USD 41.10 41.40
  • USD 41.10 41.40
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.40 10.55

Нелегали «хапали за горло» охоронця, вимагаючи цигарки?

3 Лютого 2012 17:23
Ситуація навколо пункту тимчасового тримання іноземців у Журавичах, що на Волині, набуває розголосу ‒ управління Верховного комісара ООН (УВКБ ООН) з питань біженців планує найближчим часом надіслати до України своїх співробітників, аби знову перевірити ситуацію із біженцями.
Про це BBC Україна повідомили у регіональному представництві УВКБ ООН у Білорусі, Молдові та Україні.
«Ситуація залишається проблематичною, незважаючи на кілька візитів працівників УВКБ ООН, юристів неурядових організацій та представників влади», ‒ вказується у повідомленні УВКБ.
За інформацією представництва, більше 100 осіб протестують проти свого затримання або стверджують, що їм відмовляють у можливості використати право подати заяву про надання статусу біженця.
«Деякі особи [...] протестують проти обмеження свободи, погрожуючи вдатися до більш рішучих форм протесту. Деякі стверджують, що вони є неповнолітніми без супроводу дорослих, вихідцями із Сомалі, які у відповідності до міжнародних та українських стандартів заслуговують на особливу увагу», ‒ повідомили у представництві.
В УВКБ ООН наголошують, що «залишається незрозумілим, чому так багато осіб, які стверджують, що вони є неповнолітніми, органами української влади вважаються дорослими, у той час як міністерство охорони здоров’я лише нещодавно розпочало розробку процедури оцінки віку».
Відповідно до інформації Управління Верховного комісара, у ПТПІ «Волинський» перебувають кілька родин з дітьми з Афганістану.
«УВКБ також перевіряє численні твердження, які надходять, і чекає на інформацію від двох членів Комісії з питань попередження катувань та співробітників Державної міграційної служби, які сьогодні вивчають ситуацію на місці та мають поспілкуватися із затриманими», ‒ зазначається у повідомленні.
У свою чергу керівник громадської організації «Волинські перспективи» Ніна Пахомюк, яка представляє Міжнародну організацію з міграції на Волині і регулярно буває у волинському ПТПІ у селі Журавичі, розповідає, що багато інформації у пресі є неправдивою або перебільшеною.
Як повідомляє кореспондентка ВВС Україна Оксана Коваленко у Луцьку, Ніна Пархомюк твердить про випадок, коли 30 січня «агресивно налаштовані сомалійці несподівано накинулись на охоронців, які є цивільними і не мали засобів захисту, тому змушені були викликати спецпідрозділ міліції «Беркут».
«Вони хапали за горло охоронця, вигукували «давайте цигарки», потрощили факс і позривали усі інформаційні плакати у тому приміщенні. Їх 58, і вони відчувають силу. Чотирьох найагресивніших справді помістили в ізолятор. Але ніяких тортур не було. Вони мають усе необхідне, навіть рахунки мобільних телефонів минулого тижня ми їм поповнили на 500 гривень за рахунок міжнародної організації. Вони телефонують до Сомалі і куди хочуть», ‒ сказала Ніна Пахомюк.
Вона також каже, що до притулків усі особи потрапляють після рішення суду, який, у тому числі, має встановлювати вік особи. Ніна Пахомюк каже про курйозні випадки, коли, приміром, сомалієць, який претендує на статус неповнолітнього, має досить довгу бороду.
Про розбіжності щодо визначення віку, які надають іноземці у притулку, раніше повідомляла і керівник департаменту у питаннях біженців Державної міграційної служби Наталя Науменко: за її словами, за документами суду, всі ці люди були зазначені як повнолітні, але згодом вони заявили, що є неповнолітніми.
Ніна Пахомюк каже, що скарги на українську владу з боку сомалійців можуть бути спробою тиску з метою якнайшвидшого отримання документів про статус біженця. Оскільки навіть якщо нелегал відсидів у ПТПІ рік за порушення кордону, гарантій, що він зможе жити в Україні легально, немає, якщо його особу не підтвердила його держава.
Соціальний працівник і перекладач «Волинських перспектив» Ірина Бобрик, яка регулярно спілкується з нелегалами, спростувала повідомлення про те, що сомалійці не мають можливості подати заяву про надання статусу біженця.
Перекладач розповіла, що, кожен, хто хоче мати такий статус, з її допомогою та допомогою юриста написав відповідну заяву до державних органів. Окрім того, ця громадська організація направила від імені нелегалів листа-звернення до президента і уряду України з проханням забезпечити оперативне надання документів міграційною службою.
Ірина Бобрик, хоч і співчуває іноземцям, все ж визнає: вони незаконно перетинали кордон України, тому мусять відповідати за це за українськими законами.
Нагадаємо, що наприкінці січня у пункті тимчасового тримання нелегалів у Журавичах почали голодування декілька десятків сомалійців. У свою чергу директор Департаменту в справах біженців Державної міграційної служби Наталя Науменко стверджувала, що утримувані голодують «на публіку». Пізніше у ЗМІ зʼявилася інформація про те, що охоронці змусили голодуючих поїсти, застосували кийки і зняли це все на відео.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Spaceman Показати IP 3 Лютого 2012 17:36
Сомалійці порушили Закон України: вони нелегально перетнули кордон, тобто скоїли злочин і є злочинцями. Треба просто ввести смертну кару за нелегальний перетин кордону - і все стане на свої місця. Всі питання зразу ж відпадуть самі собою. А то ще тільки мавпи в нас права не качали.
чавес Показати IP 4 Лютого 2012 04:40
може на все введемо смертну кару--тоді наші боги-чиновники будуть керувати як хотіти-в 100раз ніж зараз.
націоналіст Показати IP 4 Лютого 2012 15:45
хай валять у своє Сомалі і там покращують життя а не качають права тут. взагалі якщо вони такі бездарні, що не можуть навести лад у себе вдома, то чого пруться кудись? спочатку хай у свого уряду спитають чому їм так погано жити. те саме і українців теж стосується деяких.
vvi Показати IP 4 Лютого 2012 15:51
вони, що з небес опустились? Відправляй їх назад до москаликів нехай ті з ними граються

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus