USD 42.00 42.40
  • USD 42.00 42.40
  • EUR 42.00 42.40
  • PLN 10.16 10.32

Оберти бурштинової мафії дорівнюють потребам військового бюджету України, - Луценко

11 Липня 2016 10:16
Проведена на території Рівненської області спецоперація проти так званої бурштинової мафії не знищила повністю злочинні угруповання, які займаються незаконним старательством. Так, затримане угруповання - лише третина від усіх структур, які діють у Волинській, Житомирській областях і навіть ще Рівненській області.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів нові подробиці спецоперації проти бурштинової мафії на Рівненщині, - інформує ТСН.

Розповідаючи подробиці обшуків та арештів, він повідомив, що вийти на злочинців дозволило прослуховування, яке довело ключову роль у цій справі заступника прокурора області Андрія Боровика.

"Декілька останніх тижнів ми вели санкціоновану зйомку їхніх переговорів. Виявили основну схему: у Рівному ці діячі пробили єдину ліцензію для підприємства, яке оцінює незаконний бурштин і розмістили його у центрі міста в приміщенні колишнього банку.

Туди звозився незаконний бурштин з Волині, Житомира, Рівного. Після цього зловмисники величезні брили дорогого бурштину підміняли на маленьку фракцію. За вагою все співпадало, а за ціною державу грабували на дуже серйозні суми. Це була перша зрозуміла частина їхнього злочинного збагачення.

Далі більше. Слідство рухалось до низу. Тепер можемо сказати, що маємо повну картину того, скільки і хто щоденно заробляв з кожної помпи. Ці діячі вели навіть табель такий як на заводах: за прізвищами, датами, скільки годин відпрацьовано, скільки збирається данини і як вона ділиться", - розповів генеральний прокурор.

Зі слів Луценка, слідчі мають багато годин аудіозапису, викривальних показів членів організації, є свідки, чого буде достатньо для притягнення до кримінальної відповідальності.

Водночас Юрій Луценко бачить і велику проблему в бурштиновій справі. Вона полягає в тому, що на суддів будуть тиснути так звані «рішали». Саме вони, як зазначив генпрокурор, на наступний день після спецоперації приїхали до Києва для звільнення затриманих.

"Ба більше, чинний закон не передбачає для них обов'язкового арешту. Тому боюсь, що у судах може бути ухвалене рішення про домашній арешт або інший вид запобіжного заходу. Наприклад, застава.

Для усіх ділків бурштинового мафіозного утворення будь-яка застава не є проблемою. Наразі сума застави співпадає з кількістю вилучених цінностей. Під час обшуків було накладено арешт на приблизно півтонни бурштину, декілька сотень тисяч грошових коштів.

Тому сума застави усіх затриманих - приблизно 25 мільйонів гривень. Далі подивимось. Але справа не в цьому. Слідство далі робитиме свою справу і буде виходити на інших фігурантів", - додав очільник ГПУ.

"За попередніми оцінками, за рік бурштинові ділки заробляють стільки, скільки вимагає військовий бюджет країни. Поклади бурштину знаходяться практично по всьому українському Поліссю. Тому це серйозна перспектива для держави", - заявив генпрокурор.

Він також визнав, що проведена спецоперація не поставить крапку у боротьбі з бурштиновою мафією. "Це лише одна третина її структур, бо не меншою структурою є ті, хто працює у Волинській, Житомирській областях і навіть ще Рівненській області.

Ще одна дуже серйозна річ в тому, що буде після зачистки Дубровицького та інших районів Рівненської області. Хто далі прийде на бурштинові поля? Мені здається, що тут питання до органів місцевої влади, органів внутрішніх справ - не допустити відновлень схем із новими кришувальниками", - переконаний він.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus