USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.75
  • PLN 9.90 10.15

Politico: Щонайменше сім країн чинять опір вступу України до НАТО. Доповнено

24 Жовтня 2024 09:18
Німеччина і США – не єдині блокувальники запрошення для України до вступу в НАТО. Угорщина, Словаччина, Бельгія, Словенія та Іспанія також чинять опір.

Про це пише Українська правда з посиланням на Politico.

Видання пише, що План перемоги президента Володимира Зеленського стикається з проблемою, оскільки базується на отриманні Україною запрошення до вступу в НАТО, а деякі ключові члени альянсу не зацікавлені в тому, щоб це сталося.

«За словами чотирьох американських і натовських чиновників і дипломатів, які на умовах анонімності поділилися останніми внутрішніми дискусіями, Німеччина та США є одними з найбільших держав, які повільно реагують на заклик Зеленського про негайне запрошення до вступу в НАТО», – йдеться у повідомленні.

Читати ще: Головні заяви про війну і План перемоги: Зеленський виступив у Раді

Politico зазначає, що ключові члени Альянсу стурбовані тим, що можуть бути втягнуті у війну з Росією.

В інтерв’ю виданню посол США в НАТО Джуліанна Сміт, яка залишає посаду, підкреслила американську позицію:

«На сьогоднішній день альянс не досяг тієї точки, коли він готовий запропонувати членство або запрошення Україні».

Німеччина і США – не єдині блокувальники. Угорщина і Словаччина також чинять опір, але вони виходять з іншої відправної точки. Їхні нинішні популістські лідери займають загалом прокремлівську позицію: прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував кошти ЄС на озброєння України і вийшов з програми НАТО з надання летальної допомоги Києву.

У своєму дописі в соціальній мережі Орбан назвав план перемоги Зеленського «більш ніж жахливим».

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо раніше цього місяця попередив, що вступ України до НАТО «стане гарною основою для третьої світової війни», і пообіцяв, що «ніколи не погодиться» на це.

Є й інші країни, які не прагнуть швидко рухатися назустріч Києву, а задовольняються тим, що ховаються в тіні.

«Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за спинами США та Німеччини. Вони не хочуть», – сказав один з чиновників НАТО. Другий чиновник сказав, що країни «підтримують цю ідею абстрактно, але як тільки вона наблизиться до матеріалізації», вони почнуть виступати проти неї більш публічно.

Втім, офіційні особи, які спілкувалися з Politico, прагнули підкреслити, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до альянсу.

Доповнено

Згодом в Офісі президента України заперечили інформацію про те, що сім країн НАТО виступають проти запрошення України до Альянсу, наголосивши на активній підтримці більшості країн-членів.

«Інформація у ЗМІ про те, що 7 країн виступають проти запрошення України до НАТО не відповідає дійсності. Ці чутки вигідні тим, хто хоче створити хибне враження, наче вступ України не має широкої підтримки серед членів Альянсу. Насправді, ідею запрошення України підтримує абсолютна більшість країн-членів, а щодо решти ведеться активна робота з адвокації.

Запрошення – це перший пункт Плану перемоги президента України і надійний шлях до справедливого і тривалого миру. Володимир Зеленський презентував План міжнародним партнерам, українському парламенту і спільноті, представникам ЗМІ та громадянського суспільства, і консолідує їхні зусилля, щоб наблизити запрошення України до НАТО», – йдеться у коментарі прессекретаря Офісу президента Серія Нікіфорова.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Анонім Показати IP 24 Жовтня 2024 11:29
полігон? так полігон
x Показати IP 24 Жовтня 2024 11:38
що ви пишете про НАТО чотко вам сказали що ніхто Україну в НАТО не буде приймати це сказав новий голова НАТО
Клава Показати IP 25 Жовтня 2024 04:37
..так швидко позбавляли Україну ядерної зброї, що не встигли прорахувати ризики..

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus