USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

RoboTrack Challenge: у Луцьку – всеукраїнські змагання з робототехніки. Фото

Сьогодні 17:58
В обласному центрі Волині, на базі Луцького національного технічного університету, стартували перші Всеукраїнські змагання з робототехніки RoboTrack Challenge. До турніру долучилися 67 учасників із різних регіонів країни.

Змагання стартували 7 листопада. Привітали учасників ректорка ЛНТУ Ірина Вахович, перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий, очільниця управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк, голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, заступниця відділу організації освітнього процесу Малої академії науки України Наталія Легка та інші.
«Мене нині переповнюють неймовірні емоції, тому що ми зустрічаємо гостей з усіх куточків України. Ви унікальні, сильніші за своїх колег, талановитіші за своїх друзів, через те, що робите те, що їм не під силу. Надзвичайно приємно бачити таку молодь у нашому університеті», – сказала учасникам ректорка Луцького національного технічного університету Ірина Вахович.

Як вона наголосила, реалізовувати такі заходи для молоді сьогодні дають можливість передусім наші захисники, наші Збройні сили України.
Читати ще: «Щоб студенти не хотіли йти додому після пар»: у ЛНТУ відкрили сучасний Молодіжний центр. Фото

«Упевнений, що сьогодні в цьому залі – майбутня еліта прикладної науки України, яка зробить нашу країну процвітаючою, могутньою, не гіршою, ніж заявляв учора Дональд Трамп про Америку під час своєї президентської промови», – зауважив перший заступник голови облради Юрій Поліщук.
Нині напрочуд важливо ознайомлювати молодь із можливостями такої прикладної науки, як робототехніка, наголосила керівниця управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк.
Вона нагадала, що цьогоріч двоє волинян перемогли у Всесвітній олімпіаді геніїв GENIUS Olympiad, що відбувалася в США. Випускники Луцького ліцею №9 Юліан Головчук і Дмитро Назарук здобули золото в категорії «Робототехніка», випередивши понад 40 команд із різних країн світу.

Читати ще: Робот луцьких випускників переміг на всесвітній олімпіаді геніїв у США

«Дуже хотілося би, щоб прапор України щороку майорів на міжнародних змаганнях і завжди ви були найпершими та найкращими», – звернулася Наталія Матвіюк до учасників RoboTrack Challenge.
Директор департаменту молоді та спорту міськради Володимир Захожий звернув увагу: «Ранг змагань зростає, разом із ним зростає рівень компетентності та професійності учасників. Теперішні учасники цих змагань у майбутньому, впевнений, стануть винахідниками, які працюватимуть на благо та розвиток нашої країни. Не лише майбутнє, а й сьогодення – у ваших руках. Ваші розробки стануть визначальними не тільки для науки, а й для життя українців».
У змаганнях беруть участь ті, хто насправді вже зараз змінює країну, акцентувала голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода.

«До Луцька на змагання приїхали ті учні, які вже творять наше сьогодення й будуть розбудовувати наше майбутнє. Фонд системно співпрацює з обласною Малою академією наук, адже ми розуміємо, наскільки важливо підтримувати нашу талановиту, розумну молодь. Бачимо, що їхні винаходи використовують уже зараз, вони мають надзвичайно важливе призначення. Дуже хочемо, щоб ці підлітки досягли всього, чого бажають, і щоб їхні винаходи були направлені на добро та приносили користь оточенню», – підкреслила вона.
Як розповіла директорка обласного осередку Малої академії наук Тетяна Михалюк, Всеукраїнські змагання з робототехніки RoboTrack Challenge – логічне продовження започаткованого у 2022 році спільно з ЛНТУ та іншими партнерами, зокрема Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», обласного змагання з робототехніки.

«Ми вийшли на новий рівень. На змагання зареєструвалися 67 учнів із Києва, Київської області, Сумської, Полтавської, Хмельницької, Черкаської, Тернопільської, Одеської та Волинської областей. Змагання триватимуть чотири дні. У неділю ми назвемо й нагородимо переможців», – прокоментувала Тетяна Михалюк.
Вона пригадала, що перший гурток робототехніки при волинській Малій академії наук було відкрито в 2012 році.

Читати ще: Робот-сортувальник, механічна миша, потяг і бандеромобіль: учні сільських ліцеїв Волині представили розробки своїх наукових лабораторій

Учасники борються за звання абсолютного переможця в наступних номінаціях:

1. ROBO-SUMO – учасникам потрібно підготувати робота, здатного найбільш ефективно виштовхувати робота-противника за межі поля за визначений проміжок часу:

- дистанційно-керовані роботи – учасники можуть керувати роботом за допомогою мобільного телефону чи пульта;

- автономні роботи – роботи змагаються за попередньо написаною програмою.

2. ROBO-SLALOM – учасникам необхідно підготувати робота, здатного якнайшвидше проїхати по заданій траєкторії, що позначена чорною лінією, робот має бути автономним, тобто керуватися лише програмою.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus