Керівник донецького телебачення в Луцьку розповів, як захопили його компанію
![](/resize/450x298/r/files/news/2015/01-26/142803/im578x383-ukraine_weapons_REUTERS.jpg)
Однією з чи не найважливіших складових гібридної війни, яка нині точиться на сході України, є інформаційна політика. Саме тому офіс Донецької державної телерадіокомпанії захопили серед перших будівель, проте, лише з другої спроби.
Про це розповів очільник Донецької ОДТРК Олег Джолос під час візиту у Луцьк сьогодні, 26 січня.З його слів, нині на Донбасі триває не класична, а гібридна війна. Гібридну війну вести вигідно, адже сторона-агресор (у цьому випадку – Росія) не визнає своєї причетності, до того ж є можливість не дотримуватись норм міжнародного права.
Гібридна війна включає в себе такі аспекти, як дипломатичний, інформаційний, військовий, економічний. «Однак ключовим є саме інформаційний. Саме тому серед перших будівель, які були захоплені навесні 2014 року, стали офіси цифрових медіа», - наголошує Олег Джолос.З його слів, захопити Донецьку ОДТРК бойовики змогли лише з другого разу. Перша спроба, яка відбулась 7 квітня, виявилась безуспішною тому, що будівлю охороняли силовики із Запоріжжя. Вони ж і завадили озброєним бандитам отримати контроль над ЗМІ.Проте вже через 2 тижні сепаратисти змінили тактику: в перший ряд так званого «мирного мітингу» під стінами ДОДТРК вони вивели простих містян, позаду яких йшли люди з автоматами і в масках. «Тоді вже нас охороняла донецька міліція, яка відступила», - згадує Джолос.Джолос називає телебачення так званим «ЗМІ для лінивих». Адже, якщо газетну публікацію потрібно спочатку прочитати, а потім проаналізувати, то продукт діяльності телебачення людина, з його слів, просто «споживає». Так, попри розвиток онлайн-ЗМІ, для більшості громадян «старе добре» телебачення так і залишається основним джерелом інформації. Цей факт підтверджує дослідження «Левада-центру» за квітень 2014 року.Інформаційна кампанія Росії, направлена на жителів Донбасу з часом лише посилюється. Джолос стверджує, що місцеві, які не покинули регіон, стали жертвами і заручниками. До того ж, навколо них – інформаційна блокада. Адже жодне проукраїнське ЗМІ на території, підконтрольній бойовикам та російським найманцям, не транслюється. Більше того, провайдери змушені закривати доступ користувачам до певних інтернет-ресурсів на вимогу так званої влади на Донбасі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це розповів очільник Донецької ОДТРК Олег Джолос під час візиту у Луцьк сьогодні, 26 січня.З його слів, нині на Донбасі триває не класична, а гібридна війна. Гібридну війну вести вигідно, адже сторона-агресор (у цьому випадку – Росія) не визнає своєї причетності, до того ж є можливість не дотримуватись норм міжнародного права.
Гібридна війна включає в себе такі аспекти, як дипломатичний, інформаційний, військовий, економічний. «Однак ключовим є саме інформаційний. Саме тому серед перших будівель, які були захоплені навесні 2014 року, стали офіси цифрових медіа», - наголошує Олег Джолос.З його слів, захопити Донецьку ОДТРК бойовики змогли лише з другого разу. Перша спроба, яка відбулась 7 квітня, виявилась безуспішною тому, що будівлю охороняли силовики із Запоріжжя. Вони ж і завадили озброєним бандитам отримати контроль над ЗМІ.Проте вже через 2 тижні сепаратисти змінили тактику: в перший ряд так званого «мирного мітингу» під стінами ДОДТРК вони вивели простих містян, позаду яких йшли люди з автоматами і в масках. «Тоді вже нас охороняла донецька міліція, яка відступила», - згадує Джолос.Джолос називає телебачення так званим «ЗМІ для лінивих». Адже, якщо газетну публікацію потрібно спочатку прочитати, а потім проаналізувати, то продукт діяльності телебачення людина, з його слів, просто «споживає». Так, попри розвиток онлайн-ЗМІ, для більшості громадян «старе добре» телебачення так і залишається основним джерелом інформації. Цей факт підтверджує дослідження «Левада-центру» за квітень 2014 року.Інформаційна кампанія Росії, направлена на жителів Донбасу з часом лише посилюється. Джолос стверджує, що місцеві, які не покинули регіон, стали жертвами і заручниками. До того ж, навколо них – інформаційна блокада. Адже жодне проукраїнське ЗМІ на території, підконтрольній бойовикам та російським найманцям, не транслюється. Більше того, провайдери змушені закривати доступ користувачам до певних інтернет-ресурсів на вимогу так званої влади на Донбасі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
На Донеччині загинув Герой з Луцька Павло Антонюк
Сьогодні 12:24
Сьогодні 12:24
На Хмельниччині перекинувся автобус із дітьми: є загиблі
Сьогодні 12:07
Сьогодні 12:07
Металевий конструктор: особливості та критерії вибору
Сьогодні 11:18
Сьогодні 11:18
На вихідних на Волині спіймали 9 п'яних водіїв
Сьогодні 11:01
Сьогодні 11:01
«Страшно, коли відспівуєш хлопців, які тобі годяться в сини». Священник з Волині 30 літ служить Господу й людям
Сьогодні 10:12
Сьогодні 10:12
У Володимирі серед дня спалахнув гараж
Сьогодні 09:55
Сьогодні 09:55