USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.75
  • PLN 9.90 10.15

У райцентрах Волині запроцював онлайн-сервіс з проставлення апостилю

19 Листопада 2015 16:33
Відтепер для проставлення апостилю волинянам не потрібно їхати до Києва. З 20 листопада 2015 року запроваджується електронний сервіс з проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Про це інформують у Головному територіальному управлінні юстиції з питань державної реєстрації.

Отже, тепер не потрібно їхати до головного територіального управління юстиції, а потім до Києва, щоб отримати документ з апостилем.

На Волині для проставленя апостилю можна звернутись з понеділка по п’ятницю до відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції.

З вівторка по суботу - до відділу ДРАЦС по місту Володимир-Волинському Володимир-Волинського міськрайонного та місту Ковелю Ковельського міськрайонного управліннь юстиції, Горохівського, Камінь-Каширського, Локачинського, Любешівського, Любомльського, Маневицького, Рожищенського та Шацького районних управлінь.

Заяву про проставлення апостиля може подати будь-яка особа за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу громадянина України, національного паспорта іноземця або документа, що посвідчує особу іноземця.

До заяви про проставлення апостиля додається оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія.

Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції, призначених для використання на території інших держав, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності ( отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або

штампа, здійснення перевірки документів) строк розгляду може бути продовжено до 20 робочих днів.

Система електронного апостилю реалізована в 23 країнах, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші. Україна також приєдналася до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни тепер можуть подавати документи для посвідчення їх електронним апостилем за місцем проживання.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus