USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.30 10.55

Міноборони переконує, що не звинувачує 51 ОМБ у зраді

3 Лютого 2015 16:32
Військовослужбовців 51 бригади ніхто не звинувачує у зраді, - переконують у прес-службі Міністерства оборони України.

Військовослужбовці 51-ї бригади тривалий час виконували завдання за призначенням, зокрема, і в зоні проведення антитерористичної операції.

Значна частина бійців зарекомендували себе гідними патріотами своєї Батьківщини, сумлінно та героїчно виконували бойові завдання, за що були заохочені командирами. 103 військовослужбовці були представлені до державних нагород.

Поряд з цим, окремі військовослужбовці 51-ї бригади вчинили низку кримінальних правопорушень, які наразі розслідує військова прокуратура. Серед них є як військові злочини (пов’язані з ухиленням від військової служби — 34 , інші військові злочини — 24 ) так і загальнокримінальні злочини — 11 епізодів.

У міноборони наголошують, що суттєва частина злочинів була вчинена у місцях відновлення боєздатності підрозділів, куди 51-у бригаду тричі виводили із зони проведення антитерористичної операції. Після розформування підрозділу, частину військовослужбовців перевели до 14-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України.

Тому Міністерство оборони України вважає звинувачення близьких родичів військовослужбовців 51-ї бригади та представників громадських організацій щодо упередженості органів влади до цих бійців безпідставними та такими, які шкодять проведенню мобілізації, яка наразі триває в країні.

Як повідомлялося, на хлопців 51-ої бригади, які іще в серпні опинилися в СІЗО в Запоріжжі зі звинуваченнями у дизертирстві, одразу після виборів почали «тиснути» прокурори, аби солдати «визнали свою вину» і як наслідок - отримали «лише умовний» термін.

Активісти організували під стінами Генпрокуратури акцію на захист бійців 51 бригади з вимогою припинити тиск на бійців і закрити справи проти них. Солдатів кинулися захищати батьки, журналісти, громадські активісти та правозахисники. Делегація кілька діб поспіль провела у Генпрокуратурі, а батьки навіть оголошували голодування.

Врешті-решт справа зрушила з місця: спочатку «достукалися» до Віталія Яреми, а потім домоглися, аби бійців відпустили. Генеральна прокуратура зацікавилася тим, як здійснювалося слідство в справі «дезертирів». У поле зору потрапили два військових прокурори із Запоріжжя.

Нагадаємо, що 29 липня 42 бійці 51-ї бригади, вибираючись із «котла» в районі Червонопартизанська, 25 липня перетнули кордон з Росією у районі пункту Ізварине у Луганській області. Зі слів офіцера 51-ї бригади, бійці були змушені це зробити, щоб не потрапити під обстріл терористів. Бійців, які потрапили в полон і були вивезені в Росію, повернули в Україну. Потім військових доставили у Запоріжжя до військової частини А1978. 21 вересня президент України Петро Порошенко прийняв рішення розформувати 51-у бригаду після подій біля Червонопартизанська.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.




Система Orphus