USD 41.55 41.85
  • USD 41.55 41.85
  • EUR 41.65 41.95
  • PLN 10.15 10.30

У Луцьку діти переселенців отримали вишиванки

9 Липня 2015 13:22
Дітям, які через складну ситуацію на сході країни вимушено покинули рідні домівки та приїхали у пошуках прихистку на Волинь, вручили вишиванки. Так, у рамках проекту «Подаруй дитині вишиванку» стильний національний одяг отримали 25 маленьких переселенців.

Організатором теплого сімейного заходу, цього разу приуроченого до Дня родини, яке відбулося учора, 8 липня, у музеї Лесі Українки СНУ, виступив Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк».
Свято, що має на меті збереження української самобутності, уже стало доброю традицією, адже за увесь час дії акції - з 2011 року, вишиті сорочечки від Фонду отримали понад 400 дітей, серед яких 200 дітей-сиріт, понад 90 діток з особливими потребами та майже 100 малят переселенців. Окрім того, вишиванки дарують усім новонародженим діткам-лучанам в рамках проекту «Нове життя – Новий Луцьк» програми «Культура та духовність - головне багатство лучан».

Перед початком дійства маленькі гості зі сходу, які за час проживання на теренах області уже встигли стати для волинян рідними, влаштували такий собі імпровізований міні-концерт, під час якого розповідали вірші та співали пісні, зокрема й українські колискові.

Опісля завідувачка музею Лесі Українки Східноєвропейського національного університету Тетяна Данилюк, поцікавилась у малечі, кого у своєму житті вони найбільше люблять і запропонувала обійняти та поцілувати своїх матусь.
«Є у нашій славні українській родині ті, хто завжди за будь-яких обставин стане для нас величезним прикладом. Особливу увагу хочу звернути на родину Косачів, бо у цій дружній сім’ї велику роль також відігравала велика матір України. Свого часу так називали Ольгу Петрівну Драгоманову-Косач, відому як Олена Пчілка. Це - мама, яка гідно виховала шістьох дітей, яка дала Україні математика, поетесу, лікаря, музиканта, інженера та біолога. Всіх своїх дітей Олена Пчілка вчила любові та великого терпіння, хоча й виховувала своїх дітей за справді дуже несприятливих для України обставин», - звернулась до гостей заходу пані Тетяна.
Після того, як вона делікатно «провела» присутніх у залі стежиною життя та діяльності родини видатної української поетеси Лесі Українки, настала черга приємних подарунків.

Так, у рамках проекту «Подаруй дитині вишиванку» предствники Фонду «Новий Луцьк» урочисто вручили дітям новенькі вишиванки підприємства «Едельвіка», а також печиво ручної роботи у формі серця, прикрашене національними орнаментами.
Окрім цього, родинам презентували схеми для вишивання, які свого часу збирала з усіх куточків України Олена Пчілка.

«Яке ж свято вишиванки без полотна, голки й червоно-чорної нитки? Приємно, що у День родини ми зібралися усі разом. Нам дуже хотілося б, щоб найкраще, духовне й розумне в нашому житті відбувалося разом з вами. Бо ми усвідомлюємо, що розрив із малою батьківщиною є непростим для вас усіх. І дуже добре, що ми будемо розмовляти про гарні і хороші речі з нашими дітьми, бо в цілому ми усі становимо одну велику родину. І ми віримо, що усі добрі, щирі, людяні, сердечні справи, які ми хочемо зробити для вас, знайдуть відгомін у ваших серцях та серцях ваших діток. А ми будемо й надалі підтримувати вас як у гарні, так і складні хвилини. Адже насправді життя складається в основному із важкої праці, і лише трошечки зі свят. Ви є взірцями сімейного спілкування й я бажаю, щоб той фундамент, що закладений у ваших родинах, ви передали своїм діткам і вони надалі могли нести це по життю», - наголосила заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.
Зі слів вимушеної переселенки Наталії Щербак, мами п’ятьох донечок-красунечок, яка більше року тому приїхала на Волинь із Луганська разом із своєю великою родиною, до цього сімейство вишиванок не мало:

«В гостях добре, але вдома ліпше. Коли настане мир ми сподіваємось, що повернемось на малу Батьківщину. Вишиванки будемо носити із задоволенням усією сім’єю, адже це дуже цінний для нас подарунок. Ми дуже давно мріяли мати власний національний одяг», - каже жінка.
«Вишиту сорочку носитиму з гордістю і задоволенням, бо вишиванка – це продовження вічних українських традицій», - додав Серафим Кречнін, який приїхав на Волинь із Горлівки Донецької області.
По закінченню заходу на всіх гостей чекав невеличкий концерт.
https://www.youtube.com/watch?v=6xGIfvGhceQ&feature=youtu.be
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Людина Показати IP 9 Липня 2015 13:33
Клас! Тепер з неї можна зробити хатку і там жити, або з'їсти, якщо зголоднієш. Вишиванка - це наше ВСЕ!
За дітей. до Людина Показати IP 9 Липня 2015 18:07
У вас совість чи людяність якась є ? Діти в чому винні ?
злий до Людина Показати IP 9 Липня 2015 19:51
Ти не людина, а тварина
Штефан, Луцьк Показати IP 9 Липня 2015 14:18
Наші вишиванки - оберг для душі і тіла. Але, якісь дітки невеселі. Із квадратними очима. Очевидно, не звикли іще до всього нашого, українського. Проте, діти швидко адаптовуються. Але, жодного тобі татка. Де вони? Мабуть, "хахлов убивают" на Донбасі?
ДО до Штефан, Луцьк Показати IP 10 Липня 2015 00:26
Ти тваринка, це в тебе квадратні очі, я сама знаю двоїх із цих жінок які провели добровольцями своїх чоловіків воювати з сепаратистами. А ти тільки й умієш що воняти тут і ті що тебе підтримують такіж нелюди....
Ольга. до Штефан, Луцьк Показати IP 25 Липня 2015 20:53
Прежде чем такое говорить,вы подумайте,а может вы обижаете людей и без того пострадавших?Нет?А вы поменяйтесь с ними,потом поймете,стоит такое нести или нет.Стыдно должно быть.Нельзя мерить всех по одной паршивой овце.Может они украинцы больше чем вы,Не хотите,не помогайте,стыдно должно быть.Неправда ли?????????
Тоже Людина Показати IP 9 Липня 2015 16:24
І тут змогли н*ср*ти в коментах. Чим уже діти вам не догодили ??
мішка Показати IP 9 Липня 2015 17:07
я побачив разів 15 поліетиленові пакети всім відомого фонду, на них ставка, допоможуть восени на виборах?
наталья до мішка Показати IP 9 Липня 2015 22:06
переселенці не мають права голосовати на місцевих виборах
я до мішка Показати IP 10 Липня 2015 12:14
Палиця багато робить для Луцька, який би він не був. А де Лапін? Сидить в Києві і все. З Ковеля за нього ні одна людина не проголосувала б.
лучанка Показати IP 9 Липня 2015 19:21
Головне у цій акції - показати дітям українські цінності, в тому числі і родинні, а те, що дітки дещо закуті - це не їх вина. І не треба тут ніякої політики чи агітації, добра справа, добрі наміри і відкрите серце. Важливо, що закладемо в душі цих дітей сьогодні
мішці Показати IP 9 Липня 2015 20:57
Мішка глупий у нас один. Це той шо Ш......п. Відповідати йому не будемо. Одно скажу, за те що робить Палиця, готовий знову за нього голосувать і всі мої тоже. Щоб потім не співати "опустела без тебя земля". І не було так стидно як за Лапіна. Спозорилися з ним. А пакети і торби роздавайте, помагайте
panda до мішці Показати IP 9 Липня 2015 23:34
А що за Лапіна до цієї пори жаба давить?Ігорко в міру того, що можна зробити в тому кодлі робить свою роботу і навіть більше.А наш славний "Фонд" тільки і вміє(при чому гарно вміє) навішати лапши електорату перед виборами.А вибори пройшли...і пішла косовиця"капусти".Для мешканців міста щось зробити,допомогти в тих питаннях на що їх люди делегували-недопросишся і не дозвонишся.Є гіркий досвід,на жаль.
панді! до panda Показати IP 10 Липня 2015 10:22
а то нічого, що фонд вже 4 роки працює? і працюватиме незалежно від результату віиборів ? і нічого, що купа людей, яким допомогли? і нічого, що місто стає культурнішим завдяки роботі Фонду? так, нехай будуть інші.. і хай луцьк лишається великим селом!
ку Показати IP 9 Липня 2015 22:34
Всім розумникам, що п....ть. Хочу вас шановні попросити не чіпайте своїми собачими ротами дітей бо це все за ради чого слід жити і якщо вам хочеться щось гавкнути то краще зажміть собі хазяйство в двері д....ли.
Ірина П. Показати IP 10 Липня 2015 12:24
А чому обовязковою допомогою має бути хавка чи житло? Іншого плану допомога, підтримка не рахується???? А що ви, коментатори, запропонували переселенцям, АТО, зрештою, лучанам і своєму місту? Якісь сєльські заздрісні і язикаті нахили в окремих волинян. Прикро
Ольга. Показати IP 25 Липня 2015 15:22
Не знаю как выбирали детей,по каким признакам.Но скажу так,мне очень обидно.Да ладно,обойдутся мои,переживем,простите.
Ольга. Показати IP 25 Липня 2015 15:30
Получается,что остальные 2 сорта.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus