USD 41.40 41.70
  • USD 41.40 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Українському війську бракує капеланів

28 Жовтня 2015 08:31
Загальна потреба Збройних сил України у військових капеланах сягнула 344 військових капеланів. Про це заявив полковник Руслан Коханчук, старший офіцер відділу роботи з громадськими релігійними організаціями і шефських зв’язків Департаменту соціальної і гуманітарної політики Міноборони.

Доповідь відбулась в рамках круглого столу «Актуальні питання становлення капеланської служби у війську України. Іноземний досвід та власний доробок» у КПБА, - інформує Релігійно-інформаційна служба України.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що у вересні шість священиків із Волині відбули на Донбас як військові капелани. Душпастирі з різних деканатів волинської єпархії добровільно побажали нести такий послух у зоні АТО.

ЧИТАТИ ЩЕ: КАПЕЛАН 14-Ї БРИГАДИ ДОЛАЄ ПИЯЦТВО У ВІЙСЬКУ

«344 військових священики – це виклик для церков сьогодні. Вони не готові надати стільки професійних капеланів, ми тільки на шляху підготовки. Тому спершу все ж ми маємо створити та спробувати модель майбутньої служби, а потім описати її у новому законі», - підкреслив полковник.

Дані військові душпастирі будуть прикріплені до 67 гарнізонів замість військових частин, як це планувалось раніше. Натомість Національна гвардія разом зі своєю службою пішла шляхом прикріплення одного священика до військової частини. Таким чином, вони потребують всього 47 військових капеланів.

На рівні запровадження єдиної капеланської служби настав момент розробки та підписання договорів з релігійними організаціями, які направлятимуть капеланів на навчання та подальшу службу. Відкритими залишаються питання соціального забезпечення військових священиків, статусів учасників бойових дій, психологічної та військової підготовки, єдиної системи відбору служителів та подальшої реабілітації тих, хто повертається з зони АТО. Організатори круглого столу від Синодального управління військового духовенства УПЦ КП спільно з громадською ініціативою «Бурштиновий шлях» сподіваються на спільну роботу над законодавчими ініціативами, які допоможуть врегулювати питання та зрушити його з місця.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.




Система Orphus