USD 41.25 41.58
  • USD 41.25 41.58
  • EUR 41.40 41.80
  • PLN 10.30 10.60

Новий символ скорботи до Дня Перемоги замість Георгіївської стрічки

6 Травня 2014 09:40
Цього року на офіційних заходах вживатиметься європейський символ пам’яті полеглих у війні - червоний мак, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Символ розробив харківський дизайнер Сергій Мішакін. Його маки нагадують слід від кулі, від якого розходиться кров.

Роботу харківчанин надав безкоштовно, - пише Українська правда.

"День пам'яті, день капітуляції фашистської Німеччини. І традиційний символ, "георгіївська стрічка", за останні місяці скомпрометований безповоротно. Потрібно було щось таке знакове, що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам'ять і скорботу", - розповідав гендиректор НТКУ Зураб Аласанія історію створення символу.

"Сергій (Мішакін, дизайнер) знайшов його. Швидко, і навіть не згадуючи про оплату. Він віддав його мені і Національному . Я віддаю його вам, і всім, кому він може знадобитися", - розповів гендиректор НТКУ.

Біля символу логотип містить гасло "Ніколи знову", адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни, та роки воєнного лихоліття: 1939—1945.

"Цьогоріч вперше у Києві на офіційних заходах буде вжито європейську символіку пам’яті полеглих у війні - червоний мак", - йдеться у повідомленні Центру досліджень визвольного руху у понеділок.

Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом цьогоріч пройдуть 8 і 9 травня, зокрема, разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня - у день підписання капітуляції нацистською Німеччиною і продовжить традиційно 9 травня.

8-го травня запланована символічна подія "Перша хвилину миру". Як відомо, капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі.

Таким чином, цього року Україна розширяє відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися.

Організація заходів 8 травня також дозволить провести частину святкувань у єдності із іншими країнами антигітлерівської коаліції: Британією, Францією, США.

Український інституту національної пам’яті закликає медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 77
патріот Показати IP 6 Травня 2014 09:48
Це вже взагалі... просто слів немає!!! Європа, Америка... все чуже беруть, а своє все знищують, а потім про гідність говорять? Да Європа ще ні цента не дала для підтримки України, асоціацію не підписують, кордон вільним не роблять... а ви під них не знаєте як постілитись? Ганьба!!!
НЕЛУЧАНИН до патріот Показати IP 6 Травня 2014 13:17
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН до НЕЛУЧАНИН Показати IP 6 Травня 2014 13:29
коментар було видалено
!!!!!!! до патріот Показати IP 6 Травня 2014 13:33
коментар було видалено
Петрович до патріот Показати IP 7 Травня 2014 00:11
"Патріоте", ти читати пробував сказано ж бо "Символ розробив харківський дизайнер Сергій Мішакін". І в російського співака Юрія Антонова є слова" Маки, маки красные маки - горькая пам’ять земли..."
AndRus Показати IP 6 Травня 2014 09:53
ненамного лучше черного квадрата малевича...
Олег Показати IP 6 Травня 2014 09:59
Не ганьбіть пам'ять загиблих на війні! Георгієвські стрічки на медалях і орденах ветеранів, і ніякі не маки! Вже зовсім подуріли!
я до Олег Показати IP 6 Травня 2014 10:06
Нічого не маю проти ветеранів і пам"яті загаблих, але георгіївську стрічку дуже спаскудили. Ось прочитайте: http://sevpolitforum.info/viewtopic.php? http://www.doneckforum.com/forum7/thread42479.htmlf=11&t=790032&sid=d59100517c3245932711e6c96449465c
я до я Показати IP 6 Травня 2014 10:10
Прочитайте, що про вас, українців, пишуть. Може, багатьом нарешті очі відкриються
НЕЛУЧАНИН до я Показати IP 6 Травня 2014 11:59
коментар було видалено
Олег до я Показати IP 6 Травня 2014 10:11
То нехай ті паскуди і вдягають ті маки.
НЕЛУЧАНИН до Олег Показати IP 6 Травня 2014 11:46
це ти здурів. колорадська стрічка - профашистський символ, яким власовці нагороджували фашистських генералів
Анонім до НЕЛУЧАНИН Показати IP 6 Травня 2014 11:59
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 6 Травня 2014 12:00
читай історію, **
луцький до НЕЛУЧАНИН Показати IP 6 Травня 2014 12:30
Тобі сюда!!! http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%8C_%C2%AB%D0%97%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D1%83_%D0%BD%D0%B0%D0%B4_%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%B9_%D0%B2_%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%9E%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B5_1941-1945_%D0%B3%D0%B3.%C2%BB
НЕЛУЧАНИН до луцький Показати IP 6 Травня 2014 13:07
а тобі сюди : http://uk.wikipedia.org/wiki/Георгіївська_стрічка
НЕЛУЧАНИН до Олег Показати IP 6 Травня 2014 13:17
Під час німецько-радянської війни 1941–1945 років георгіївська стрічка вживалася російськими парамілітарними організаціями, що підтримували Нацистську Німеччину в боротьбі проти Радянського союзу. Зокрема, була присутня серед нагород вояків Російської Визвольної Армії, Комітету визволення народів Росії та Козачого Стану[3]. http://uk.wikipedia.org/wiki/Георгіївська_стрічка
Дмитро Показати IP 6 Травня 2014 10:04
ну це взагалі ... де такі дизаенери беруться ?
Мирослава Показати IP 6 Травня 2014 10:09
Народ , який не памятає своєї історії, не має майбутнього ((((( шкода..... все маємо на яву..
Анонім Показати IP 6 Травня 2014 10:12
Це для наркоманів?
Ірка до Анонім Показати IP 6 Травня 2014 10:15
Прочитайте, що про вас пишуть на Севастопольських форумах і полюбіть вже нарешті Україну, якою б вона не була. http://sevpolitforum.info/viewtopic.php?
Анонім до Ірка Показати IP 6 Травня 2014 10:36
Виженіть з України продажних політиків і буде що любити! Ми любимо Україну, а не Америку в Україні!
Ірка до Анонім Показати IP 6 Травня 2014 10:42
Давайте зробимо це разом!
Анонім до Ірка Показати IP 6 Травня 2014 12:00
Ті, хто хотіли це зробити вже мертві!
жжж до Анонім Показати IP 6 Травня 2014 10:25
Єуропейці з Амстердаму мабуть надихнули!:)))
ЗМІй Показати IP 6 Травня 2014 10:23
От вам Єуропа, Америка!!! Роблять з Українців рабів, що все навіть у нас контролювати будуть! О то дожились... "МВФ контролюватиме податкову і митницю" http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/3358782-mvf-kontroluivatyme-podatkovu-i-mytnytsui Такого позориська в нас ще не було! До чого котиться Україна? А ви кажете про самостійність? Очі розуйте!!!
Ірка до ЗМІй Показати IP 6 Травня 2014 10:41
А вам хочеться, щоб її контролювали банда і олігархи?
Андрій76 до ЗМІй Показати IP 6 Травня 2014 11:02
А ви мабуть один з працівників митниці чи податкової?..А "слабо"чесно працювати і не боятись ніякого контролю,ні американського,ні африканського?..
Реаліст до Андрій76 Показати IP 6 Травня 2014 11:11
А слабо не давати нікому ??? Слабо створити самим а не продавати країну як не росіянам то європейцям з америкою. Яещо всіх нах то всіх. Нехай повернуть нам кошти що в їхніх банках лежать наших злодіїв от тоді і кредитів не треба буде. Але вони ж не повернуть, бо ці гроші на їхні економікм працюють.
НЕЛУЧАНИН до ЗМІй Показати IP 6 Травня 2014 11:51
таким чином буде запобігатись дерибан бюджету. а ти хотів, що європа дала 17 млрд. доларів для розкрадання ?.
луцьк до НЕЛУЧАНИН Показати IP 6 Травня 2014 12:31
Де вона дала?:))) Дадуть легитимній владі!!!
НЕЛУЧАНИН до луцьк Показати IP 6 Травня 2014 13:09
от коли будуть контролювати видатки бюджету, тоді і дадуть
Дід Панас Показати IP 6 Травня 2014 10:43
Носив стрічку і буду носити, ось цю гидоту нехай самі носять, брюссельскі підстилки
Баба Яга до Дід Панас Показати IP 6 Травня 2014 11:03
Сумніваюсь, що ти діду, досих пір носиш ту гидоту.
Реаліст до Баба Яга Показати IP 6 Травня 2014 11:14
І я носив і носити буду. А мою думку прошу поважати як я поважаю думку Вашу. Хочете носити оце що нам придумали - будь-ласка Ваш вибір. Мій вибір - георгіївська стрічка, її носив мій дід - ветеран, її носили усі ветерани. Прошу Вас припинити роскол, усі люди різні, у кожного є думка і бачення. Дякую.
111 до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 11:26
Підтримую, дуже правильна позиція!
ха-ха до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 11:59
Які справжні ветерани носили цю стрічку, яку, до речі, вони ніколи не називали "георгіївською"? Чи Ваш дід воював у І Світовій? А якщо "Ваш вибір - Георгіївська стрічка" - Ви теж воюєте? Тільки, певно, разом з сепаратистами, котрі поголовно всі її носять...
історик до ха-ха Показати IP 6 Травня 2014 12:35
Почитай спочатку перед тим як щось писати! "C 1917 года по 1943 г. не использовалась ни на одной советской государственной награде вплоть до учреждения 8 ноября 1943 г. Ордена Славы и 9 мая 1945 Медали "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941—1945 гг.". Лента также использовалась в своём прежнем качестве на Георгиевских наградах в Белых армиях, в Русском Корпусе и советских наградах — ордене Славы и медали «За победу над Германией», сменив название на гвардейскую."
НЕЛУЧАНИН до історик Показати IP 6 Травня 2014 13:11
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 12:02
до пори, до часу. це профашистський символ, а пропаганда фашизму тягне кримінальну відповідальність
НЕЛУЧАНИН до Дід Панас Показати IP 6 Травня 2014 11:53
до пори, до часу. це профашистський символ, а пропаганда фашизму тягне кримінальну відповідальність
ЗМІ Показати IP 6 Травня 2014 11:03
Ви тут сперечайтесь а Палиця вже губернатор Одеської області!:) "УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 456/2014 Про призначення І.Палиці головою Одеської обласної державної адміністрації" http://www.president.gov.ua/documents/17612.html
люди! Показати IP 6 Травня 2014 11:06
Люди, не будьте скотами, дайте спокійно піти у вічність ще живим поодиноким ветеранам, не ганьбіть їхнього подвигу, не топчіться по їхній памяті, адже, коли б не вони - половини з нас не було б на цьому світі.
ваня до люди! Показати IP 6 Травня 2014 11:13
Так, як це робить Росія - не робить ніхто, тому що заперечують взагалі участь України у перемозі над фашистом
маня до ваня Показати IP 6 Травня 2014 11:15
коментар було видалено
Реаліст до ваня Показати IP 6 Травня 2014 11:21
Факти в студію !
оптиміст до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 11:34
http://news.liga.net/news/politics/499678-putin-rossiya-pobedila-by-v-velikoy-otechestvennoy-voyne-i-bez-ukrainy.htm читайте
Реаліст до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:45
Прочитав, а де заперечення? Ви сказали що Росія заперечує, а він висловлює припущення та оперує цифрами. А роль та втрати України під час 2-ї світової війни визнали усі, ми навіть в ООН автоматом залетіли, і керівництво СРСР визнало і говорило тоді відверто що Україна найбільш постраждала. Читайте та робіть правильні висновки, не перекручуйте слова та факти.
оптиміст до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 11:49
А хіба Росія має право голосу? По-моєму, там Путін і є "Росія"
Реаліст до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:54
Не переводьте дискуссію в політичну площину. Є виступ Путіна, ми його з Вами почитали, Ви висловили свою думку я свою, зробили висновки. Є історичні факти, і вони говорять голосніше та правдивіше політиків.
оптиміст до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 11:38
читайте, навіть Табачник це визнав! http://www.segodnya.ua/politics/power/tabachnik-otvetil-putinu-otnocitelno-uchactija-ukrainy-v-vov.html
Анонім до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:48
""Думаю, что вклад Украины в достижении победы в Великой отечественной войне навсегда закреплен в памяти любого из участников хотя бы тем, что в Украине погибло около 4 миллионов мирного населения от руки фашистов и гитлеровских пособников, и порядка 4,5 миллионов людей не вернулись с фронта", - отметил он." - Оптиміст, а що він визнав???
НЕЛУЧАНИН до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 12:04
знайшов авторитета - українофоба собачника
оптиміст до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 11:40
І ще раз читайте! http://www.istpravda.com.ua/short/2010/12/16/9142/
історик до ваня Показати IP 6 Травня 2014 12:36
Де ти такого начитався?!
НЕЛУЧАНИН до люди! Показати IP 6 Травня 2014 11:55
ті, хто ше живі - скоріше всього штабні щурі , які ніякого подвигу не здійснювали.
оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:37
http://tsn.ua/ukrayina/putin-rosiya-vigrala-b-veliku-vitchiznyanu-viynu-i-bez-ukrayini.html
Реаліст до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:51
"На думку Путіна, це зовсім не зменшує значення у спільній перемозі республік колишнього Радянського союзу."
НЕЛУЧАНИН до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:56
без України і без лендлізу ссср програв би війну за 2 роки
ЗМІ до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 12:39
коментар було видалено
123 до ЗМІ Показати IP 6 Травня 2014 12:48
хіба? Мені здалося, що нормальний канал, нормально висвітлює події
оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:43
І з наступаючим Вас святом Перемоги всіх! Добра над злом!
НЕЛУЧАНИН до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:57
перемоги кого над ким ?
Реаліст до НЕЛУЧАНИН Показати IP 6 Травня 2014 12:02
Читай друже, читай: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B2%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0#.D0.9F.D1.80.D0.B8.D1.87.D0.B8.D0.BD.D0.B8
НЕЛУЧАНИН до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 12:06
сам читай всіляку дурню
Реаліст до НЕЛУЧАНИН Показати IP 6 Травня 2014 12:07
От ти і показав своє обличчя.
НЕЛУЧАНИН до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 12:10
коментар було видалено
ЗМІ до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 12:42
Да з ким ти у дискусію вступив? Заспокойся! Всі тут знають що це за троль "НЕЛУЧАНИН" і не звертають на нього уваги. Сам з часом зникає, а потім з'являється для провокування! Залиш...:)
НЕЛУЧАНИН до ЗМІ Показати IP 6 Травня 2014 13:14
привіт кацапським тролям !!!!
НЕЛУЧАНИН до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 13:13
коментар було видалено
НЕЛУЧАНИН до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 12:08
друга світова і вєлікая атєчєствєнная - далеко не одне і те ж, особливо в інтерпретації савєцької пропаганди
НЕЛУЧАНИН до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 13:13
коментар було видалено
Реаліст до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 11:57
Аби наші політики та політики інших країн не затьмарили своїм брудом це свято!!! Приєднуюсь до привітань!
оптиміст до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 12:06
Це точно! І для цього найважливіше для нас - не гризтися між собою, а прагнути збудувати нормальну країну - НАШУ
Реаліст до оптиміст Показати IP 6 Травня 2014 12:08
Це точно!!! Готовий підписатись під кожним твоїм словом.
НЕЛУЧАНИН до Реаліст Показати IP 6 Травня 2014 12:09