USD 42.50 42.90
  • USD 42.50 42.90
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.16 10.35

Інтеграція ВПО: у Нововолинську відбулася економічна екскурсія підприємствами міста

19 Квітня 2024 12:32
Інтеграція внутрішньо переміщених осіб неможлива без працевлаштування. Тож аби допомогти з пошуком роботи, Волинський обласний центр зайнятості спільно з благодійним фондом «Рокада» організували економічну екскурсію для ВПО. Загалом відвідали п’ять нововолинських підприємств різної спеціалізації.

Про це повідомили у Волинській ОДА.

Для початку оглянули ТОВ «Скловолокно». Це релоковане підприємство з міста Мерефа Харківської області. Воно спеціалізується на виготовленні продукції на основі скловолокна – матеріалу, який широко застосовують у будівництві й промисловості. До війни працювало 350 людей, зараз – лише 16.
За словами директорки підприємства, виробництво переїхало назавжди і повертатися не буде. Наразі перевезли 50% обладнання. Однак уже в червні планують запрацювати на повну. Тому шукають людей на вакансії крутильника, розмотувальника, оператора одержання безперервного скловолокна, ткача тощо. Обладнання досить складне, тому готові самостійно навчати майбутніх працівників. Заробітна плата коливається від 12 до 15 тисяч гривень.
Читати ще: «Економічна екскурсія»: переселенцям у Луцьку розповіли про сотню обласних підприємств

Окрім того, жінка розповіла про всі етапи виробництва. Зокрема в Китаї купують склокулі, які переплавляють в спеціальних печах. Після цього отримують склонитку. До слова, з однієї кульки виходить 50 тисяч метрів такої нитки. На верстатах з неї виготовляють склошнурок, склострічку та склотканину. В подальшому їх використовують для виготовлення будівельних матеріалів та електроізоляції.
Потому поспілкувалися з представником Нововолинського м’ясокомбінату. Це сучасне європейське підприємство, яке є одним із лідерів виробництва ковбасних та м’ясних виробів в Україні. Серед основних напрямків діяльності – переробка яловичини та курячого м’яса, виробництво м’ясних напівфабрикатів, виробництво ковбасних виробів та копченостей, а також виробництво продукції Halal.
Читати ще: Кава&музика: як у Нововолинську працюють кав’ярні, які відкрили жителі Києва, Одеси та Ірпеня

Загалом тут працює 250 людей. Середня заробітна плата – 12-14 тисяч гривень. На сьогодні набирають працівників на такі вакансії: укладальник-пакувальник, формувальник ковбасних виробів, обвалювальник м’яса тощо.
Також під час економічної екскурсії внутрішньо переміщені особи відвідали підприємство, що спеціалізується на сортуванні та переробці пухо-пір’яної суміші. Його власниця Раїса Берідзе розповіла, що вони самостійно закуповують гусяче пір’я у населення. Для початку його перуть з використанням спеціалізованих хімічних засобів, аби позбутися паразитів. Потому – сушать та відділяють пух від пір’я. Саме пух, який використовують для наповнення верхнього одягу, експортують до Німеччини.
Читати ще: Як на Волині працює завод із виробництва олії з Харківщини

Зараз тут потрібна людина для сортування свіжого гусячого пір’я: сірого від білого. Окрім того, запускають лінію із виготовлення подушок. Тому також шукають швачку. Заробітна плата залежить від виробітку.
Не оминули увагою й ТОВ «Моделпак», що спеціалізується на виготовленні картонної упаковки різних видів та розмірів. Це одна з найбільш успішних компаній, що працює на ринку картонної та гофрокартонної упаковки в західному регіоні. Зокрема тут виготовляють: чотириклапанні ящики, меблеву упаковку, гофролотки, гофропіддони, взуттєві коробки, коробки для піци, бананові ящики, гофролисти різних розмірів тощо.
Як зазначив начальник із виробництва Олександр Стажінський, на підприємстві працює понад 100 осіб у дві зміни. Виробництво планують розширювати, тому шукають укладальників-пакувальників, машиністів, водіїв навантажувачів, менеджерів зі збуту та економістів. Заробітна плата – 14-15 тисяч гривень.
Екскурсію завершили, ознайомившись з роботою компанії «Вікна Волині», яка спеціалізується на виготовленні металопластикових, алюмінієвих та світлопрозорих конструкцій. Наразі вони виготовляють 100 конструкцій на день, але в планах – збільшити до 200. Вікна возять по всій країні та навіть експортують за кордон.
Читати ще: Дають нове життя використаним пляшкам: як у Нововолинську працює двічі релоковане підприємство

Директор із виробництва Володимир Курілов детально розповів про всі етапи виробництва та активно запрошував на роботу внутрішньо переміщених осіб. За його словами, зарплата залежить від кількості випущеної продукції, однак менш як 20 тисяч гривень працівники не отримують.
Начальник Нововолинського управління Володимир-Волинської філії Волинського ОЦЗ Ігор Кантор зазначив, що з початку війни майже 600 ВПО звернулися по допомогу в пошуках роботи. За цей час вдалося працевлаштувати близько 230 осіб.
«У Нововолинську є чимало вакансій і робітничих, і не робітничих. Але з власного досвіду скажу, що не слід зациклюватися. Треба йти і пробувати. Якщо робота вам не підходить, можна звільнитися в будь-який момент. Однак ви використаєте свій шанс», – сказав Ігор Кантор.

Соціальна працівниця із роботи з громадами відділу СССМ-напрямку БК «Рокада» Ірина Бобрик додала, що це не остання екскурсія підприємствами Волині. Аналогічний захід для ВПО проведуть й у Луцьку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus