USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Науковці запропонували альтеративу Wi-Fi

24 Листопада 2015 09:02
Науковці досягли приголомшливих результатів, тестуючи бездротову технологію Li-Fi, що є оптичною версією Wi-Fi. Вони довели, що Li-Fi швидша за Wi-Fi у 100 разів.

Новину повідомляє Science Alert, передає «Преса України».

Вперше науковці вирішили протестувати відому технологію Li-Fi, яка передає дані з високою швидкістю за допомогою технології бездротового зв'язку Visible Light Communication (VLC), поза межами лабораторії. Так, науковці застосували Li-Fi в звичних для людини умовах, в офісах в Таллінні, Естонія.

Нагадаємо, у лабораторних умовах вчені змогли передати інформацію за допомогою Li-Fi зі швидкістю 224 гігабіт на секунду, а в цей раз, в реальному житті, вони змогли передати дані зі швидкістю 1 ГБ в секунду, що в 100 разів швидше за можливості Wi-Fi. Генеральний директор естонської компанії технологій Velmenni Діпак Соланкі сказав, що нині його команда працює над декількома проектами у рамках різних галузей промисловості, де можна застосувати цю надшвидку технологію.

Ще однією перевагою Li-Fi науковці назвали те, що світло не може проходити через стіни, що робить технологію більш безпечнішою і враховуючи те, що між пристроями менше перешкод, навіть через це швидкість, відповідно, є більшою.

Проте науковці наголосили, що, ймовірно, Li-Fi не замінить Wi-Fi, принаймні в найближче десятиліття, однак ці дві технології можна використати разом для досягнення більш ефективних і безпечних мереж.

Нагадаємо, технологія Li-Fi була винайдена німецьким професором Гаральдом Хаасом з університету Единбурга, Шотландія, у 2011 році. Варто зазначити, що минулого місяця Хаас і його команда запустили PureLiFi компанію, яка пропонує спеціальний додаток для безпечного бездротового доступу в Інтернет з швидкістю 11,5 Мб в секунду, що можна порівняти з початковими можливостями Wi-Fi.

Нині французька технічна компанія Oledcomm збирається установити власну технологію Li-Fi в місцевих лікарнях.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Анонім Показати IP 24 Листопада 2015 10:05
Те же самые результаты дает оптоволоконный кабель. Вопрос на засыпку: "На кой ляд делать что либо такое, что годится только для показухи?" Поясняю для непонятливых. В описанном в статье случае достаточно перегородить луч телом (стать на пути луча), как связь между компами прервется. Оптоволоконный кабель такого недостатка лишен. Я уже не говорю о том, что кабель можно протащить хоть через весь город.
Лучанин Показати IP 24 Листопада 2015 14:27
Дуже сумніваюся відносно "збирається установити власну технологію Li-Fi в місцевих лікарнях". Світло є подразником, тим більше що воно передається з певною частотою. Такі речі треба досліджувати на вплив при роботі в офісах, але не в лікарнях чи школах. Не довго здогадатися з яким умислом це впроваджується. P.s.: я не параноїк, а аналітик, включайте сіру речовину.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus