USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.60
  • PLN 10.40 10.55

Довга борода і пляма на лобі: у Луцькому зоопарку – новий мешканець. Фото

23 Вересня 2024 10:07
У Луцькому зоопарку – поповнення. До колекції додався самець мавпи Бразза.

Примат донедавна мешкав у зоопарку «Лімпопо» у Меденичах. Йому чотири роки.

Як повідомляють у зоопарку, він дуже контактний, тож не виникло жодних проблем ні з адаптацією до нових умов життя, та з порозумінням з годувальницями.

Читати ще: Трійця єнотів, дикобраз, чорнобурки: Луцький зоопарк показав пернатих та чотирилапих переселенців. Фоторепортаж

Довідка

Країни поширення мавпи Бразза (Cercopithecus neglectus): Ангола, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Республіка Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон, Кенія, Уганда. Цей вид також зустрічається на невеликих територіях Ефіопії та Південного Судану.

Найбільша висота, на якій вид був зафіксований, – 2200 м над рівнем моря.

Довжина тіла мавп Бразза – 41-61 см. Вага самців – до 7,4 кг, самиць – приблизно 4,1 кг.

У цих мавп на лобі є яскрава оранжево-червона пляма у формі півмісяця. Вони мають білу морду з довгою білою бородою. Ця особливість допомагає розпізнати їх серед інших мавп.

Хутро в основному сіро-зелене з дрібними плямами, а кінцівки й хвіст – чорні. Є також біла смуга, яка проходить по стегнах та крупу.

Середовище існування – річкові ліси, болотисті місцевості та густі тропічні ліси. Мавпа може мешкати як у низинних, так і в гірських лісах. Щодо способу життя, то вид переважно деревний, але часто тварини спускаються на землю або проводять час на нижніх ярусах дерев.

Читати ще: Луцький зоопарк та Окольний замок відтепер можна відвідати за єдиним квитком

Мавпи Бразза живуть у групах до 35 особин, середня кількість – від 8 до 10. Мають добре розвинену здатність до комунікації, використовуючи різні звуки та жести.

Вони доволі непомітні, відомі обережністю та вмінням швидко зникати з поля зору, коли виникає загроза. Тварини зазвичай лише зрідка видають низькі глибокі вигуки.

Харчуються здебільшого плодами та насінням, але також вживають листя, гриби, дрібних рептилій і комах.

На жаль, через вирубку лісів і полювання популяція мавп Бразза зменшується, тому вони вважаються видом, що потребує захисту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
... Показати IP 23 Вересня 2024 13:03
Красунчик))
Анонім Показати IP 23 Вересня 2024 13:06
Буде носити ім'я Горбі в честь одного політичного діяча з плямою
ОДІН Показати IP 23 Вересня 2024 18:48
ОЖЕНИТИ ТРЕБА.ПАРА ЙОМУ ЗНАЙДЕТЬСЯ ЛЕГКО.....

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus