В Україні з'явився перший музей АТО
![](/resize/450x298/r/files/news/2016/05-26/190324/13179026_10205666748021490_1501944784602737223_n.jpg)
У Дніпрі створили вуличну експозицію, присвячену війні на Сході. Почути історію боїв можна від їхніх учасників, за екскурсоводів тут — бійці АТО, також волонтери та історики.
Про це повідомляє "Канал 24".
Організатори музею "Шлях Донбасу" намагалися відтворити тут справжнє поле бою: військова техніка, інсталяція Донецького аеропорту, розстріляні назви населених пунктів та дорожні знаки. Дещо привезли із гарячого Сходу, деякі експонати створювали тут. Таблички з назвами міст-героїв обстрілювалися штучно, спеціально для музею. Та з розрахунком — відповідно до інтенсивності боїв у кожному з населених пунктів.
Найбільше емоцій у відвідувачів викликає скульптура солдата та дитини. Назвали "Подяка" — і неспроста. Адже вона розповідає реальну історію військового, який врятував маленьку дівчинку з палаючої автівки.
Створити музей АТО задумали ще минулоріч. Впродовж року збирали експонати та самотужки створювали необхідні декорації та елементи. До роботи бралися усі: від політиків до волонтерів.
"У нас тут радники губернатора цвяхи забивали, стрічки крутили, привозили все, що є, і камені клали. Тут і заступники губернатора працювали, і волонтери віддавали свій час для всього. І, природно, паливом допомагали меценати, щоб привезти експонати", — розповів радник голови Дніпропетровської ОДА, старший лейтенант ЗС України Іван Начовний.
Ті, хто потрапив сюди, кажуть: емоції пробирають до кісток.
Музей працюватиме безкоштовно, аби більше людей могли дізнатися гірку історію, яка твориться сьогодні на сході.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє "Канал 24".
Організатори музею "Шлях Донбасу" намагалися відтворити тут справжнє поле бою: військова техніка, інсталяція Донецького аеропорту, розстріляні назви населених пунктів та дорожні знаки. Дещо привезли із гарячого Сходу, деякі експонати створювали тут. Таблички з назвами міст-героїв обстрілювалися штучно, спеціально для музею. Та з розрахунком — відповідно до інтенсивності боїв у кожному з населених пунктів.
Найбільше емоцій у відвідувачів викликає скульптура солдата та дитини. Назвали "Подяка" — і неспроста. Адже вона розповідає реальну історію військового, який врятував маленьку дівчинку з палаючої автівки.
Створити музей АТО задумали ще минулоріч. Впродовж року збирали експонати та самотужки створювали необхідні декорації та елементи. До роботи бралися усі: від політиків до волонтерів.
"У нас тут радники губернатора цвяхи забивали, стрічки крутили, привозили все, що є, і камені клали. Тут і заступники губернатора працювали, і волонтери віддавали свій час для всього. І, природно, паливом допомагали меценати, щоб привезти експонати", — розповів радник голови Дніпропетровської ОДА, старший лейтенант ЗС України Іван Начовний.
Ті, хто потрапив сюди, кажуть: емоції пробирають до кісток.
Музей працюватиме безкоштовно, аби більше людей могли дізнатися гірку історію, яка твориться сьогодні на сході.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
У Ковелі авто збило 80-річного велосипедиста![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 10:05
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 10:05
На Волині за 8 млн оновлять приміщення поліції![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 09:36
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 09:36
У Мінсоцполітики підготували законопроєкт про запровадження базової соціальної допомоги
Сьогодні 09:07
Сьогодні 09:07
Росія готова пожертвувати однією з ділянок фронту заради захисту Курської області, – ISW
Сьогодні 08:38
Сьогодні 08:38