USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.05 42.40
  • PLN 10.22 10.38

Труханов був членом злочинної банди і мав частки в офшорних компаніях, – ЗМІ

23 Квітня 2018 21:02
Мер Одеси Геннадій Труханов був залучений до злочинної банди з Одеси і володів значними частками у чотирьох офшорних компаніях у британських податкових гаванях.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на документи The Paradise Papers, передає Українська правда.

За інформацією журналістів, Труханов належав до злочинного угруповання з Одеси, члени якого заробляли гроші на нафтовій промисловості.

В 90-х роках під час розвалу СРСР, членам угруповання вдалося переїхати до європейських країн. Вони використовували Італію, як свою базу. Тоді поліція почала їх підозрювати у контрабанді наркотиків та зброї.

"Протягом чотирьох років спеціалісти з боротьби проти мафії відстежували кроки та пересування членів угруповання по всьому континенту. Поліцейські записували їхні телефонні розмови і те, про що говорили чоловіки, було надзвичайно жорстоким", - зазначає ВВС.

"Вони описували вбивства, які були особливо жорстокими.. "Я продовжував бити його по голові, поки вона не розламалась.. Я вбив його багатьма ударами.. "Вони були надзвичайно жорстокими", - згадує заступник комісара італійської державної поліції Нунція Савіно.

Зазначається, що ця банда була організована відповідно до суворих мафіозних ліній, причому кожен член мав свою роль.

Серед них були:

Олександр Енгерт на прізвисько Дон Одеси. За інформацією поліції, одного разу його ув’язнили за вбивство.

Микола Фомічев, якого описують, як "жорстоку озброєну людину".

Геннадій Труханов - за словами Савіно, він навчав членів банди "рукопашному бою і снайперській стрільбі з високоточної зброї".

Попри наявні докази, більшості членам банди ніколи не пред'явили звинувачення, бо їхні злочини, як зазначає видання, не були скоєні в Італії. Врешті-решт, розслідування проти мафії було припинено.

Як зазначає видання, члени цього угруповання "шукали надійного прибутку для свого капіталу і бачили перспективу для їхньої готівки у лондонському ринку нерухомості".

"Чоловіки приховали свої імена від публічної інформації, використовуючи офшорні компанії, зареєстровані на Британських Віргінських островах, де це було можливим стати анонімним власником", - пише ВВС.

Завдяки отриманим документам The Paradise Papers, журналісти-розслідувачі отримали доступ до документації юридичної компанії Appleby, яка надає офшорні послуги.

Згідно з ними, стало відомо, що бухгалтер із Лондона Александер Попівкер (Alexander Popivker) створив та керував десятками офшорних компаній - відомих як Rubicon Group - за допомогою.

Деякі з цих компаній використали члени банди із Одеси, до яких, за твердженнями ВВС, належав Труханов.

"The Paradise Papers вказують, що Геннадій Труханов мав великі частки у чотирьох офшорних компаніях, якими управляла Appleby", - йдеться у розслідуванні.

Видання зазначає, що подібні юридичні компанії повинні особливо ретельно проводити перевірки з відмивання грошей своїх клієнтів, якщо їхні компанії належать політикам або особам, наближеним до політики.

Водночас ці юридичні компанії можуть дозволити іншим професіоналам робити відповідні перевірки замість них.

В Appleby делегували ці перевірки бухгалтеру Александеру Попівкеру. Його зробили "уповноваженим представником". Це означає, що він міг приводити нові компанії в Appleby і поручатися за їхніх власників.

Видання пише, що ці дії легальні. Однак для роботи системи необхідно, щоб цей представник був незалежним та ретельним.

Водночас, за інформацією журналістів, Попівкер одружений на сестрі голови угрупування з Одеси Олександра Енгерта.

ВВС пише, що представники компанії Appleby нібито роками не знали, що Труханов став особою, наближеною до політики.

"Коли компанія запитала у Попівкера про гроші, він відповів Appleby "Геннадій Труханов нам невідомий", але документи у власних файлах Appleby показують, що це не так", - наголошує видання.

Пізніше Попівкер прокоментував ВВС інформацію про його клієнтів.

"Ніколи і за жодних обставин ні моя компанія ні я особисто не були залучені, ні раніше ні зараз з клієнтом чи групою клієнтів, коли їхні діяльність, джерела та характер їхніх запропонованих операцій були під сумнівами щодо їхньої законності", - стверджує британський бухгалтер.

Крім того, у коментарі ВВС, Труханов так само заперечив оприлюднену журналістами інформацію. Він наголосив, що вона "підриває його честь, гідність та репутацію".

Як відомо, НАБУ підозрює Труханова, його заступника, а також директора департаменту комунальної власності та голову постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради у привласненні майна за схемою, яка завдала державі 185 млн грн збитків.

Труханова та Вугельмана затримали в аеропорту "Бориспіль" 14 лютого: мер Одеси прилетів із Варшави, а його заступник прибув із Ізраїлю.

Всього повідомлялось про 8 підозрюваних у справі, 6 з яких було затримано, ще двоє перебували в розшуку.

15 лютого суд відпустив Труханова та Вугельмана на поруки: за міського голову поручився нардеп від БПП Дмитро Голубов, а за його заступника – нардепи Пресман і Мірошниченко. Пізніше САП подала апеляцію на рішення відпустити їх на поруки та клопотання про арешт майна Труханова та Вугельмана. 26 лютого Солом'янський районний суд Києва наклав арешт на майно одеського міського голови Геннадія Труханова. Прокуратура просила також відсторонити Труханова та Вугельмана від посади, але суд Києва у задоволенні клопотання відмовив.

16 березня суд передав 185 мільйонів, заарештованих у справі одеського мера Труханова, в управління Нацагенції з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
хехъ Показати IP 24 Квітня 2018 15:16
раньше был Ангелом. Сейчас Дон...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus