«Розмитнював» авто і знайомився з жінками в інтернеті: як аферист, який діяв у Луцьку, видурював мільйони
СБУшник, підполковник МВС і просто до нестями закоханий наречений – усі ці ролі встиг приміряти на себе Олександр Бурлаку за довгі роки своєї шахрайської діяльності. Навіть арешт і подальше ув'язнення не завадили чоловіку продовжувати втілювати схеми в життя. Ба більше, йому навіть вдалося зачарувати співробітницю СІЗО та провести час зі своїм конвоїром і повіями в сауні.
Про афериста, який діяв, зокрема, і в Луцьку, розповідає в новому відео на своєму YouTube-каналі BLOGMAYSTER.
Олександр Бурлаку народився в 1986 році в Молдові. Коли та чому чоловік вирішив пов'язати життя з криміналом, невідомо. Його біографію більш-менш точно можна прослідкувати, починаючи з 2012 року.
Як зазначає видання «Факти», посилаючись на власні джерела, саме 2012-го Олександр втік з молдовської в'язниці, в якій мав відбувати 10-річний термін за шахрайство в особливо великих розмірах. Тоді, маючи при собі пів сотні доларів, він зміг домовитися з контрабандистами, які погодилися морем переправити його в Одеську область. Там вийшов на людей, які зробили для нього фейкові водійські права на ім'я Олександра Попова, а також посвідчення підполковника МВС.
Отримавши на руки підроблені документи Олександр розпочав свій кримінальний шлях в Україні. Обманувши кількох одеситів, чоловік отримав «стартовий капітал», завдяки якому взяв в оренду презентабельне авто і почав їздити містами України, заробляючи на довірливих громадянах.
Придбав уніформу прикордонника
На початку листопада 2012 року Олександр опинився на Волині. Там на одному з місцевих ринків він придбав уніформу прикордонника з погонами та почав шукати жертв.
Незабаром чоловік поїхав до села Новостав, де познайомився з місцевим жителем і представився йому працівником прикордонної служби. Невдовзі чоловіки потоваришували. Одного дня новий знайомий запросив Олександра в гості. На цій зустрічі чоловік, який і гадки не мав про те, що пустив у своє життя шахрая, планував представити Олександра двом своїм друзям. Під час відпочинку аферист повідомив присутнім про те, що працює інспектором-куратором західних областей Державної митної служби України, та розповів, що за невелику платню зможе допомогти придбати та розмитнити будь-яку автівку за спокусливою ціною.
Двоє чоловіків зацікавилися пропозицією. Вони замовили в Олександра конкретні марки автівок і навіть передали йому завдаток. Звісно, ні можливості, ні наміру реально допомогти чоловікам Олександр не мав. Але постійно брав з них передоплату за свої послуги, вигадуючи нові причини. Таким чином орієнтовно за місяць аферистові вдалося збагатитися за кошт довірливих товаришів на 95 000 гривень.
Закохав у себе і забрав гроші
Паралельно Олександр реалізовував ще одну аферу. В листопаді-грудні того ж 2012 року він кілька разів навідувався до Луцька, де познайомився з жінкою. І вже буквально через кілька днів після знайомства вона закохалася в нього та запросила жити до себе. Не пройшло й тижня після переїзду, як Олександр попросив у коханої 800 доларів у борг. Чоловік пообіцяв повернути кошти в найкоротші терміни. Звісно, Олександр гроші не віддав. Натомість запропонував співмешканці допомогу у придбанні нової автівки. Жінка погодилася.
Наприкінці грудня не без допомоги Олександра вона продала свою стару машину, а всі кошти від продажу – близько 13 000 доларів – передала аферисту, щоб він додав власні та придбав їй новий автомобіль. Олександр кілька разів возив кохану до салону, щоб вона обрала машину. Зрештою, коли жінка визначилася з маркою, шахрай сказав їй, що вніс платіж і вона ось-ось отримає бажане авто. Але коли дівчина зателефонувала до салону, їй повідомили, що жодних коштів їм не надходило. Лише тоді жінка усвідомила, що її обдурили. Шахрай, прихопивши з собою її гроші, просто зник.Читати ще: «Шлюбний» аферист, якого судили в Луцьку, втік з-під варти. Фото
Схожу схему Олександр провернув у лютому наступного року. Він пообіцяв іншій лучанці допомогти придбати авто. Жінка віддала йому 1000 доларів і чоловік розчинився в повітрі.
У ролі підполковника МВС
Того ж місяця Олександр прийшов до луцького магазину з продажу автомобільних шин і дисків. Він представився менеджеру підполковником МВС України, показав службове посвідчення та запитав, чи може в борг придбати шини на Mercedes. Менеджер відповів, що такі питання варто вирішувати з власником, і попросив покупця зачекати на його приїзд. Олександр, дочекавшись власника, таки зміг із ним домовитися. Він написав йому розписку на близько 10 000 гривень. Завів розмову про те, що може допомогти придбати та розмитнити будь-яке авто за ціною набагато нижчою від ринкової. Врешті йому вдалося вийти з магазину не лише з безкоштовними шинами, а й із завдатком на нове авто від власника крамниці в понад 54 000 гривень.
За кілька днів шахрай зв'язався з покупцем і повідомив йому, що машину затримують на кордоні. Але пообіцяв, що все буде гаразд, і тоді ж запропонував йому вкласти гроші в закупівлю автомобільних шин за вигідною ціною. Той погодився. 17 лютого власник магазину шин разом з Олександром вирушив до Вінниці, де після обговорення всіх умов угоди передав шахраю 20 000 доларів. Після цього чоловіки підтримували лише телефонний зв'язок. Олександр щоразу запевняв жертву в тому, що все контролює і товар ось-ось буде доставлено в Україну.
Наприкінці місяця власник магазину шин помітив, що Олександр перестав відповідати на його дзвінки та просто кудись зник. Тоді він зрозумів, що його ошукали, і звернувся до правоохоронців, які розпочали пошуки афериста.Читати ще: Інтернет-шахрайство: фахівці розповіли, як волинянам не потрапити до рук аферистів
6000 доларів за банани на луцький ринок від СБУшника
Перш ніж Олександра вдалося затримати, він устиг провернути ще кілька афер. Наступною жертвою чоловіка стала жінка, що займалася продажем фруктів на центральному ринку Луцька. Вони познайомилися в лютому в одному з місцевих кафе. Новий знайомий на цей раз представився колишнім співробітником СБУ, який вийшов на пенсію. Він пообіцяв жінці посприяти у придбанні розмитнених бананів з Іспанії. Як запевнив, ціна буде дуже низькою. Ця пропозиція жінку зацікавила і вона передала йому 6000 доларів. Через деякий час Олександр зателефонував до жертви і сказав, що продукція, в яку жінка вклала гроші, почала псуватися, тому він змушений її розпродати сам. Попросив не хвилюватися та пообіцяв, що вже незабаром віддасть усі кошти. Цього так і не трапилося.
Останніх двох жертв Олександр обманув за вже перевіреною ним схемою: сказав, що є працівником митної служби, пообіцяв автівки, взяв гроші та просто зник. Сума «заробітку» загалом склала близько 32 000 доларів.
Усі ці операції чоловік провернув буквально за кілька місяців і зміг заробити справді значні суми.
Засудили до восьми років тюрми
Уже в березні 2013 року Олександра затримали правоохоронці. Грошей при ньому не знайшли. Олександр частково визнав свою провину та пообіцяв повернути кошти всім постраждалим. Слова не дотримав. Куди поділися викрадені ним кошти, правоохоронців встановити не змогли. За всі скоєні злочини суд засудив Олександра до восьми років позбавлення волі. Уже за чотири роки він вийшов на свободу за амністією.
Нагадаємо, перш ніж опинитися в Україні, Олександр втік з в'язниці в Молдові, тому його було оголошено в міжнародний розшук. Враховуючи це, чоловіка після звільнення з української в'язниці мали б екстрадувати на Батьківщину, та з невідомих причин цього не зробили.
Видання «Факти», посилаючись на власні джерела, пише про те, що правоохоронні органи Молдови знали про затримання Олександра, але чомусь не направили в Україну документи про його екстрадицію.Читати ще: Ізраїльський аферист видавав себе за сина діамантового мільярдера та видурив у жінок з Tinder мільйони доларів
Юрист в адміністрації Президента
Отож, відсидівши чотири роки, Олександр став вільною людиною і вирішив продовжити шахрайський шлях в Україні. Чоловік перебрався до Києва, де познайомився з жінкою. У січні 2018 року він разом із нею та її друзями – подружньою парою – відпочивав у кафе. Присутні гадки не мали про минуле афериста, тож при ньому почали обговорювати квартирне питання. Зокрема, подружжя, з яким у той вечір відпочивав Олександр, роздумувало над тим, як успадкувати помешкання померлої жінки, за якою при житті доглядали рідні.
Дізнавшись про ситуацію, Олександр сказав, що знайомий з юристом, який працює в адміністрації Президента. До того ж, має багато зв'язків у впливових колах, тому без проблем вирішить це питання, але, звісно, не безплатно. Нові знайомі Олександра навіть не намагалися з'ясувати, чи говорить чоловік правду, і одразу погодилися на його пропозицію. Спочатку за свої послуги він отримав 400 доларів. Уже за кілька днів він зателефонував до подружжя і сказав, що йому потрібно 66 000 гривень, щоб зробити документи з оформлення права власності на квартиру, яку вони планують отримати. Таких грошей пара одразу знайти не змогла й поступово виплатила аферистові частину суми. На початку лютого Олександру знову знадобилися гроші на якісь дрібні витрати. Загалом він менш ніж за місяць ошукав подружжя на 74 000 гривень. Після цього просто зник.
Обіцяв одружитися, а надурив і наречену, і майбутнього тестя
17 лютого 2018 року Олександр Бурлаку на сайті знайомств познайомився з дівчиною Тетяною. (Ім’я жертви змінено). Олександр запросив Тетяну на побачення. Під час зустрічі аферист розповів дівчині про те, що працює юристом в адміністрації Президента. Пара сходила на ще кілька побачень і під час одного з них Тетяна зізналася Олександру в тому, що незабаром планує відкрити магазин оптики і саме шукає приміщення. Звісно ж, Олександр одразу запропонував свою допомогу. В нього знайшлися знайомі в Європі, які саме продавали найкраще обладнання для оптики за найприємнішими цінами.
Крім того, чоловік пообіцяв підняти свої зв'язки, щоб якнайшвидше знайти приміщення для майбутнього магазину. Спочатку він попросив у дівчини 12 500 гривень, які в той же день Тетяна перевела на картку. Це була картка товариша Олександра, який, до речі, не знав про те, що його друг – шахрай.
Уже за кілька годин Олександр зателефонував до Тетяни та розповів їй про те, що потрапив у ДТП. Він сказав, що йому терміново потрібні гроші. Так він отримав ще 13 000 гривень. І того ж дня підмовив друга, який отримав на свою картку гроші від Тетяни, піти та придбати на ці кошти новий телефон. Щоб у Тетяни не виникло жодних підозр, шахрай уже через кілька днів збрехав їй про те, що знайшов ідеальне приміщення під магазин, однак повідомив, що його потрібно приватизувати, а на це треба додаткові кошти, а саме 15 000 гривень. У Тетяни такої суми вже не було, тому вона взяла кредит на 27 000 гривень і віддала всі кошти Олександру.
Що цікаво, більшість коштів Тетяна віддала шахраю фактично на третій день знайомства, а вже через 10 днів Олександр зміг розкрутити її на 42 500 гривень. За кілька тижнів після знайомства Тетяна з Олександром встигли стати парою та навіть почали жити разом. Чоловік запевнив дівчину в тому, що має серйозні наміри, і навіть запропонував їй одружитися, але до весілля справа так і не дійшла.Читати ще: Видурив 1,5 млн гривень: у Молдові аферист із СІЗО заробляв на обіцянках одружитися
У березні шахрай розповів співмешканці вигадану історію про хворого батька і попросив у борг ще 3000 доларів. Дівчина їх десь знайшла і віддала. Ба більше, Тетяна познайомила Олександра зі своїм батьком, який також став жертвою афери. З ним шахрай діяв по своїй перевіреній ще у 2013 році схемі: пообіцяв привезти з-за кордонну автівку, отримав завдаток, потім постійно вигадував відмазки та нові причини, чому йому потрібні гроші, щоб усе владнати. Загалом зміг ошукати майбутнього тестя на 141 000 гривень.
Батько Тетяни був переконаний у порядності співмешканця доньки. Навіть встиг познайомити Олександра зі своїм другом. У нього шахрай спершу видурив близько 110 000 гривень на покупку та розмитнення авто, а потім, ще не вирішивши питання з автомобілем, Олександр пообіцяв чоловікові меблі італійського виробництва за 30 000 доларів і ще одну автівку. Загалом аферисту вдалося отримати від жертви готівкою близько 900 000 гривень.
Нарешті Тетяна та її рідні зрозуміли, що стали жертвами афери і звернулися до правоохоронців.
Обіцяв одружитися ще мінімум десятьом
На початку травня 2018 року поліція змогла затримати Олександра, який навіть не намагався втекти і все ще перебував у Києві. Тоді стало відомо, що таких жертв, як Тетяна, на рахунку афериста було близько десяти, а можливо навіть більше. З усіма чоловік знайомився в інтернеті, обіцяв їм серйозні стосунки і швидке одруження. На жаль, не всі жінки, зрозумівши, що їх ошукали, подали заяву на свого кривдника.
На побачення кавалер приїжджав на елітних позашляховиках, які брав в оренду на кілька днів. Апартаменти для зустрічей винаймав у престижних будинках. Називався впливовою людиною. Коли відносини переходили до спільного проживання, шахрай починав оббирати або ж саму жінку, або її рідних. Для цього пропонував вирішити серйозні питання за гроші.
У день затримання Олександру Бурлаку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але на цьому його історія не закінчилася.
Утік з конвоїром до повій
23 травня 2018 року Олександр у супроводі конвоїра вирушив до суду, а після засідання разом з ним відправився в ресторан. Ні, з нього не зняли обвинувачень. У залі суду він просто пообіцяв заплатити своєму конвоїру за цю невеличку послугу 200 доларів. Після посиденьок у кафе, де Олександр з правоохоронцем розпивали алкогольні напої, вони разом поїхали до сауни. Дорогою оплатили послуги інтимного характеру і в лазні розійшлися по кімнатах, аби власне отримати ці послуги. Коли конвоїр проводив час із жінкою, Бурлаку втік. Конвоїр запевняв, що не знав про те, що Олександр планує втечу. І коли усвідомив, що аферист зник, сам повідомив поліцію про інцидент.Читати ще: Брав кредити на дівчину та дурив довірливих покупців: 21-річного волинянина судять за понад 100 випадків шахрайства
За свої дії конвоїр отримав ув'язнення терміном до п'яти років позбавлення волі. Щоправда, трохи пізніше його зменшили до трьох років.
Поліція кинулася на пошуки Олександра Бурлаку. Орієнтування на нього передали в інші регіони. Затримати чоловіка вдалося вже наступного дня. Втікач переховувався в орендованій квартирі на Троєщині. Чоловіка відправили під варту. Він визнав свою провину і у квітні 2021 року його засудили до шести років позбавлення волі за втечу з конфіскацією майна.
«Зачарував» тюремницю
У травні того ж року у пресі почали з'являтися матеріали із заголовками «У Києві шлюбний аферист, який обдурив жінок на півтора мільйона гривень, «зачарував» тюремницю». У статтях ішлося про те, що співробітниця Лук'янівського СІЗО, в якому утримували Олександра, створила для нього особливі умови ув'язнення та передала йому мобільний телефон. Завдяки цьому чоловік зміг продовжити шахрайську діяльність, навіть сидячи за ґратами.
Згідно з матеріалами слідства, молодша інспекторка другої категорії відділу режиму і охорони державної установи «Київський слідчий ізолятор» погодилася за грошову винагороду забезпечувати одному з ув'язнених та його співкамерникам більш комфортні умови утримання в СІЗО, а також передавати заборонені предмети, а саме – спиртні напої, мобільні телефони, зарядні пристрої до них, SIM-карти тощо. За це співробітниця СІЗО впродовж 2019 року отримувала від Олександра банківські перекази в сумі від шести до 15 000 гривень щомісяця. Загалом жінці таким чином вдалося «заробити» понад 160 000 гривень.
Як розповіла речниця столичної прокуратури, завдяки сприянню співробітниці СІЗО Олександр продовжив обдурювати жінок. Чоловік, перебуваючи в СІЗО, та маючи доступ до мобільного зв'язку, продовжив знайомитися з жінками в інтернеті. Упродовж 2019 року шахраю вдалося ошукати із СІЗО ще п'ятьох потерпілих і заволодіти їхніми коштами та майном на суму 1 300 000 гривень.
Суд у цій справі відбувся в липні 2021 року. Бурлаку зобов'язали виплатити штраф у розмірі 17 000 гривень. Але на підставі частини 4 статті 70 Кримінального кодексу України, згідно з якою менш суворий вирок поглинається більш суворим, який Бурлаку вже отримав напередодні за шахрайства та втечу з-під варти, суд вирішив, що Олександр штраф не платитиме і відбуватиме шість років позбавлення волі, як і було передбачено його попереднім вироком. Враховуючи те, що чоловіка затримали ще у 2018 році, він, найімовірніше, вже перебуває на волі.
Ольга ШЕРШЕНЬ
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про афериста, який діяв, зокрема, і в Луцьку, розповідає в новому відео на своєму YouTube-каналі BLOGMAYSTER.
Олександр Бурлаку народився в 1986 році в Молдові. Коли та чому чоловік вирішив пов'язати життя з криміналом, невідомо. Його біографію більш-менш точно можна прослідкувати, починаючи з 2012 року.
Як зазначає видання «Факти», посилаючись на власні джерела, саме 2012-го Олександр втік з молдовської в'язниці, в якій мав відбувати 10-річний термін за шахрайство в особливо великих розмірах. Тоді, маючи при собі пів сотні доларів, він зміг домовитися з контрабандистами, які погодилися морем переправити його в Одеську область. Там вийшов на людей, які зробили для нього фейкові водійські права на ім'я Олександра Попова, а також посвідчення підполковника МВС.
Отримавши на руки підроблені документи Олександр розпочав свій кримінальний шлях в Україні. Обманувши кількох одеситів, чоловік отримав «стартовий капітал», завдяки якому взяв в оренду презентабельне авто і почав їздити містами України, заробляючи на довірливих громадянах.
Придбав уніформу прикордонника
На початку листопада 2012 року Олександр опинився на Волині. Там на одному з місцевих ринків він придбав уніформу прикордонника з погонами та почав шукати жертв.
Незабаром чоловік поїхав до села Новостав, де познайомився з місцевим жителем і представився йому працівником прикордонної служби. Невдовзі чоловіки потоваришували. Одного дня новий знайомий запросив Олександра в гості. На цій зустрічі чоловік, який і гадки не мав про те, що пустив у своє життя шахрая, планував представити Олександра двом своїм друзям. Під час відпочинку аферист повідомив присутнім про те, що працює інспектором-куратором західних областей Державної митної служби України, та розповів, що за невелику платню зможе допомогти придбати та розмитнити будь-яку автівку за спокусливою ціною.
Двоє чоловіків зацікавилися пропозицією. Вони замовили в Олександра конкретні марки автівок і навіть передали йому завдаток. Звісно, ні можливості, ні наміру реально допомогти чоловікам Олександр не мав. Але постійно брав з них передоплату за свої послуги, вигадуючи нові причини. Таким чином орієнтовно за місяць аферистові вдалося збагатитися за кошт довірливих товаришів на 95 000 гривень.
Закохав у себе і забрав гроші
Паралельно Олександр реалізовував ще одну аферу. В листопаді-грудні того ж 2012 року він кілька разів навідувався до Луцька, де познайомився з жінкою. І вже буквально через кілька днів після знайомства вона закохалася в нього та запросила жити до себе. Не пройшло й тижня після переїзду, як Олександр попросив у коханої 800 доларів у борг. Чоловік пообіцяв повернути кошти в найкоротші терміни. Звісно, Олександр гроші не віддав. Натомість запропонував співмешканці допомогу у придбанні нової автівки. Жінка погодилася.
Наприкінці грудня не без допомоги Олександра вона продала свою стару машину, а всі кошти від продажу – близько 13 000 доларів – передала аферисту, щоб він додав власні та придбав їй новий автомобіль. Олександр кілька разів возив кохану до салону, щоб вона обрала машину. Зрештою, коли жінка визначилася з маркою, шахрай сказав їй, що вніс платіж і вона ось-ось отримає бажане авто. Але коли дівчина зателефонувала до салону, їй повідомили, що жодних коштів їм не надходило. Лише тоді жінка усвідомила, що її обдурили. Шахрай, прихопивши з собою її гроші, просто зник.Читати ще: «Шлюбний» аферист, якого судили в Луцьку, втік з-під варти. Фото
Схожу схему Олександр провернув у лютому наступного року. Він пообіцяв іншій лучанці допомогти придбати авто. Жінка віддала йому 1000 доларів і чоловік розчинився в повітрі.
У ролі підполковника МВС
Того ж місяця Олександр прийшов до луцького магазину з продажу автомобільних шин і дисків. Він представився менеджеру підполковником МВС України, показав службове посвідчення та запитав, чи може в борг придбати шини на Mercedes. Менеджер відповів, що такі питання варто вирішувати з власником, і попросив покупця зачекати на його приїзд. Олександр, дочекавшись власника, таки зміг із ним домовитися. Він написав йому розписку на близько 10 000 гривень. Завів розмову про те, що може допомогти придбати та розмитнити будь-яке авто за ціною набагато нижчою від ринкової. Врешті йому вдалося вийти з магазину не лише з безкоштовними шинами, а й із завдатком на нове авто від власника крамниці в понад 54 000 гривень.
За кілька днів шахрай зв'язався з покупцем і повідомив йому, що машину затримують на кордоні. Але пообіцяв, що все буде гаразд, і тоді ж запропонував йому вкласти гроші в закупівлю автомобільних шин за вигідною ціною. Той погодився. 17 лютого власник магазину шин разом з Олександром вирушив до Вінниці, де після обговорення всіх умов угоди передав шахраю 20 000 доларів. Після цього чоловіки підтримували лише телефонний зв'язок. Олександр щоразу запевняв жертву в тому, що все контролює і товар ось-ось буде доставлено в Україну.
Наприкінці місяця власник магазину шин помітив, що Олександр перестав відповідати на його дзвінки та просто кудись зник. Тоді він зрозумів, що його ошукали, і звернувся до правоохоронців, які розпочали пошуки афериста.Читати ще: Інтернет-шахрайство: фахівці розповіли, як волинянам не потрапити до рук аферистів
6000 доларів за банани на луцький ринок від СБУшника
Перш ніж Олександра вдалося затримати, він устиг провернути ще кілька афер. Наступною жертвою чоловіка стала жінка, що займалася продажем фруктів на центральному ринку Луцька. Вони познайомилися в лютому в одному з місцевих кафе. Новий знайомий на цей раз представився колишнім співробітником СБУ, який вийшов на пенсію. Він пообіцяв жінці посприяти у придбанні розмитнених бананів з Іспанії. Як запевнив, ціна буде дуже низькою. Ця пропозиція жінку зацікавила і вона передала йому 6000 доларів. Через деякий час Олександр зателефонував до жертви і сказав, що продукція, в яку жінка вклала гроші, почала псуватися, тому він змушений її розпродати сам. Попросив не хвилюватися та пообіцяв, що вже незабаром віддасть усі кошти. Цього так і не трапилося.
Останніх двох жертв Олександр обманув за вже перевіреною ним схемою: сказав, що є працівником митної служби, пообіцяв автівки, взяв гроші та просто зник. Сума «заробітку» загалом склала близько 32 000 доларів.
Усі ці операції чоловік провернув буквально за кілька місяців і зміг заробити справді значні суми.
Засудили до восьми років тюрми
Уже в березні 2013 року Олександра затримали правоохоронці. Грошей при ньому не знайшли. Олександр частково визнав свою провину та пообіцяв повернути кошти всім постраждалим. Слова не дотримав. Куди поділися викрадені ним кошти, правоохоронців встановити не змогли. За всі скоєні злочини суд засудив Олександра до восьми років позбавлення волі. Уже за чотири роки він вийшов на свободу за амністією.
Нагадаємо, перш ніж опинитися в Україні, Олександр втік з в'язниці в Молдові, тому його було оголошено в міжнародний розшук. Враховуючи це, чоловіка після звільнення з української в'язниці мали б екстрадувати на Батьківщину, та з невідомих причин цього не зробили.
Видання «Факти», посилаючись на власні джерела, пише про те, що правоохоронні органи Молдови знали про затримання Олександра, але чомусь не направили в Україну документи про його екстрадицію.Читати ще: Ізраїльський аферист видавав себе за сина діамантового мільярдера та видурив у жінок з Tinder мільйони доларів
Юрист в адміністрації Президента
Отож, відсидівши чотири роки, Олександр став вільною людиною і вирішив продовжити шахрайський шлях в Україні. Чоловік перебрався до Києва, де познайомився з жінкою. У січні 2018 року він разом із нею та її друзями – подружньою парою – відпочивав у кафе. Присутні гадки не мали про минуле афериста, тож при ньому почали обговорювати квартирне питання. Зокрема, подружжя, з яким у той вечір відпочивав Олександр, роздумувало над тим, як успадкувати помешкання померлої жінки, за якою при житті доглядали рідні.
Дізнавшись про ситуацію, Олександр сказав, що знайомий з юристом, який працює в адміністрації Президента. До того ж, має багато зв'язків у впливових колах, тому без проблем вирішить це питання, але, звісно, не безплатно. Нові знайомі Олександра навіть не намагалися з'ясувати, чи говорить чоловік правду, і одразу погодилися на його пропозицію. Спочатку за свої послуги він отримав 400 доларів. Уже за кілька днів він зателефонував до подружжя і сказав, що йому потрібно 66 000 гривень, щоб зробити документи з оформлення права власності на квартиру, яку вони планують отримати. Таких грошей пара одразу знайти не змогла й поступово виплатила аферистові частину суми. На початку лютого Олександру знову знадобилися гроші на якісь дрібні витрати. Загалом він менш ніж за місяць ошукав подружжя на 74 000 гривень. Після цього просто зник.
Обіцяв одружитися, а надурив і наречену, і майбутнього тестя
17 лютого 2018 року Олександр Бурлаку на сайті знайомств познайомився з дівчиною Тетяною. (Ім’я жертви змінено). Олександр запросив Тетяну на побачення. Під час зустрічі аферист розповів дівчині про те, що працює юристом в адміністрації Президента. Пара сходила на ще кілька побачень і під час одного з них Тетяна зізналася Олександру в тому, що незабаром планує відкрити магазин оптики і саме шукає приміщення. Звісно ж, Олександр одразу запропонував свою допомогу. В нього знайшлися знайомі в Європі, які саме продавали найкраще обладнання для оптики за найприємнішими цінами.
Крім того, чоловік пообіцяв підняти свої зв'язки, щоб якнайшвидше знайти приміщення для майбутнього магазину. Спочатку він попросив у дівчини 12 500 гривень, які в той же день Тетяна перевела на картку. Це була картка товариша Олександра, який, до речі, не знав про те, що його друг – шахрай.
Уже за кілька годин Олександр зателефонував до Тетяни та розповів їй про те, що потрапив у ДТП. Він сказав, що йому терміново потрібні гроші. Так він отримав ще 13 000 гривень. І того ж дня підмовив друга, який отримав на свою картку гроші від Тетяни, піти та придбати на ці кошти новий телефон. Щоб у Тетяни не виникло жодних підозр, шахрай уже через кілька днів збрехав їй про те, що знайшов ідеальне приміщення під магазин, однак повідомив, що його потрібно приватизувати, а на це треба додаткові кошти, а саме 15 000 гривень. У Тетяни такої суми вже не було, тому вона взяла кредит на 27 000 гривень і віддала всі кошти Олександру.
Що цікаво, більшість коштів Тетяна віддала шахраю фактично на третій день знайомства, а вже через 10 днів Олександр зміг розкрутити її на 42 500 гривень. За кілька тижнів після знайомства Тетяна з Олександром встигли стати парою та навіть почали жити разом. Чоловік запевнив дівчину в тому, що має серйозні наміри, і навіть запропонував їй одружитися, але до весілля справа так і не дійшла.Читати ще: Видурив 1,5 млн гривень: у Молдові аферист із СІЗО заробляв на обіцянках одружитися
У березні шахрай розповів співмешканці вигадану історію про хворого батька і попросив у борг ще 3000 доларів. Дівчина їх десь знайшла і віддала. Ба більше, Тетяна познайомила Олександра зі своїм батьком, який також став жертвою афери. З ним шахрай діяв по своїй перевіреній ще у 2013 році схемі: пообіцяв привезти з-за кордонну автівку, отримав завдаток, потім постійно вигадував відмазки та нові причини, чому йому потрібні гроші, щоб усе владнати. Загалом зміг ошукати майбутнього тестя на 141 000 гривень.
Батько Тетяни був переконаний у порядності співмешканця доньки. Навіть встиг познайомити Олександра зі своїм другом. У нього шахрай спершу видурив близько 110 000 гривень на покупку та розмитнення авто, а потім, ще не вирішивши питання з автомобілем, Олександр пообіцяв чоловікові меблі італійського виробництва за 30 000 доларів і ще одну автівку. Загалом аферисту вдалося отримати від жертви готівкою близько 900 000 гривень.
Нарешті Тетяна та її рідні зрозуміли, що стали жертвами афери і звернулися до правоохоронців.
Обіцяв одружитися ще мінімум десятьом
На початку травня 2018 року поліція змогла затримати Олександра, який навіть не намагався втекти і все ще перебував у Києві. Тоді стало відомо, що таких жертв, як Тетяна, на рахунку афериста було близько десяти, а можливо навіть більше. З усіма чоловік знайомився в інтернеті, обіцяв їм серйозні стосунки і швидке одруження. На жаль, не всі жінки, зрозумівши, що їх ошукали, подали заяву на свого кривдника.
На побачення кавалер приїжджав на елітних позашляховиках, які брав в оренду на кілька днів. Апартаменти для зустрічей винаймав у престижних будинках. Називався впливовою людиною. Коли відносини переходили до спільного проживання, шахрай починав оббирати або ж саму жінку, або її рідних. Для цього пропонував вирішити серйозні питання за гроші.
У день затримання Олександру Бурлаку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але на цьому його історія не закінчилася.
Утік з конвоїром до повій
23 травня 2018 року Олександр у супроводі конвоїра вирушив до суду, а після засідання разом з ним відправився в ресторан. Ні, з нього не зняли обвинувачень. У залі суду він просто пообіцяв заплатити своєму конвоїру за цю невеличку послугу 200 доларів. Після посиденьок у кафе, де Олександр з правоохоронцем розпивали алкогольні напої, вони разом поїхали до сауни. Дорогою оплатили послуги інтимного характеру і в лазні розійшлися по кімнатах, аби власне отримати ці послуги. Коли конвоїр проводив час із жінкою, Бурлаку втік. Конвоїр запевняв, що не знав про те, що Олександр планує втечу. І коли усвідомив, що аферист зник, сам повідомив поліцію про інцидент.Читати ще: Брав кредити на дівчину та дурив довірливих покупців: 21-річного волинянина судять за понад 100 випадків шахрайства
За свої дії конвоїр отримав ув'язнення терміном до п'яти років позбавлення волі. Щоправда, трохи пізніше його зменшили до трьох років.
Поліція кинулася на пошуки Олександра Бурлаку. Орієнтування на нього передали в інші регіони. Затримати чоловіка вдалося вже наступного дня. Втікач переховувався в орендованій квартирі на Троєщині. Чоловіка відправили під варту. Він визнав свою провину і у квітні 2021 року його засудили до шести років позбавлення волі за втечу з конфіскацією майна.
«Зачарував» тюремницю
У травні того ж року у пресі почали з'являтися матеріали із заголовками «У Києві шлюбний аферист, який обдурив жінок на півтора мільйона гривень, «зачарував» тюремницю». У статтях ішлося про те, що співробітниця Лук'янівського СІЗО, в якому утримували Олександра, створила для нього особливі умови ув'язнення та передала йому мобільний телефон. Завдяки цьому чоловік зміг продовжити шахрайську діяльність, навіть сидячи за ґратами.
Згідно з матеріалами слідства, молодша інспекторка другої категорії відділу режиму і охорони державної установи «Київський слідчий ізолятор» погодилася за грошову винагороду забезпечувати одному з ув'язнених та його співкамерникам більш комфортні умови утримання в СІЗО, а також передавати заборонені предмети, а саме – спиртні напої, мобільні телефони, зарядні пристрої до них, SIM-карти тощо. За це співробітниця СІЗО впродовж 2019 року отримувала від Олександра банківські перекази в сумі від шести до 15 000 гривень щомісяця. Загалом жінці таким чином вдалося «заробити» понад 160 000 гривень.
Як розповіла речниця столичної прокуратури, завдяки сприянню співробітниці СІЗО Олександр продовжив обдурювати жінок. Чоловік, перебуваючи в СІЗО, та маючи доступ до мобільного зв'язку, продовжив знайомитися з жінками в інтернеті. Упродовж 2019 року шахраю вдалося ошукати із СІЗО ще п'ятьох потерпілих і заволодіти їхніми коштами та майном на суму 1 300 000 гривень.
Суд у цій справі відбувся в липні 2021 року. Бурлаку зобов'язали виплатити штраф у розмірі 17 000 гривень. Але на підставі частини 4 статті 70 Кримінального кодексу України, згідно з якою менш суворий вирок поглинається більш суворим, який Бурлаку вже отримав напередодні за шахрайства та втечу з-під варти, суд вирішив, що Олександр штраф не платитиме і відбуватиме шість років позбавлення волі, як і було передбачено його попереднім вироком. Враховуючи те, що чоловіка затримали ще у 2018 році, він, найімовірніше, вже перебуває на волі.
Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 6
bob
Показати IP
Сьогодні 17:49
Маг і чародєй прям
Дід Мороз
Показати IP
Сьогодні 18:56
Молдавський Остап Бендер.
Чесно
Показати IP
Сьогодні 19:17
Красава
Вердикт
Показати IP
Сьогодні 19:18
Лакмусовий папірець по виявленню дурнів і лохів в соціумі
Pavel
Показати IP
Сьогодні 19:42
А ще у нього на Волині був партнер який збирав гроші та намахував людей.Тількі його чогось не посадили
Анонім
Показати IP
Сьогодні 19:49
Та вроді в 2021 ще 6 років дали .
Волинянина судитимуть за жорстоке вбивство кота
Сьогодні 21:58
Сьогодні 21:58
17-річний волинянин виклав у соцмережі ролик з лайкою ТЦК. Правоохоронці його розшукали
Сьогодні 21:20
Сьогодні 21:20
У Луцьку молодик чіплявся до медиків, які приїхали йому на допомогу. На нього склали протокол
Сьогодні 20:43
Сьогодні 20:43
Не пам’ятає всіх подробиць: судять чоловіка, який кинув гранату на Ковельській у Луцьку
Сьогодні 19:28
Сьогодні 19:28
З України за рік виїхали до 400 тисяч осіб
Сьогодні 19:09
Сьогодні 19:09
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.