USD 42.35 42.65
  • USD 42.35 42.65
  • EUR 42.40 42.65
  • PLN 10.20 10.38

Вся країна – в одному планшеті: як екстрені служби Естонії працюють в режимі онлайн

1 Травня 2019 12:19
Естонія, яку неофіційно називають силіконовою долиною Європи, знову дивує. Відтепер місцеві екстрені служби працюють і в режимі онлайн. Наприклад, перевірити авто інспектор поліції може, не зупиняючи машину, пише «Сегодня».

А «розумне» обладнання в каретах швидкої допомоги інформує про стан пацієнта на відстані. Так, до прикладу, дефібрилятор, який складається з трьох корпусів, зібраних разом, дозволяє контролювати стан пацієнта на відстані і навіть зчитує інформацію з його ID-карти – це внутрішній документ громадянина Естонії. Це необхідно, коли потерпілий, скажімо, без свідомості.

«Гаманець відкрили, взяли картку – я цю картку вставляю всередину і вся інформація, ім’я, прізвище, особистий код, дата народження цього пацієнта, вона знову ж сюди виходить на екран. Ми зняли кардіограму, а лікар в лікарні бачить кардіограму цього пацієнта у себе там в кабінеті. І він може зі мною зв’язатися і сказати: так, слухай, у тебе там пацієнт тяжкий – давай зроби ось ці ліки і ці ліки», – розповідає Олексій Щеголихін, медичний фельдшер.

Олексій працює медичним фельдшером 16 років. І «розумний» дефібрилятор – не єдина річ, яка з’явилася в кареті швидкої допомоги за цей час. Нові технології повністю змінили систему реагування на надзвичайні ситуації.

Пожежа, дорожня подія, пограбування, біль у серці. Щоб повідомити про небезпеку, естонці не дзвонять окремо на швидку, в поліцію або пожежну службу. Вони набирають «один один два». Всі дзвінки потрапляють в єдиний Центр надзвичайних ситуацій.

Чотири роки тому Естонія об’єднала всі служби невідкладної допомоги в одну. Сюди і потрапляє все. Наприклад, якщо потрібен лікар, виклик надходить до фахівця, який в ту хвилину перебуває найближче. Через оповіщення на планшеті. Якщо пацієнт дзвонить не перший раз, медики бачать всю історію його звернень.

«Це звичайно економить наш час роботи та інформації нам дає більше. Ми приходимо, відкриваємо карту і про пацієнта бачу, коли приїздила швидка допомога, які проблеми. Ця ж система з’єднана з лікарнею, коли я їду, заповнюю карту», – говорить фельдшер.

Аналогічно працюють і поліцейські патрулі. Рагнар Янес у поліції – 18 років. Коли прийшов, в машинах були тільки паперові карти і рації. Сьогодні – службове авто оснащене за останнім словом техніки. Тепер, щоб перевірити підозрілу машину, досить подивитися її номер.

Створити цифрову програму – недостатньо. Треба ще й навчити фахівців працювати по-новому.

Зараз цифрова система швидкого реагування почала поширюватися і на інші служби – аварійну, дорожню та екологічну.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus