Волинський десантник загинув, врятувавши товаришів
![](/resize/450x300/r/files/news/2015/09-05/164651/wrwrwr.jpg)
Герой-десантник 80-ої бригади Володимир Киян, який підірвався на розтяжці 3 вересня 2015 року, ціною власного життя врятував бойових товаришів. Про це повідомляє прес-центрі АТО.
«Він не боявся, не ховався, любив військову справу і був справжнім офіцером. Ми ніколи не забудемо його подвигу. Володимир – герой і віддав заради своєї Батьківщини та товаришів найголовніше – власне життя, – військовослужбовці 80 окремої аеромобільної бригади», - йдеться у повідомленні.
До українського війська капітан Володимира Кияна призвали за мобілізацією в середині серпня 2014 року. Став десантником елітної частини. Вже після двотижневої підготовки у складі підрозділу 80 окремої аеромобільної бригади поїхав у перше відрядження в зону АТО. Завдання на Донбасі виконував чотири місяці. Згодом повернувся додому на короткостроковий відпочинок. А з 15 січня по 3 вересня 2015 року офіцер знову захищав Україну передовій. Займав посаду помічника командира аеромобільно-десантного батальйону з артилерії 80 окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України.
У своїх тридцять чотири роки Володимир по-справжньому дізнався, що таке війна, не раз дивився смерті в обличчя, пізнав гіркоту втрати товаришів-десантників, з яким служив пліч-о-пліч. А 3 вересня 2015 року, пішов на виконання чергового бойового завдання. І пішов навічно… Цього дня о 14.30 капітан Володимир Киян героїчно загинув під час обстеження берегу річки Сіверський Донець та території прилеглої до Луганської ТЕС.
Рухаючись в голові колони з десяти військовослужбовців Володимир зачепив вибуховий пристрій (розтяжку фугасу). Від поданої ним команди «Граната!», бійцям вдалося впасти на землю. Офіцер встиг відштовхнути в сторону старшого лейтенанта Козаченка та прикрив його собою. Ціною власного життя, цей відважний десантник врятував від загибелі свого бойового побратима. Сам, від отриманих осколкових поранень спини та кінцівок, помер на місці. Загинув, як герой, як патріот, як вірний син України…
У капітана Кияна залишилася дружина та син Данило, якому не виповнилося й одного року. Приїхати до них живим - Володі не судилося.
Нагадаємо, прощання з Героєм відбудеться сьогодні у Ковелі у батьків Героя за адресою вулиця Ватутіна, 41 о 14:00.
…За проявлену особисту мужність та героїзм виявлені при виконанні військового обов'язку в умовах пов'язаних з ризиком для життя в ході проведення АТО командуванням 80 окремої аеромобільної бригади та керівництвом штабу АТО капітана Кияна представлено посмертно до високої державної нагороди – Ордену «За мужність».
Герої не вмирають!
Допомогти сім'ї Володимира Кияна можна, перерахувавши кошти на картку дружини героя:
"ПриватБанк" 5167 9872 0118 9343 - Киян Ольга Сергеевна
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
«Він не боявся, не ховався, любив військову справу і був справжнім офіцером. Ми ніколи не забудемо його подвигу. Володимир – герой і віддав заради своєї Батьківщини та товаришів найголовніше – власне життя, – військовослужбовці 80 окремої аеромобільної бригади», - йдеться у повідомленні.
До українського війська капітан Володимира Кияна призвали за мобілізацією в середині серпня 2014 року. Став десантником елітної частини. Вже після двотижневої підготовки у складі підрозділу 80 окремої аеромобільної бригади поїхав у перше відрядження в зону АТО. Завдання на Донбасі виконував чотири місяці. Згодом повернувся додому на короткостроковий відпочинок. А з 15 січня по 3 вересня 2015 року офіцер знову захищав Україну передовій. Займав посаду помічника командира аеромобільно-десантного батальйону з артилерії 80 окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України.
У своїх тридцять чотири роки Володимир по-справжньому дізнався, що таке війна, не раз дивився смерті в обличчя, пізнав гіркоту втрати товаришів-десантників, з яким служив пліч-о-пліч. А 3 вересня 2015 року, пішов на виконання чергового бойового завдання. І пішов навічно… Цього дня о 14.30 капітан Володимир Киян героїчно загинув під час обстеження берегу річки Сіверський Донець та території прилеглої до Луганської ТЕС.
Рухаючись в голові колони з десяти військовослужбовців Володимир зачепив вибуховий пристрій (розтяжку фугасу). Від поданої ним команди «Граната!», бійцям вдалося впасти на землю. Офіцер встиг відштовхнути в сторону старшого лейтенанта Козаченка та прикрив його собою. Ціною власного життя, цей відважний десантник врятував від загибелі свого бойового побратима. Сам, від отриманих осколкових поранень спини та кінцівок, помер на місці. Загинув, як герой, як патріот, як вірний син України…
У капітана Кияна залишилася дружина та син Данило, якому не виповнилося й одного року. Приїхати до них живим - Володі не судилося.
Нагадаємо, прощання з Героєм відбудеться сьогодні у Ковелі у батьків Героя за адресою вулиця Ватутіна, 41 о 14:00.
…За проявлену особисту мужність та героїзм виявлені при виконанні військового обов'язку в умовах пов'язаних з ризиком для життя в ході проведення АТО командуванням 80 окремої аеромобільної бригади та керівництвом штабу АТО капітана Кияна представлено посмертно до високої державної нагороди – Ордену «За мужність».
Герої не вмирають!
Допомогти сім'ї Володимира Кияна можна, перерахувавши кошти на картку дружини героя:
"ПриватБанк" 5167 9872 0118 9343 - Киян Ольга Сергеевна
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Поліція розшукує безвісти зниклого 78-річного волинянина
Сьогодні 12:34
Сьогодні 12:34
Латвія забороняє в'їзд автомобілів на білоруських номерах
Сьогодні 12:18
Сьогодні 12:18
На Волині 15-річний скутерист збив пішохода
Сьогодні 12:01
Сьогодні 12:01
Помер волинський захисник Микола Совира
Сьогодні 11:45
Сьогодні 11:45
У Кракові поляки напали на компанію українців і відрізали 17-річному хлопцю палець мачете
Сьогодні 11:12
Сьогодні 11:12
ЗСУ за добу відмінусували 1 110 окупантів та 36 ББМ
Сьогодні 10:22
Сьогодні 10:22
У місті на Волині в кар’єрі виявили тіло жінки
Сьогодні 10:06
Сьогодні 10:06
У Луцьку провели творчий воркшоп для жінок-лідерок області
Сьогодні 09:49
Сьогодні 09:49