USD 41.00 41.35
  • USD 41.00 41.35
  • EUR 41.20 41.55
  • PLN 10.50 10.70

На Волині розшукали останки 21-ого польського легіонера

17 Серпня 2016 13:47
Понад 10 років польські дослідники займалися на Волині пошуками могили земляків і лише цього року спільно з українськими пошуковцями виявили місце поховання столітньої давнини.

Про це повідомляють у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

У 1915 році біля села Кукли Маневицького району Волинської області тривали запеклі бої між російською та австрійською армією. Поляки, як і українці, були у складі обох армій і відчули всі труднощі братовбивчої війни. Поляки вийшли з цієї війни переможцями та отримали довгоочікувану незалежність своєї держави.

У Куклах загинуло до 50 польських легіонерів у складі австрійської армії, яких тут же й поховали. За архівними даними у 1930-х роках частина з них була ексгумована і перепохована на Батьківщині, а 21 легіонер (імена їх відомі) залишили у землі волинського села. З часом, як це буває, навколо могили легіонерів виросло місцеве кладовище. В радянський час поховання поляків було свідомо забуте. Ніяких хрестів, насипів не залишилося. Більше 10 років пошуком могили земляків займався Ярослав Гурецкі і лише цього року польські дослідники спільно з українськими пошуковцями виявили місце поховання столітньої давнини.

Останки солдатів виявили під час роботи експедиції Волинського краєзнавчого музею, ДП «Волинські старожитності», Маневицького краєзнавчого музею та Громадської організації «Центр діалогу «Костюхнівка». Участь в роботах взяли археологи Олексій Златогорський, Михайло Вашета, Тарас Верба, Андрій Трофімук, професор Анджей Кола, доктор Домініка Сємінська, Адам Кучинські, Мечіслав Гура директор Маневицького музею Петро Хомич. Експедиція тривала з 1 по 15 серпня під егідою Всеукраїнського громадського об’єднання «Союз Народна Пам’ять», за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, органів місцевої влади. У дослідженні прийняли участь 24 дослідника, серед них 7 школярів (карцери з міста Лодзя).

Під час дослідження виявили 3 братські могили з 21 легіонером. Біля похованих знайшли відповідні часу артефакти: залишки мундира, військового взуття, ґудзики від мундирів, патрони від Манліхера. Всі легіонери загинули у боях під Куклами у жовтні 1915 р. Оскільки братські могили розташовані на діючому кладовищі ексгумація останків не проводилась. По завершенню робіт могили засипали, а територію прибрали. З часом на цьому місці постане пам’ятник загиблим.
Окрім того, експедиція працювала у селах Костюхнівка та Яблунька Маневицького району, де також, згідно архівних даних, мають бути поховання польських легіонерів. У Яблуньці таке поховання розшукали. І вже у 2017 році на ньому запланували провести роботи.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
українка Показати IP 17 Серпня 2016 21:28
Що вони тут робили і за кого з ким воювали? Одні окупанти воювали з другими проти третіх, Українцям думаю ця війна глибоко до одного місця. Потім прийшов четвертій а потім шостий окупант і не один не дбав про український народ. Не треба лапшу на вуха вішати панове ви усі своє нутро показали. Українці любіть свою Державу!!!!!
Волинським Шошонам Показати IP 18 Серпня 2016 07:05
Українці а за що ви там воювали за Східні креси ваших панів, чи за Західні креси братанов? Поляки знайшли, росіяни знайшли а ви хохли хоч одну могилу знайшли своїх земляків? Отож бо срані дослідники бруківки та історики петеушники Європейського університету торфу і болота. Га!!! Шо, ШО???

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus