USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Комбрига Пивоваренка досі не оголосили в розшук, його доля - невідома

24 Вересня 2015 10:26
Визволені з полону волинські бійці розповіли про долю командира 51 бригади Пивоваренка. Про це повідомляє "Волинська правда".

Під Іловайськом загинуло багато волинських хлопців із 51 бригади, яку згодом розформували. Зник тоді безвісти і виконувач обов'язків командира бригади Павло Пивоваренко. Ходило багато чуток щодо його зникнення. Одні казали, що він загинув, підірвавшись на міні. Інші стверджували, що втік до Росії, бо був родичем одного з високих воєнних чинів України. За цей рік майже всі зниклі безвісти волиняни поверталися додому. На жаль, більшість - у цинкових трунах. Їх ховали як невідомих у Дніпропетровську та Запоріжжі, а після ДНК-експертиз хлопців перепоховали вже на рідній волинській землі. Комусь пощастило вижити й повернутися з полону. А ось про долю Пивоваренка досі нічого невідомо.

Під час прес-конференції підполковника Сергія Фураєва, останнього із полонених волинян, якого вдалося визволити з полону 8 вересня цього року, волинські журналісти поцікавилися, що він знає про долю зниклого комбрига?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полонені Фураєв і Комісарчук. Розповідь, записана на «на тому боці»

— Скільки я не спілкувався з нашими хлопцями, які виходили через так звані зелені коридори, які були фактично тирами, де розстрілювали, то вони всі бачили його востаннє, коли він роздавав їм пляшки із запалювальною суміш, щоб наші хлопці спалювали ними машини. Як зник, де зник - я не знаю. Я питав про Пивоваренка у штабі АТО — ніхто нічого не знає, нічого не відповіли. Я був на прийомі у начальника Генштабу Муженка — теж нічого. Інформація, швидше за все, - закрита. Не знають, де він. Судити людину, поки доля її невідома, не можу. Але з того, що я чув від солдатів… Відомо, що тоді моральний дух військовослужбовців був не з найкращих. Хлопці просилися у відпустки, на ротацію. А від Пивоваренка постійно чули одну фразу: «Ви всі «двохсоті» і поїдете додому у цинкових трунах». І те, що після того, як він їхав з бойових позицій, через 20 хвилин їх починали обстрілювати — теж факт.

Наталя Боярина, волонтер, координатор Ковельського центру допомоги 51 бригаді, впродовж року постійно цікавилася долею Пивоваренка. Ось що вона розповіла:

— Пивоваренко досі не поданий у розшук. Тіла його немає, як загиблого, тому ніхто не ідентифікував і у розшук не подавав. Я впродовж року цікавилася його долею постійно.

Ми довго аналізували з усіма хлопцями, звільненими з полону, інформацію, що стосувалося Пивоваренка. Хлопці розповідали страшні, обурливі речі. Ті, хто був там довше, коли виходили на зв`язок і питалися, що робити, стояло чітке завдання: «Стояти, не здавати позиції». А коли російські військові вийшли на наших, як кажуть, уже лице в лице, тільки тоді наказали відходити маленькими групами. Комбриг — це батько для солдат, і він мав би зважувати ситуацію. Від багатьох хлопців чула, що за Пивоваренком годинник можна було звіряти: коли він від’їжджав, через 15— 20 хвилин їх накривали «Градами». Інтернетом довго гуляв цей відеоролик з ним: «Моя машина спереди, а єти клоуни сзади». Тепер з усіх інтернет-ресурсів його прибрали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніхто не чекав, що ми вийдемо звідти живими», - волинянин про Іловайськ

Як волонтер, яка займається полоненими, через яку пройшли майже 90 відсотків усіх звільнених бійців, можу сказати, що на 80 відсотків впевнена: Пивоваренку треба «подякувати» за Іловайськ. Думаю, його доля вини в Іловайській трагедії є.

Доля вини є кожного з Генштабу. Хтось любить Україну і віддає за неї життя. А хтось любить гроші і продає за них Україну. От і все. Коли ми стикнулися з проблемою звільнення полонених, і оббивали пороги Міністерства оборони, нам сказали, що Міністерство оборони цим не займається. СБУ приймає всі рішення.

Виходить, у вас є офіцери, за яких ви відповідаєте, у вас є мобілізовані солдати, за яких ви відповідаєте, але при цьому участі в обміні полоненими Міноборони не бере. Мені дуже подобалося, коли нас усі футболили до Рубана. Хто такий Рубан? Він такий же волонтер, як і я, чи ще хтось інший. Просто волонтер, якого трохи краще сприймає та сторона. Довгий час не було когось одного головного, хто б займався обмінами полонених.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.




Система Orphus