної служби. Працівники СЕС зафіксують перевищення допустимого, відповідно до норм чинного законодавства, рівня шуму, що буде підставою для накладення на порушників адміністративного стягнення, або навіть звернення до суду з позовом про відшкодування моральної (а якщо зможете довести, то й матеріальної) шкоди.

Також ви можете звернутись до виконавчих органів відповідних міських рад, які забезпечують контроль за додержанням громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму. Так, адміністративним комісіям при виконавчих органах місцевих рад підвідомчі справи про адміністративні правопорушення передбачені ст. 182 кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення вимог законодавства щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму).
Система Orphus