USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Після смерті: Що станеться з вашою сторінкою у Facebook та інших соцмережах

28 Листопада 2017 20:50
В еру соціальних мереж у заповітах з'явився новий рядок. Люди заповідають не лише свої гроші і нерухомість, але і сторінки у соцмережах, передає Depo.ua.

З'явилися навіть спеціальні сервіси, які пропонують скласти його віртуальну частину, пише The New York Times. Втім, експерти сходяться на тому, що спокійніше довірити долю інтернет-сторінок і веб-даних близькій людині. З кожною соцмережею або сервісом - окрема історія.

Facebook
У Цукерберга пропонують меморіалізувати сторінку. Для цього - обрати спеціальну людину, так званий legacy contact (контак за спадщиною - ред.). Ця людина матиме можливість написати пост, який висітиме вгорі сторінки, а також змінити фото профілю і відповісти на запити про дружбу.

Також можна дозволити їй завантажити архів публічної діяльності, включно з постами, фото та лайками. А от повідомлення читати вона можливості не матиме, тож таємниця листування залишиться збереженою. Якщо не хочеться приділяти сторінці так багато уваги, можна налаштувати її так, що після повідомлення про смерть власника вона самоліквідується.

Instagram
Сторінку померлої людини можна меморіалізувати. Для цього хтось із знайомих повинен повідомити адміністрацію про смерть її власника. На запит родича сторінку також можуть видалити.

Google
Розпоряджатися акаунтом у Google можна довірити аж 10 людям. Також варто задати період неактивності (період, в який людина не користується сервісами), після якого ці люди отримають листа з побажаннями користувача щодо власного акаунту.

Їм можна надати доступ абсолютно до всієї переписки. Також профіль можна видалити.

Twitter
У цій соцмережі не передбачена можливість обирати "повірених". Щоправда, сторінку можуть видалити, якщо хтось з родичів надасть свідоцтво про смерть користувача або ж інші документи.

LinkedIn
Сторінку видалять, якщо заповнити форму на сайті.

Так само станеться зі Snapchat і Tumblr, якщо повірена людина звернеться до адміністрації ресурсів.

Наразі у LinkedIn розглядають можливість меморіалізувати профілі і довіряти її долю близьким.

Онлайн-сховища даних

З даними у файлообмінниках та інших сховищах задача складніша.

"Через високий рівень кодування та забезпечення приватності виконати певні дії щодо файлів у разі смерті їхнього власника проблематично. Доступ до файлів не можемо мати навіть ми", - каже Ахін Томас, віце-президент з маркетингу сховища Backblaze.

Зокрема, до компанії звернулася вдова, яка запросила доступ до файлів покійного чоловіка. Але він закодував дані, тому доступу жінка не отримала.

"Це було дуже сумно, і я б дуже хотів якось допомогти. Але дані були зашифровані", - каже Томас.

Отже, для господаря файлів варіант один - просто дати пароль до схованки людям, яким довіряють.

Раніше ми писали про те, навіщо заклеювати камери ноутбука чи чому слід бути уважними, коли проходите тест у Facebook.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Facebook Показати IP 29 Листопада 2017 07:13
99% сторіно ще за життя нікому не портрібні

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus