USD 41.40 41.80
  • USD 41.40 41.80
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.15

У Луцьку — народні читання про Галшку Гулевичівну

12 Жовтня 2015 18:23
Народні читання на тему «Волинянка Галшка Гулевичівна – фундаторка Києво-Могилянської академії» відбудуться 13 жовтня в Музеї історії Луцького братства.

Про це повідомляє ВОДТРК.

Цього року на Покрову українська та світова наукова-освітня громадськість відзначатиме 400-літній ювілей Києво-Могилянської академії, знаного і авторитетного українського вишу. Коли і як історію академічного закладу почали пов’язувати з іменем волинянки Галшки Гулевич – науковець Олена Бірюліна підготувала розповідь, що базується на первинних джерелах.

Гостей музею також запросять відвідати підземну церковну усипальницю луцьких братчиків, де згідно заповіту Галшка Гулевичівна була похована.

Розпочнуться народні читання о 15:30.

Довідково. Народилася Єлизавета Гулевичівна 9 грудня 1577 року на Волині, в селі Затурці. Там вона зросла дівчиною-красунею, яка оволоділа кількома мовами, стала високоосвіченою жінкою.

У власності родини другого чоловіка Галшки , Стефана Лозки, була величезна маєтність на Київському Подолі, в навколишніх селах, містечках. Діяльна, невтомна Галшка взяла на себе управління ними. Але найбільше часу тратила на читання книг, старих літописів, які зберігались в соборах Подолу. Весь Київ знав її як одну з найосвіченіших жінок того часу.

Через деякий час після смерті чоловіка (1618р.), Галшка Гулевичівна переїзджає до Луцька і пов’язує своє життя з Хрестовоздвиженським братством.

Нагадаємо, ім’ям Галшки Гулевичівни названа вулиця у Луцьку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus