Волиняни, які досягли успіху в Аргентині
9 липня Аргентина святкує День Незалежності. У цей день була прийнята декларація незалежності на той час ще Об'єднаних Провінцій Срібної Ріки, тобто Аргентини. А сталася ця історична подія у 1816 році в невеличкому містечку Сан Мігель де Тукуман,зараз Тукуман - центр одноіменної провінції Аргентини.
Аргентинці дбайливо оберігають будиночок, де відбулося це історичне дійство, адже цей національний історичний монумент, знаходиться під захистом держави з 1941 року і носить ім’я "Будиночок Аргентинської Незалежності"!
МИ - АРГЕНТИНЦІ, МИ- ЄДИНА НАЦІЯ, ЄДИНА У НАС ДЕРЖАВНА МОВА - ІСПАНСЬКА
Аргентина - це країна емігрантів, вона створювалась вихідцями з Європи, а тепер і всього світу. Кого тільки не зустрінеш на вулицях Буенос Айреса та і всієї країни,яку тільки мову не почуєш! Тут і іспанці, італійці, німці, французи, українці, поляки, а віднедавна - китайці, японці, корейці і, навіть вихідці з африканського континенту. Кожен з них приніс сюди свою культуру, традиції. Але всі вони гордо іменують себе аргентинцями.
Вперше на початку червня 1897 року в Аргентину прибули 14 родин з України. Це були перші 69 українців з Галичини, які приїхали в цю для них далеку, зовсім невідому країну. Це була перша з чотирьох хвиль еміграції з України.
ЗАРАЗ В АРГЕНТИНІ ДОБРЕ ВІДОМІ ІМЕНА НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ:
- Петро Лілик,син емігрантів з Прикарпаття - всесвітньовідомий аргентинський нейрохірург;
- Леонід Голоцван, харків’янин - поет, прозаїк, перекладач, який чудово переклав на іспанську мову КОБЗАР" Шевченка.
- Арсеній Созоник,народився в селі Паридуби,що на Волині і в 1932 році чотирьохлітнім малюком,разом з
батьками виїхав в Парагвай, а потім і в Аргентину, де і мешкає зараз. В свій час, Арсеній Созоник заснував в Парагваї - "Музей Емігранта" та був Головою "Фундації ім. Шевченка" в Аргентині.
- Григорій Перкевич-Луцюк,батьки якого з Волині. Незабутні дитячі роки Гриша провів у Ковелі, зараз живе в місті Лянус. Це досвідчений журналіст,скульптор і КОЗАК, як його називають місцеві жителі.
Наші земляки-українці вносять значний вклад в розвиток аргентинської нації та не забувають, що їхньою праматір’ю є Україна і роблять все для того,щоб зв’язки між нашими країнами були дружніми.
Україна та Аргентина давно та успішно співпрацюють між собою, розвивають культурно-політичні зв’язки між нашими народами. Саме Аргентина однією з перших признала Незалежність України в 1918 та 1991 році.
В 1990 році в Луцьку почав діяти іспаномовний Клуб "Есперанса". Маємо прямі контакти з земляками в Аргентині, з Консульством та Посольством Аргентини в Києві і завжди раді,коли на Волинь приїжджають гості з-за кордону та Києва.
Впевнені, що зв’язки між Україною і Аргентиною будуть плідними, дружніми, вічними!
На фото: група членів Клубу "Есперанса".під час візиту в Луцьк та зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Аргентини в Україні Лілею Рольдан Васкес де Муан та Бернардом Муан.
МИРУ, БЛАГОПОЛУЧЧЯ, ЩАСТЯ ТОБІ, АРГЕНТИНО! З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!
Степан ТРОЦЮК,екс-президент і один із засновників іспаномовного Клубу "ЕСПЕРАНСА", м. Луцьк.
ТАКА РІЗНА АРГЕНТИНА
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Аргентинці дбайливо оберігають будиночок, де відбулося це історичне дійство, адже цей національний історичний монумент, знаходиться під захистом держави з 1941 року і носить ім’я "Будиночок Аргентинської Незалежності"!
МИ - АРГЕНТИНЦІ, МИ- ЄДИНА НАЦІЯ, ЄДИНА У НАС ДЕРЖАВНА МОВА - ІСПАНСЬКА
Аргентина - це країна емігрантів, вона створювалась вихідцями з Європи, а тепер і всього світу. Кого тільки не зустрінеш на вулицях Буенос Айреса та і всієї країни,яку тільки мову не почуєш! Тут і іспанці, італійці, німці, французи, українці, поляки, а віднедавна - китайці, японці, корейці і, навіть вихідці з африканського континенту. Кожен з них приніс сюди свою культуру, традиції. Але всі вони гордо іменують себе аргентинцями.
Вперше на початку червня 1897 року в Аргентину прибули 14 родин з України. Це були перші 69 українців з Галичини, які приїхали в цю для них далеку, зовсім невідому країну. Це була перша з чотирьох хвиль еміграції з України.
ЗАРАЗ В АРГЕНТИНІ ДОБРЕ ВІДОМІ ІМЕНА НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ:
- Петро Лілик,син емігрантів з Прикарпаття - всесвітньовідомий аргентинський нейрохірург;
- Леонід Голоцван, харків’янин - поет, прозаїк, перекладач, який чудово переклав на іспанську мову КОБЗАР" Шевченка.
- Арсеній Созоник,народився в селі Паридуби,що на Волині і в 1932 році чотирьохлітнім малюком,разом з
батьками виїхав в Парагвай, а потім і в Аргентину, де і мешкає зараз. В свій час, Арсеній Созоник заснував в Парагваї - "Музей Емігранта" та був Головою "Фундації ім. Шевченка" в Аргентині.
- Григорій Перкевич-Луцюк,батьки якого з Волині. Незабутні дитячі роки Гриша провів у Ковелі, зараз живе в місті Лянус. Це досвідчений журналіст,скульптор і КОЗАК, як його називають місцеві жителі.
Наші земляки-українці вносять значний вклад в розвиток аргентинської нації та не забувають, що їхньою праматір’ю є Україна і роблять все для того,щоб зв’язки між нашими країнами були дружніми.
Україна та Аргентина давно та успішно співпрацюють між собою, розвивають культурно-політичні зв’язки між нашими народами. Саме Аргентина однією з перших признала Незалежність України в 1918 та 1991 році.
В 1990 році в Луцьку почав діяти іспаномовний Клуб "Есперанса". Маємо прямі контакти з земляками в Аргентині, з Консульством та Посольством Аргентини в Києві і завжди раді,коли на Волинь приїжджають гості з-за кордону та Києва.
Впевнені, що зв’язки між Україною і Аргентиною будуть плідними, дружніми, вічними!
На фото: група членів Клубу "Есперанса".під час візиту в Луцьк та зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Аргентини в Україні Лілею Рольдан Васкес де Муан та Бернардом Муан.
МИРУ, БЛАГОПОЛУЧЧЯ, ЩАСТЯ ТОБІ, АРГЕНТИНО! З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!
Степан ТРОЦЮК,екс-президент і один із засновників іспаномовного Клубу "ЕСПЕРАНСА", м. Луцьк.
ТАКА РІЗНА АРГЕНТИНА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Не пішов на пенсію через нудьгу: в США 94-річного чоловіка визнали найстарішим водієм автобуса у світі
Сьогодні 00:36
Сьогодні 00:36
26 липня: свята, події, факти. Горохів отримав Магдебурзьке право та День парашутиста
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Землю накриє подвійний метеоритний дощ: коли та як дивитися
25 Липня 2024 23:46
25 Липня 2024 23:46
«Це диво, такого ніде на планеті немає»: у Каховському водосховищі вирує життя, – The Guardian
25 Липня 2024 23:29
25 Липня 2024 23:29
На Волині громади залучили понад 1,5 млн грн туристичного збору
25 Липня 2024 23:11
25 Липня 2024 23:11
Ухилення від мобілізації: чи відправили шкільного кочегара з Волині за ґрати
25 Липня 2024 22:53
25 Липня 2024 22:53
Третині українців вистачає грошей тільки на їжу і складно купувати одяг, – Центр Разумкова
25 Липня 2024 22:35
25 Липня 2024 22:35
Волинські аграрії завершують збір озимої пшениці
25 Липня 2024 22:17
25 Липня 2024 22:17
На Волині перейменують 115 вулиць
25 Липня 2024 21:59
25 Липня 2024 21:59
Тарифи на мобільний зв'язок зростуть на 50%, – експерт
25 Липня 2024 21:41
25 Липня 2024 21:41
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.