На Волині готують платформу для працевлаштування АТОшників. ОНОВЛЕНО
Підприємці Волині хочуть об’єднатися в одну платформу, аби організовано допомагати учасникам АТО адаптуватися й працевлаштуватися.
Про це йшлося під час круглого столу на тему: «Соціальна адаптація демобілізованих бійців АТО та військовослужбовців», який відбувся сьогодні, 26-го березня, в Луцьку, у конференц-залі готелю «Україна».
Ініціював захід керівник Волинської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Роман Романюк.
«Із 18-го березня розпочалася демобілізація, додому мають повернутися 35 тисяч військовослужбовців з усієї країни, їм потрібно створити умови адаптації, адже вони рік жили на війні, а це багато кому змінило життя назавжди. Ми плануємо створити платформу, аби об’єднати зусилля для їхньої адаптації», - розповідає політик.
«Будучи 19-ти літнім юнаком я брав участь в бойових діях в Афганістані, я пройшов там «пекло» війни й знаю з власного досвіду, що це таке. Коли повернувся додому, то з рік мене усе дратувало. Втім, те, що відбувається зараз, трохи інше. Ми були інтернаціональними воїнами, а тут - ворог прийшов на нашу землю. Зауважу, що торік померло 38 афганців з Волині, а це не лише фізіологічні процеси, а й наслідок психологічних. Зараз ми отримуємо хлопців, які приходять на ротацію. Але війна продовжується, у багатьох - нерви не в порядку. Їм усім потрібна допомога. Спілкуючись з ними, я побачив, що хлопцям прикро дивитися на те, що одні воюють, а іншим - байдуже. Це їх найбільше вражає», - наголошує медик.
Зі слів заступника з комплектування Луцького міського об’єднаного військового комісаріату, майора Олександра Фурмана, - є випадки, коли військові повертаються й втрачають попереднє місто роботи.
«Якщо говорити за тих, хто був безпосередньо в зоні бойових дій, то їм потрібна і психологічна допомога й соціальна щодо працевлаштування. Звісно, державою передбачені відповідні посвідчення, пільги, але є ті, хто втратив роботу, коли повернувся додому. Тут потрібна допомога громади», - вважає Фурман.
У підсумку, Роман Романюк пообіцяв підготувати спеціальну брошуру, в якій будуть контакти та адреси закладів, де учасники АТО зможуть отримати адаптацію чи безплатно відпочити.
Щодо платформи, то вирішили опрацювати усі запропоновані ідеї, продовжувати спілкування в робочому порядку й випрацювати концепцію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йшлося під час круглого столу на тему: «Соціальна адаптація демобілізованих бійців АТО та військовослужбовців», який відбувся сьогодні, 26-го березня, в Луцьку, у конференц-залі готелю «Україна».
Ініціював захід керівник Волинської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Роман Романюк.
«Із 18-го березня розпочалася демобілізація, додому мають повернутися 35 тисяч військовослужбовців з усієї країни, їм потрібно створити умови адаптації, адже вони рік жили на війні, а це багато кому змінило життя назавжди. Ми плануємо створити платформу, аби об’єднати зусилля для їхньої адаптації», - розповідає політик.
Роман Романюк
Волинський медик, головний лікар КЗ «Луцький ЦПМСД» Ігор Гнетньов на власному досвіді знає, що таке «пекло» війни й наголошує, що військовими необхідно зараз займатися.«Будучи 19-ти літнім юнаком я брав участь в бойових діях в Афганістані, я пройшов там «пекло» війни й знаю з власного досвіду, що це таке. Коли повернувся додому, то з рік мене усе дратувало. Втім, те, що відбувається зараз, трохи інше. Ми були інтернаціональними воїнами, а тут - ворог прийшов на нашу землю. Зауважу, що торік померло 38 афганців з Волині, а це не лише фізіологічні процеси, а й наслідок психологічних. Зараз ми отримуємо хлопців, які приходять на ротацію. Але війна продовжується, у багатьох - нерви не в порядку. Їм усім потрібна допомога. Спілкуючись з ними, я побачив, що хлопцям прикро дивитися на те, що одні воюють, а іншим - байдуже. Це їх найбільше вражає», - наголошує медик.
головний лікар КЗ «Луцький ЦПМСД» Ігор Гнетньов
ЧИТАТИ ЩЕ: ВОЛИНЬ: ЯК ДОПОМОГТИ ВІЙСЬКОВОМУ ТА ЙОГО СІМ'Ї РЕАБІЛІТУВАТИСЯЗі слів заступника з комплектування Луцького міського об’єднаного військового комісаріату, майора Олександра Фурмана, - є випадки, коли військові повертаються й втрачають попереднє місто роботи.
«Якщо говорити за тих, хто був безпосередньо в зоні бойових дій, то їм потрібна і психологічна допомога й соціальна щодо працевлаштування. Звісно, державою передбачені відповідні посвідчення, пільги, але є ті, хто втратив роботу, коли повернувся додому. Тут потрібна допомога громади», - вважає Фурман.
Олександр Фурман
Аби така платформа єдиної допомоги учасникам АТО була ефективна, вважає генеральний директор «Адреналін-сіті» Ірина Мордик, - її необхідно створити на базі обласної спілки афганців.У підсумку, Роман Романюк пообіцяв підготувати спеціальну брошуру, в якій будуть контакти та адреси закладів, де учасники АТО зможуть отримати адаптацію чи безплатно відпочити.
Щодо платформи, то вирішили опрацювати усі запропоновані ідеї, продовжувати спілкування в робочому порядку й випрацювати концепцію.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
До 2050 року більшість міст світу не зможуть приймати літню Олімпіаду через спеку. Дослідження
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
13 серпня: свята, події, факти. День шульги, перше таксі та запатентовано телефон-автомат![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
Google остаточно вимикає монетизацію у Росії. Їхні блогери тепер не зможуть заробляти на рекламі
12 Серпня 2024 23:44
12 Серпня 2024 23:44
У психлікарні біля Луцька запланували ремонт за 10 мільйонів![](/public/images/logo.png)
12 Серпня 2024 23:25
![](/public/images/logo.png)
12 Серпня 2024 23:25
Працедавці Волині перерахували на соцпотреби 5,9 млрд єдиного внеску
12 Серпня 2024 23:07
12 Серпня 2024 23:07
У волинянина знайшли кілограм наркотиків. За це він може сістри на три роки
12 Серпня 2024 22:59
12 Серпня 2024 22:59
На Запоріжжі будують шість підземних шкіл. Вже восени там будуть навчатися діти
12 Серпня 2024 22:30
12 Серпня 2024 22:30
Речі кам’яної доби, предмети побуту й рушник із Сибіру: чим багатий сільський музей на Волині
12 Серпня 2024 22:11
12 Серпня 2024 22:11
Зупинилося серце військового з Волині Олександра Шевчука
12 Серпня 2024 21:52
12 Серпня 2024 21:52
Житло, навчання і бізнес: Зеленський анонсував три програми підтримки молоді
12 Серпня 2024 21:33
12 Серпня 2024 21:33