Проблема глобальна: сусідні з Луцьком громади будуватимуть власні очисні?
На міські очисні споруди в селі Липляни потрапляють величезні обсяги неочищених стоків із Підгайцівської та Боратинської громад. Це створює непомірне навантаження на систему очищення. До того ж, такий підхід – порушення законодавчих норм про водовідведення та очищення стічних вод. Саме тому вкрай важливо облаштовувати системи очищення стічних вод у сусідніх із Луцьком громадах.
Про це йшлося на круглому столі щодо дотримання Закону України «Про водовідведення та очищення стічних вод». Захід відбувся 11 травня за участю представників суміжних із Луцьком Підгайцівської та Боратинської громад.
Заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк наголосила, що тема, яку винесли на обговорення, актуальна, адже попри повномасштабну війну, законодавчі акти в Україні ухвалюють, вони вступають у дію, тож громади, які розташовані в тилу, мають готуватися до впровадження нових вимог.
«Проблема каналізування та водовідведення глобальна. Ми готові обговорювати низку ідей, проєктів, консультуватися з представниками суміжних громад, тому що ми всі зацікавлені у розв'язанні цього питання. Це актуальна проблема, тому залагоджувати її потрібно спільно», – акцентувала заступниця міського голови.Закон України «Про водовідведення та очищення стічних вод» визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування системи водовідведення. Його дія поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють водовідведення, на органи державної влади та місцевого самоврядування, які здійснюють регулювання, нагляд і контроль у сфері водовідведення, а також на споживачів.
Відповідно до законодавчих норм, починаючи з вересня, в суміжних із Луцькою громадах можуть виникнути проблеми з мешканцями та бізнесом, які залишаються не каналізованими, через неможливість вивезення нечистот.
Як розповів директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, зараз на міські очисні споруди в Липлянах надходить від 40 до 60 тисяч кубометрів стічних вод на добу. За проєктом реконструкції очисних споруд, показник надходження стічних вод має складати 70 тисяч кубометрів на добу.
Відзначимо, що в приєднаних до Луцька громадах (а саме у Княгининку та Рокинях) є власні каналізаційно-очисні споруди.«Ми маємо комплексну систему збору, перекачування, транспортування, очищення, утилізації стоків. Поряд із Луцькою ТГ розташовані суміжні громади, які приєднуються до наших мереж. Уся стічна вода потрапляє на очисні споруди. До цього часу питання було неврегульоване, і підприємство видавало технічні умови суб’єктам, які мають земельні ділянки на територіях суміжних громад, приєднувало їх до мереж.
Раніше ми вже зустрічалися з представниками Боратинської та Підгайцівської громад, говорили про такі проблеми, як відсутність належного рівня контролю інвентаризації мереж у громадах, відсутність в громад планів перспективного розвитку відповідно до генеральних планів.
У Луцьку було запроваджено мораторій на висотне будівництво, тому спостерігалася тенденція, коли все багатоквартирне будівництво перейшло в суміжні громади. Ми видавали технічні умови, приєднували до мереж. Таким чином фактично розпочався процес заміщення наших потужностей, які мають бути передбачені для міста, на суміжні громади. Це неправильно стосовно нашого засновника, яким є Луцька міська рада», – зазначив очільник водоканалу Віктор Гуменюк.Мережа транспортування стоків водоканалу, каналізаційно-насосні станції та очисні споруди потребують реконструкції.
Читати ще: «Міська каналізація – не яма, в яку можна вкинути все». Що виявляють у лабораторії луцьких очисних споруд
«На сьогодні ми не маємо планів (перспективного розвитку Боратинської та Підгайцівської громад, – ВН), їх не надано. Тому всі проєкти реконструкції, всі плани розвитку на п’ять-десять років, усі інвестиційні проєкти ведемо суто з розрахунку міста Луцька, – сказав Віктор Гуменюк. – Ідеться про інвестування близько мільярда гривень протягом шести-восьми років. Це гроші міської ради і запозичені кошти».
Напрямки розвитку і модернізація системи каналізації Луцька передбачають:
- нарощування пропускної спроможності системи водовідведення, забезпечення резерву продуктивності міської каналізації для нового житлового будівництва, каналізування садибної забудови;
- реконструкцію каналізаційних очисних споруд;
- удосконалення системи очищення стічних вод, підвищення ефективності головних стадій її очищення та знезараження;
- модернізацію системи перекладанням амортизованих колекторів і мережі з використанням сучасних матеріалів з антикорозійною та абразивною стійкістю, реконструкцією насосних станцій, дублюванням напірних колекторів, прокладанням самопливних колекторів;
- будівництво мереж, насосних станцій і напірних колекторів у районах нової забудови;
- забезпечення генплану повного охоплення забудови міста централізованою каналізацією;
- розробку та запровадження системи моніторингу скидів виробничих стічних вод у міську каналізацію, передусім за показниками якості, для забезпечення нормального функціонування процесів біохімічного очищення та доочищення;
- модернізацію виробничої бази, удосконалення правових і економічних основ функціонування водопровідно-каналізаційного господарства.Директор «Луцькводоканалу» Віктор Гуменюк інформував, що ЗУ «Про водовідведення та очищення стічних вод» вступить у дію 7 серпня 2023 року.
Закон вимагає поступового розвитку таких стратегічних напрямів:
- обов’язкове запровадження систем централізованого водовідведення в населених пунктах із популяційним еквівалентом понад 2000 та збільшення ступеня охоплення населення послугами водовідведення;
- розробка та запровадження систем і засобів відведення та очищення стічних вод у населених пунктах із популяційним еквівалентом, меншим за 2000;
- вдосконалення процесів очищення стічних вод із застосуванням сучасних технологій глибокого видалення біогенних елементів на наявних очисних спорудах;
- запровадження технологій обробки та утилізації осаду на наявних очисних спорудах;
- забезпечення за можливості повторного використання очищених стічних вод та осадів;
- забезпечення контролю за будівництвом септиків і вигрібних ям;
- упорядкування вивезення і приймання стічних вод асенізаційним транспортом;
- забезпечення ефективного контролю за скиданням суб’єктами господарювання стічних вод із перевищенням гранично допустимих концентрацій токсичних речовин до централізованих систем водовідведення;
- запровадження на підприємствах попереднього очищення стічних вод на локальних очисних спорудах;
- організація очищення дощових вод, які відводять із забудованих територій при роздільній системі каналізування;
- забезпечення контролю для недопущення скидання домогосподарствами побутових стічних вод у дощову каналізацію.Читати ще: З каналізації – на очищення. Як працюють луцькі очисні споруди
Також закон передбачає, що при вступі його в дію кожна громада має ухвалити три нормативні документи:
- місцеві правила приймання поверхневих стічних вод до системи водовідведення поверхневих стічних вод населеного пункту;
- місцеві правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення населеного пункту;
- місцеві правила збирання, транспортування та очищення стічних вод у населеному пункті від об’єктів, які не приєднані до систем централізованого водовідведення.
Коли на рівні Луцької ТГ будуть затверджувати місцеві правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення, «Луцькводоканал» може ініціювати процес неприєднання суб’єктів та об’єктів, розташованих за межами громади, адже підприємство не бачить доцільності в тому, аби брати стоки з неконтрольованих районів, де не організовано належної системи і не об’єднано мережі.«У середньому одна людина, яка живе в населеному пункті з централізованим водовідведенням, продукує два літри так званого сирого осаду на добу, із якого близько 350 грамів – сухий залишок. У нас встановлено сучасну систему зневоднення осаду стічних вод, яка миттєво осушує цей осад. Щодоби ми продукуємо 70-80 тонн зневодненого осаду. І в цьому законі чітко передбачили запровадження технологій обробки та утилізації осаду на наявних очисних спорудах, що ми вже впроваджуємо.
На межі Підгайцівської громади й Луцька маємо велику проблему з дощовою каналізацією (у районі проспекту Відродження). Сюди стікають каналізаційні води з Липин, і труби не можуть впоратися з такою кількістю дощових стоків», – звернув увагу директор «Луцькводоканалу» Віктор Гуменюк.
Найбільш гостре питання для суміжних громад, де рівень каналізування невисокий, – запровадження правил збирання, транспортування та очищення стічних вод у населеному пункті від об’єктів, які не приєднані до систем централізованого водовідведення. Вони мають включати:
- вимоги до транспортного засобу для збирання та перевезення стічних вод;
- затверджені графіки та маршрути для перевезення стічних вод;
- затверджені місця для приймання та очищення стічних вод;
- визначення механізму контролю за збиранням, транспортуванням і прийманням на очищення стічних вод від об’єктів, які не приєднані до систем централізованого водовідведення.«Що зараз має відбутися? Кожна громада має організувати систему викачування септиків (як, наприклад, зі збором сміття): найняти чи купити транспортний засіб, створити своє комунальне підприємство чи найняти юридичну особу за тендером, затвердити графік, визначити місце скиду… Це відповідальність громади. А закон забороняє скидати стоки з асенізаційного транспорту на поля фільтрації без попереднього очищення. Те, що приїжджає з септиків і вкидається в центральну систему каналізації, – це катастрофа для наших очисних споруд. За деякими показниками в нас є перевищення допустимих норм навіть у 8, 12, 18 разів – за рахунок великої концентрації азоту амонійного, який утворюється в результаті життєдіяльності людей», – сказав керівник водоканалу.
Директор ВКП «Грань» Боратинської сільської ради Сергій Ільюк прокоментував: перед громадою гостро постало питання поводження зі стоками.
«Ми це питання обов’язково будемо обговорювати в нашій Боратинській громаді, адже розуміємо, яке навантаження йде на Луцьку громаду. Наша громада розбудовується, тому, можливо, на нашій території потрібно буде робити очисні споруди», – зауважив він.Заступник голови Підгайцівської сільської ради Леонід Гроголь, своєю чергою, звернув увагу, що розділити системи водовідведення навряд чи вдасться, адже «в нас щільно переплетено життя людей, їхні робочі місця, маємо спільні дороги, спільні комунікації».
«Ми напрацьовуємо проєкти з залучення європейських коштів для системи водовідведення. Можливо, нам вдасться це об’єднати в єдине ціле задля досягнення кращого результату. На сьогодні потрібно все впорядковувати, тому що справді є мережі, які не перебувають на нашому балансі місцевих систем водовідведення. Далі – шукати шляхи побудови якісної системи», – наголосив заступник голови Підгайцівської сільської ради.Представники Боратинської та Підгайцівської громад висловили сподівання, що така зустріч у форматі круглого столу, присвячена питанню водовідведення та очищення стічних вод, не остання.
Ольга ШЕРШЕНЬ
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йшлося на круглому столі щодо дотримання Закону України «Про водовідведення та очищення стічних вод». Захід відбувся 11 травня за участю представників суміжних із Луцьком Підгайцівської та Боратинської громад.
Заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк наголосила, що тема, яку винесли на обговорення, актуальна, адже попри повномасштабну війну, законодавчі акти в Україні ухвалюють, вони вступають у дію, тож громади, які розташовані в тилу, мають готуватися до впровадження нових вимог.
«Проблема каналізування та водовідведення глобальна. Ми готові обговорювати низку ідей, проєктів, консультуватися з представниками суміжних громад, тому що ми всі зацікавлені у розв'язанні цього питання. Це актуальна проблема, тому залагоджувати її потрібно спільно», – акцентувала заступниця міського голови.Закон України «Про водовідведення та очищення стічних вод» визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування системи водовідведення. Його дія поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють водовідведення, на органи державної влади та місцевого самоврядування, які здійснюють регулювання, нагляд і контроль у сфері водовідведення, а також на споживачів.
Відповідно до законодавчих норм, починаючи з вересня, в суміжних із Луцькою громадах можуть виникнути проблеми з мешканцями та бізнесом, які залишаються не каналізованими, через неможливість вивезення нечистот.
Як розповів директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк, зараз на міські очисні споруди в Липлянах надходить від 40 до 60 тисяч кубометрів стічних вод на добу. За проєктом реконструкції очисних споруд, показник надходження стічних вод має складати 70 тисяч кубометрів на добу.
Відзначимо, що в приєднаних до Луцька громадах (а саме у Княгининку та Рокинях) є власні каналізаційно-очисні споруди.«Ми маємо комплексну систему збору, перекачування, транспортування, очищення, утилізації стоків. Поряд із Луцькою ТГ розташовані суміжні громади, які приєднуються до наших мереж. Уся стічна вода потрапляє на очисні споруди. До цього часу питання було неврегульоване, і підприємство видавало технічні умови суб’єктам, які мають земельні ділянки на територіях суміжних громад, приєднувало їх до мереж.
Раніше ми вже зустрічалися з представниками Боратинської та Підгайцівської громад, говорили про такі проблеми, як відсутність належного рівня контролю інвентаризації мереж у громадах, відсутність в громад планів перспективного розвитку відповідно до генеральних планів.
У Луцьку було запроваджено мораторій на висотне будівництво, тому спостерігалася тенденція, коли все багатоквартирне будівництво перейшло в суміжні громади. Ми видавали технічні умови, приєднували до мереж. Таким чином фактично розпочався процес заміщення наших потужностей, які мають бути передбачені для міста, на суміжні громади. Це неправильно стосовно нашого засновника, яким є Луцька міська рада», – зазначив очільник водоканалу Віктор Гуменюк.Мережа транспортування стоків водоканалу, каналізаційно-насосні станції та очисні споруди потребують реконструкції.
Читати ще: «Міська каналізація – не яма, в яку можна вкинути все». Що виявляють у лабораторії луцьких очисних споруд
«На сьогодні ми не маємо планів (перспективного розвитку Боратинської та Підгайцівської громад, – ВН), їх не надано. Тому всі проєкти реконструкції, всі плани розвитку на п’ять-десять років, усі інвестиційні проєкти ведемо суто з розрахунку міста Луцька, – сказав Віктор Гуменюк. – Ідеться про інвестування близько мільярда гривень протягом шести-восьми років. Це гроші міської ради і запозичені кошти».
Напрямки розвитку і модернізація системи каналізації Луцька передбачають:
- нарощування пропускної спроможності системи водовідведення, забезпечення резерву продуктивності міської каналізації для нового житлового будівництва, каналізування садибної забудови;
- реконструкцію каналізаційних очисних споруд;
- удосконалення системи очищення стічних вод, підвищення ефективності головних стадій її очищення та знезараження;
- модернізацію системи перекладанням амортизованих колекторів і мережі з використанням сучасних матеріалів з антикорозійною та абразивною стійкістю, реконструкцією насосних станцій, дублюванням напірних колекторів, прокладанням самопливних колекторів;
- будівництво мереж, насосних станцій і напірних колекторів у районах нової забудови;
- забезпечення генплану повного охоплення забудови міста централізованою каналізацією;
- розробку та запровадження системи моніторингу скидів виробничих стічних вод у міську каналізацію, передусім за показниками якості, для забезпечення нормального функціонування процесів біохімічного очищення та доочищення;
- модернізацію виробничої бази, удосконалення правових і економічних основ функціонування водопровідно-каналізаційного господарства.Директор «Луцькводоканалу» Віктор Гуменюк інформував, що ЗУ «Про водовідведення та очищення стічних вод» вступить у дію 7 серпня 2023 року.
Закон вимагає поступового розвитку таких стратегічних напрямів:
- обов’язкове запровадження систем централізованого водовідведення в населених пунктах із популяційним еквівалентом понад 2000 та збільшення ступеня охоплення населення послугами водовідведення;
- розробка та запровадження систем і засобів відведення та очищення стічних вод у населених пунктах із популяційним еквівалентом, меншим за 2000;
- вдосконалення процесів очищення стічних вод із застосуванням сучасних технологій глибокого видалення біогенних елементів на наявних очисних спорудах;
- запровадження технологій обробки та утилізації осаду на наявних очисних спорудах;
- забезпечення за можливості повторного використання очищених стічних вод та осадів;
- забезпечення контролю за будівництвом септиків і вигрібних ям;
- упорядкування вивезення і приймання стічних вод асенізаційним транспортом;
- забезпечення ефективного контролю за скиданням суб’єктами господарювання стічних вод із перевищенням гранично допустимих концентрацій токсичних речовин до централізованих систем водовідведення;
- запровадження на підприємствах попереднього очищення стічних вод на локальних очисних спорудах;
- організація очищення дощових вод, які відводять із забудованих територій при роздільній системі каналізування;
- забезпечення контролю для недопущення скидання домогосподарствами побутових стічних вод у дощову каналізацію.Читати ще: З каналізації – на очищення. Як працюють луцькі очисні споруди
Також закон передбачає, що при вступі його в дію кожна громада має ухвалити три нормативні документи:
- місцеві правила приймання поверхневих стічних вод до системи водовідведення поверхневих стічних вод населеного пункту;
- місцеві правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення населеного пункту;
- місцеві правила збирання, транспортування та очищення стічних вод у населеному пункті від об’єктів, які не приєднані до систем централізованого водовідведення.
Коли на рівні Луцької ТГ будуть затверджувати місцеві правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення, «Луцькводоканал» може ініціювати процес неприєднання суб’єктів та об’єктів, розташованих за межами громади, адже підприємство не бачить доцільності в тому, аби брати стоки з неконтрольованих районів, де не організовано належної системи і не об’єднано мережі.«У середньому одна людина, яка живе в населеному пункті з централізованим водовідведенням, продукує два літри так званого сирого осаду на добу, із якого близько 350 грамів – сухий залишок. У нас встановлено сучасну систему зневоднення осаду стічних вод, яка миттєво осушує цей осад. Щодоби ми продукуємо 70-80 тонн зневодненого осаду. І в цьому законі чітко передбачили запровадження технологій обробки та утилізації осаду на наявних очисних спорудах, що ми вже впроваджуємо.
На межі Підгайцівської громади й Луцька маємо велику проблему з дощовою каналізацією (у районі проспекту Відродження). Сюди стікають каналізаційні води з Липин, і труби не можуть впоратися з такою кількістю дощових стоків», – звернув увагу директор «Луцькводоканалу» Віктор Гуменюк.
Найбільш гостре питання для суміжних громад, де рівень каналізування невисокий, – запровадження правил збирання, транспортування та очищення стічних вод у населеному пункті від об’єктів, які не приєднані до систем централізованого водовідведення. Вони мають включати:
- вимоги до транспортного засобу для збирання та перевезення стічних вод;
- затверджені графіки та маршрути для перевезення стічних вод;
- затверджені місця для приймання та очищення стічних вод;
- визначення механізму контролю за збиранням, транспортуванням і прийманням на очищення стічних вод від об’єктів, які не приєднані до систем централізованого водовідведення.«Що зараз має відбутися? Кожна громада має організувати систему викачування септиків (як, наприклад, зі збором сміття): найняти чи купити транспортний засіб, створити своє комунальне підприємство чи найняти юридичну особу за тендером, затвердити графік, визначити місце скиду… Це відповідальність громади. А закон забороняє скидати стоки з асенізаційного транспорту на поля фільтрації без попереднього очищення. Те, що приїжджає з септиків і вкидається в центральну систему каналізації, – це катастрофа для наших очисних споруд. За деякими показниками в нас є перевищення допустимих норм навіть у 8, 12, 18 разів – за рахунок великої концентрації азоту амонійного, який утворюється в результаті життєдіяльності людей», – сказав керівник водоканалу.
Директор ВКП «Грань» Боратинської сільської ради Сергій Ільюк прокоментував: перед громадою гостро постало питання поводження зі стоками.
«Ми це питання обов’язково будемо обговорювати в нашій Боратинській громаді, адже розуміємо, яке навантаження йде на Луцьку громаду. Наша громада розбудовується, тому, можливо, на нашій території потрібно буде робити очисні споруди», – зауважив він.Заступник голови Підгайцівської сільської ради Леонід Гроголь, своєю чергою, звернув увагу, що розділити системи водовідведення навряд чи вдасться, адже «в нас щільно переплетено життя людей, їхні робочі місця, маємо спільні дороги, спільні комунікації».
«Ми напрацьовуємо проєкти з залучення європейських коштів для системи водовідведення. Можливо, нам вдасться це об’єднати в єдине ціле задля досягнення кращого результату. На сьогодні потрібно все впорядковувати, тому що справді є мережі, які не перебувають на нашому балансі місцевих систем водовідведення. Далі – шукати шляхи побудови якісної системи», – наголосив заступник голови Підгайцівської сільської ради.Представники Боратинської та Підгайцівської громад висловили сподівання, що така зустріч у форматі круглого столу, присвячена питанню водовідведення та очищення стічних вод, не остання.
Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 8
Мойша
Показати IP
11 Травня 2023 17:48
Хоча у Луцьку ще говнецом попахує, але Гуменюк всерівно молодець !!! Лучані з водою !!! А ось його колега Скорупський ДКП " Луцьктепло " - самоусунувся і нехоче надавати лучанам послуги з централізованої подачи горячої води, за яки люди платять вчасно і в повному обсязі. Це звичайний шахрай а не керівник . Треба керівництву міста звернути увагу не цей беспредел !!!
Андрій до Мойша
Показати IP
11 Травня 2023 21:57
Хороший чоловік це не посада... в луцьку як тхнуло так і тхне... гуменюк та ко. з питанням не розібрались вирішили, що якщо буде меньше викидів то меньше буде тхнути а це в корні не вірно....
Віктор
Показати IP
11 Травня 2023 18:20
Якби Луцьк поглинув Боратинську і Підгайцівську громаду, то сьогоднішнього засідання і не було...все б міську раду влаштовувало б, сиділи б мовчки і всім казали що очисні споруду справляються з об'ємом стічних вод. А так все ще мріють забрати "жирний кусочок" в свої руки...
Дух Нілу
Показати IP
11 Травня 2023 18:41
Боратинська громада зробить очисні в Рованцях біля річки, і вентиляторів поставлять щоб на Луцьк дуло
Абрам
Показати IP
11 Травня 2023 20:27
А звідки отой ВодокАнал взяв, що у Луцьку діє мораторій на ВИСОТНЕ будівництво ? Такого змісту рішення міськради нема ! Є рішення іншого змісту, але він свідомо вводить лучан в блуд ! А на якій підставі він видавав технічні умови забудовникам з Боратина і Підгаєць на підключення до міських мереж без затвердженої містобудівної документації ? За красіві глазки ! А шо то за словесна еквілібристика - " забезпечення генплану повного охоплення забудови" - ото розродився ! Перед виборами ота професійна команда Скорупських - Гуменюків своїми діями працює далеко не на позитивний імідж міської влади !
луцьк
Показати IP
12 Травня 2023 07:36
За дурною головою й ногам нема спокою!
234
Показати IP
12 Травня 2023 07:56
Глобальну проблему можуть створити тільки глобальні на голову чиновники, але глобальні на голову ніколи цю проблему не вирішать. Тому не круглі столи з глобальних потрібно збирати, а створити групу грамотних інженерів, будь-якого походження та громадянства, які мають розробити проект усунення діяльності глобальних чиновників. Ви на ці фейси подивіться, вони ж на похоронах свого інтелекту
Василь
Показати IP
12 Травня 2023 10:57
Луцьк - обласний центр кажуть чиновники.... Після слів "зараз на міські очисні споруди в Липлянах надходить від 40 до 60 тисяч кубометрів стічних вод на добу. За проєктом реконструкції очисних споруд, показник надходження стічних вод має складати 70 тисяч кубометрів на добу" Можна згортати проект обласного центру Луцька та пропонувати очолити область Ковелю або укрупнитись та зробити обласним центром Рівне оскільки чиновники самі НЕ БАЧАТь перспективи розвитку обласного центру бо навіть за клятих совітів робили з запасом потужності а ми хочемо "реконструювати" вкласти шалені кошти а в результаті буде пшик.... з таким підходом скоро Гуменюк буде пропонувати менше їсти щоб було менше відходів бо він з своєю роботою по очистці не може справитись....
У Ковелі чоловік вкрав ключі від авто патрульних: під час затримання сталася стрілянина та бійка
Сьогодні 21:53
Сьогодні 21:53
Кредит погасив, а іпотеку не закрили? Будинок волинянина «застряг» у ліквідованому банку
Сьогодні 21:25
Сьогодні 21:25
Графік вимкнення електроенергії на Волині 25 листопада
Сьогодні 20:56
Сьогодні 20:56
На Камінь-Каширщині три села тимчасово будуть без газу
Сьогодні 20:28
Сьогодні 20:28
У Ковелі провели в останню дорогу Героя Богдана Степанюка
Сьогодні 19:59
Сьогодні 19:59
«Воду пив з річки, а їсти не було»: військовий з Волині, який втратив на війні руку й обидві ноги, 14 днів чекав на евакуацію
Сьогодні 19:31
Сьогодні 19:31
Один зі злочинів не визнали: у Луцьку двох чоловіків судять за шахрайство та крадіжку
Сьогодні 18:34
Сьогодні 18:34
Вогонь пошкодив речі: у Луцьку горіла квартира
Сьогодні 18:06
Сьогодні 18:06
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.