За видінням вірянина у луцькому соборі створили ікону
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл представив нову ікону «Луцька Покрова», створену за видінням одного з парафіян кафедрального собору Святої Трійці. Про це повідомили у прес-службі волинської єпархії.
23 серпня, напередодні неділі, після Всенічної, в головному храмі єпархії вперше перед цим образом відправили молебень для матерів, дружин, родичів учасників АТО на Сході України.
Представляючи реліквію, владика розповів її історію. Один чоловік у часі святкування Хрещення Господнього, побачивши в соборі явлення Пречистої Діви, яка Своїм омофором покривала вірних, звернувся до архієрея. Було вирішено запросити художника, аби він за описом побаченого написав ікону.
На ній зображено Богоматір, а під її покровом – луцький Свято-Троїцький собор, площа перед ним на йорданський празник, миряни, що набирають освячену воду біля каплиці. Над ними на небі – Йоан Предтеча хрестить Спасителя.
Новостворену ікону освятили. Пізніше, завдяки добровольцям, вона подорожувала Сходом України, щоб підкріпити у вірі тамтешніх християн.
На переконання митрополита, ця історія свідчить, що Пресвята Богородиця взяла під Свою особливу опіку Луцьк і всю Волинь ще тоді, коли відбувся Євромайдан, а найбільші випробування були попереду.
Відео єпархіальної телестудії «Собор»:
На фото: 23 серпня 2014 р. Перший молебень перед новою іконою «Луцька Покрова» в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
23 серпня, напередодні неділі, після Всенічної, в головному храмі єпархії вперше перед цим образом відправили молебень для матерів, дружин, родичів учасників АТО на Сході України.
Представляючи реліквію, владика розповів її історію. Один чоловік у часі святкування Хрещення Господнього, побачивши в соборі явлення Пречистої Діви, яка Своїм омофором покривала вірних, звернувся до архієрея. Було вирішено запросити художника, аби він за описом побаченого написав ікону.
На ній зображено Богоматір, а під її покровом – луцький Свято-Троїцький собор, площа перед ним на йорданський празник, миряни, що набирають освячену воду біля каплиці. Над ними на небі – Йоан Предтеча хрестить Спасителя.
Новостворену ікону освятили. Пізніше, завдяки добровольцям, вона подорожувала Сходом України, щоб підкріпити у вірі тамтешніх християн.
На переконання митрополита, ця історія свідчить, що Пресвята Богородиця взяла під Свою особливу опіку Луцьк і всю Волинь ще тоді, коли відбувся Євромайдан, а найбільші випробування були попереду.
Відео єпархіальної телестудії «Собор»:
На фото: 23 серпня 2014 р. Перший молебень перед новою іконою «Луцька Покрова» в кафедральному соборі Святої Трійці. Світлина інформаційної служби єпархії
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
У селі біля Луцька майже три доби не буде газу
Сьогодні 07:16
Сьогодні 07:16
Біля берегів Швеції знайшли затонулий вітрильник ХІХ століття, а в ньому – 100 пляшок дорогого шампанського
Сьогодні 00:20
Сьогодні 00:20
28 липня: свята, події, факти. День працівників торгівлі в Україні, Волинським Новинам – 16 років
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
У Луцьку на Яровиці п’яний водій в’їхав у маршрутку: як його покарали![](/public/images/logo.png)
27 Липня 2024 23:36
![](/public/images/logo.png)
27 Липня 2024 23:36
На Одещині чоловік потрапив до реанімації через укус павука
27 Липня 2024 23:08
27 Липня 2024 23:08
«Укрпошта» випустила марку на честь Ірини Фаріон
27 Липня 2024 22:40
27 Липня 2024 22:40
У Луцьку – літературно-мистецький фестиваль «Фронтера». День перший: як це було
27 Липня 2024 22:12
27 Липня 2024 22:12
Один у Самарі, два під Москвою: в Росії згоріли три гелікоптери
27 Липня 2024 21:44
27 Липня 2024 21:44
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.