USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Пляжі, будиночки відпочинку і шацькі смаколики: чим приваблює Світязь цьогоріч

8 Червня 2024 09:10
Пончики, сушена риба, чисте озеро і природа – цим завжди приваблював відпочинок на Шацьких озерах. Аби ви краще підготувалися до сезону і спланували свою відпустку, журналісти дізналися, чи роздаватимуть повістки на пляжах, яка ціна номерів і будиночків, де смачно поїсти і скільки коштують пончики.

Хтось їде сюди, бо з Волині, тому близько, інші прямують здаля, але більшість шукає на Шацьких озерах можливість відволіктися від буденних справ і тривог, ідеться в сюжеті «12 Каналу».

На Шацьких озерах офіційно стартував сезон відпочинку. Уже підготували сім пляжів для відпочивальників, обстежили акваторію дна озер, придатних для купання, провели навчання матросів-рятувальників на постах. На жаль, у зв’язку з безпековою ситуацією до п’яти озер туристів не пускатимуть, бо вони – у п'ятикілометровій зоні від кордону з Білоруссю.

Цього сезону тут чекають близько 100 тисяч відпочивальників, розповідають у Шацькій селищній раді.

Читати ще: Сезон відкрито: як мобілізація вплине на відпочинок на Шацьких озерах

«Нас так влаштовує: коли спокійно, коли ще нікого немає. Нам так добре. Змінити картинку, змінити щоденну обстановку, просто перезавантажитися», – каже відпочивальниця з Каменя-Каширського Тетяна.

Для майбутніх студентів – Вікторії, Мії та Іванки – це останнє літо зі шкільними друзями.

«Виходить, що це останнє літо перед 11 класом. Далі – 11 клас, НМТ, вступ. Зараз таке безтурботне літо, щоб добре відпочити та запам’ятати», – каже Іванка.

А запам’ятати є що. Чиста і цілюща вода, гарна природа і смачна їжа, по яку їдуть аж із сусідньої Польщі.

«Нам тут дуже подобається, бо озера чисті, в них дуже багато срібла. А в Польщі немає срібла в озерах», – додає відпочивальник з Варшави Лукаш Мрочек.

Таких відпочивальників, як Лукаш, було би більше, якби побудували в області ще один пункт пропуску поблизу українського села Адамчуки й польського Збереже. Раніше задіювали водний шлях. До початку масштабної війни тут щоліта прокладали понтонний міст через Західний Буг і запрошували поляків у гості.

На місцевому ринку гості з Польщі купують рибу, аджику та квас. Перші продавці радіють покупцям, бо сезон тут направду недовгий, а пенсій на життя не вистачає.

«Для нас сезон – це важливо, це наш заробіток. Самі знаєте, яка та пенсія», – каже місцева мешканка Надія.

Традиційні пончики пропонують по 40 гривень. Вони із найрізноманітнішими начинками – лохина, малина, вишні, сир тощо. Ціна на рибу стартує від 200 гривень за жменю сушених у печі місцевих сомів і 450 гривень за 500 грамів вʼяленої.

Рецептом пончиків ділиться господиня Галина Бегеза з Шацька: «Ми завжди тісто місимо на козячому молоці. Тоді таке пишне й гарне буде. Вбиваю яйця, сиплю цукор і збиваю міксером. Кипить молочко з олією, коли закипає, я збиваю. Кип’яточком заливаю яйця з цукром. Виходить така гарна маса. Коли трошки охолоне, даю дві ложки сметанки і кидаю дріжджі. Вимішую легенько. Тістечко як пушок м’якесеньке».

Як розповідає Галина Бегеза, яка понад 40 років живе між кухнею і берегом озера, робота з приготування й продажу пончиків нелегка.
Як готується селищна рада до старту сезону, який традиційно розпочався 1 червня і триватиме до 31 серпня?

«Близько 100 тисяч людей відвідали наш край торік. Можливо, у зв’язку з поточною ситуацією, новим законом про мобілізацію цього року людей буде трошки менше. Справді, дуже багато чоловіків призвано», – каже заступниця Шацького селищного голови Людмила Єрофеєва.

Працівники ТЦК зможуть навідуватися і на пляжі.

«Нас про перевірки не попереджають. Згідно з чинним законодавством, вони можуть вручати повістки будь-де в громадському місці. Тому від цього не можна застрахувати нікого. І пообіцяти, що наш ТЦК не буде цього робити, я не можу», – додає Людмила Єрофеєва.

У період воєнного стану, як і всюди, тут діє комендантська година, за дотриманням якої стежить поліція. На час повітряної тривоги відпочивальникам радять їхати в укриття лікарень і шкіл.

Щодо біотуалетів на березі та великих сміттєвих баків, то про них мав завчасно подбати Шацький національний природний парк. Але до кінця червня справити нужду відпочивальникам на березі буде ніде, адже тендер лише планують провести, а торги на Prozorro нацпарк оголосив пізно – 3 червня.

Читати ще: Партесний спів і пончики: до переліку нематеріальної спадщини Волині внесли ще п'ять елементів

Із туалетами у номерах або на вулиці, з власною кухнею, а ще з джакузі, чанами та харчуванням – вибір житла для відпочивальників великий і ціни різні.

«Ми платимо за трьох півтори тисячі за добу. Це приблизно. Може, й дорожче. Все залежить від того, який номер», – кажуть відпочивальники з Дубна Віталій та Леся.

«Торік було 10 днів – 10 тисяч. Трошки круто для пересічного відпочивальника. Шукають, де дешевше», – додає відпочивальниця з Нововолинська Валентина.

«Від 300 гривень за людину і до тисячі. У нас недорогий номер, поки сезону як такого немає, – 600 гривень за людину», – каже відпочивальниця з Каменя-Каширського Тетяна.

Ідемо на одну з баз, де вже на початку сезону – чимало людей. Від озера до бази – 500 метрів. Як компенсацію тут пропонують теплий басейн із накриттям.

«Тарифи збільшуються щороку, але незначно. Ми також збільшили ціну. Найдешевший номер – 1400 гривень. Торік він був 1300 гривень. Тобто ми підняли ціну всього на 100 гривень. Є дорожчі номери на більшу кількість людей», – інформує адміністраторка бази відпочинку Світлана Домосілецька.

Харчування тут оплачують окремо: від 120 гривень за сніданок і 250 – за обід. На цій базі здебільшого розраховують на відпочинок родин військових.

«На початку війни було дуже мало людей, але потім почали більше приїжджати. Це родини військових. Чоловіки беруть відпустки і приїжджають на довгий термін. Наша база розрахована на сімейний відпочинок», – розповідає адміністраторка бази відпочинку Світлана Домосілецька.

Відпочинок на Світязі, коли все включено, тут пропонують теж. Номери поліпшеного комфорту, відвідування басейну, чанів, джакузі та харчування на одну сім’ю вартуватиме близько 5000 гривень за добу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Знов за рибу гроші ! Показати IP 8 Червня 2024 09:43
... "Уже підготували сім пляжів для відпочивальників ...". А скільки місць в укриттях підготували для тих 100 тисяч відпочивальників ? А хто з влади прозвітував, а чи нарешті проведено інвентаризацію всіх тих, так званих, баз, фазенд, шпихлірів і літніх кухонь, куди поселяють людей ? А чи зареєстрували всіх тих торгашів пончиками і рибою ? А скільки податків вони заплатили у минулому році ? А на яку суму розраховуєте у цьому році ? А в них голові одні пончики і пам'ятник бабі з тими самими пончиками !
rrrr Показати IP 8 Червня 2024 11:30
вже ТЦК жде не діждеться свіжака на війну на постах,по базах,кароч буде вам відпочинок..
Дядько Лев Показати IP 8 Червня 2024 15:23
Панове журналісти, судячи по манері подачі вашої статті напрошується питання ; - скажіть, будьте такі ласкаві, а ви пиріжки купували чи вас пригостили ? Якщо видалите комент - то я вгадав, як було насправді !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus