USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Щоб зберегти популяцію звірів: 442 тис. га мисливських угідь на Волині передали в користування товариствам мисливців і рибалок

14 Листопада 2024 16:23
442 тисячі гектарів мисливських угідь на Волині передали в користування товариствам мисливців і рибалок.

Низку проєктів рішень про надання в користування мисливських угідь організаціям мисливців і рибалок розглянули 14 листопада на сесії Волинської обласної ради.

Як розповів голова постійної комісії облради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, депутат Юрій Ройко, на сесію винесли 12 питань про надання мисливських угідь обласному, районним і міськрайонним товариствам мисливців і рибалок.

«Товариство мисливців і рибалок Волині – наймасовіше об’єднання мисливців, яке нараховує понад 7000 членів. До речі, значна частина з них – це ветерани війни, учасники бойових дій і воїни Збройних сил України. Термін користування мисливськими угіддями в них закінчився у 2022 році. Ці угіддя перейшли до Державного мисливського резерву. Останнім часом поширюється інформація, що понад 800 тисяч гектарів мисливських угідь області не мають господаря, бо в користувачів вичерпалися терміни й угіддя перейшли до Державного мисливського резерву. Є певні закиди і до обласної ради, що через ненадання мисливських угідь немає кому охороняти, підгодовувати диких тварин і регулювати їх чисельність», – інформував Юрій Ройко.

Він нагадав: відповідно до чинного законодавства, угіддями Державного мисливського резерву має опікуватися територіальний підрозділ Держлісагентства, тобто у випадку Волині – Північно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства.
«Насправді утриманням мисливських угідь, які відійшли до Державного мисливського резерву, ніхто не займався і не займається, бо на проведення цих заходів узагалі не передбачено фінансування. Сьогодні запропоновано надати товариствам мисливців і рибалок у користування мисливські угіддя загальною площею 442 тисячі гектарів, із них лише 23% лісових площ, решту 77% займають польові та водно-болотні території. Таким чином на значних територіях, передусім на полях, лугах, болотах, з’явиться конкретний господар, який буде вести мисливське господарство, займатися охороною та регулюванням чисельності мисливських тварин», – сказав депутат Юрій Ройко.

Читати ще: Товариствам мисливців і рибалок на Волині знову нададуть у користування мисливські угіддя

Він додав, що ще одним аргументом на користь цього рішення є погіршення в області епізоотичної ситуації, зокрема стрімке поширення африканської чуми свиней і сказу серед лисиць.

«У зв’язку з забороною полювання під час воєнного стану популяція лисиці червоної, яка до 2022 року нараховувала понад 2500 особин, зросла на понад 1000. Тому саме єгерська служба, бригади мисливців на ввірених їм територіях мають в установлених ветеринарною службою вогнищах сказу здійснювати контроль за чисельністю шляхом санітарного відстрілу, відповідно до законодавства. Контроль за популяцією лисиць – це не тільки відстріл, а й у першу чергу розповсюдження приманок із вакциною», – наголосив обранець громади.
Юрій Ройко звернувся до представників товариств мисливців і рибалок. За його словами, їхнім першочерговим завданням має бути проведення комплексу заходів, спрямованих на покращення умов існування, розмноження та збільшення чисельності мисливських тварин, зокрема годівля в осінньо-зимовий період.

«Потрібно чітко усвідомлювати, що полювання і ведення мисливського господарства – це дві різні речі. Це окремі заходи, які не завжди поєднуються. Тобто користувачі угідь в умовах воєнного стану мають зосереджуватися на веденні мисливського господарства, здійсненні біотехнічних заходів і охороні мисливських угідь», – акцентував Юрій Ройко.

Урешті депутати проголосували за надання в користування мисливських угідь Волинській обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок, Луцькій районній організації Українського товариства мисливців і рибалок, Турійському районному товариству мисливців і рибалок «Тур», Рожищенській районній громадській організації «Українського товариства мисливців та рибалок», Ратнівській районній організації Українського товариства мисливців і рибалок, Старовижівській районній організації Українського товариства мисливців та рибалок, Володимир-Волинський районній організації Українського товариства мисливців і рибалок, Ковельській міськрайонній організації Українського товариства мисливців та рибалок, Любешівській районній громадській організації Українського товариства мисливців та рибалок, Маневицькій районній організації Українського товариства мисливців і рибалок, Локачинській районній організації «Українського товариства мисливців і рибалок» та Шацькій районній організації українського товариства мисливців і рибалок.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
звір Показати IP 14 Листопада 2024 17:31
Ці точно щось задумали...
ЗМІ Показати IP 14 Листопада 2024 17:33
В заголовку суттєва помилка. Треба писати "Щоб знищити...", а далі - по тексту. Популяцію можна зберегти або в заповідних зонах, або під жосткою охороною угідь працівниками лісової галузі.
321 Показати IP 14 Листопада 2024 18:34
Щоб зберегти популяцію звірів, їх передали мисливцям. Це типу як щоб зберегти отару овець, її передали вовкам.
дідо Показати IP 14 Листопада 2024 19:20
стріляти тварин-це дикунство...
Андерсон до дідо Показати IP 16 Листопада 2024 09:09
В хто в нас мисливці? Поголовно, прокурори, судді, депутати, податківці та інший подібний ''квіт'', бодай вони б повиздихали, але ось зброю взяти, та піти воювати - то ні, нехай холопи йдуть
Партизан Показати IP 15 Листопада 2024 18:09
А де Ківерцівська громада пок-60,кому плануєте продати????

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus