USD 41.40 41.70
  • USD 41.40 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.15

Мешканцям волинських сіл надокучають лисиці

29 Жовтня 2015 08:46
На Волині - нашестя лисиць. Про це пише Слово правди.

Ганни Гранат з села Микуличі, що на Волині, каже селяни з літа потерпають від нашестя лисиць, які винищили не один десяток домашньої птиці.

- Лисиці ходять по селу, наче собаки чи коти, нічого не боячись і вже навіть не реагують на людей, - пожалілась пані Ганна, - окрім того що хижаки крадуть домашню птицю просто у нас на очах, селян також хвилює питання сказу, який переносять ці дикі тварини.

Чому за останній рік в рази зросла популяція лисиць та як з ними боротись ми спробували дізнатись у відповідних служб.

У держветлікарні запевняють, що спалаху сказу у Володимир-Волинському районі не очікується, оскільки цієї осені вже було розкидано з допомогою гвинтокрила вакцину у вигляді харчової приманки в місцях дислокації червоних лисиць.

- Оскільки ми знаходимось у прикордонній зоні, то з фінансуванням вакцинації, яку потрібно щорічно проводити навесні та восени, допомагає Євросоюз, - розповіла ветеринар Надія Лозовицька. Утім, зазначила пані Надія, це звісно, не дає стовідсоткої гарантії, що усі лисиці не будуть переносниками збудника сказу. Цього літа у селі Льотниче був випадок, коли через собаку, яка заразилась сказом від лисиці, довелось щеплювати господаря та його вагітну дружину. Тож ветеринари наполягають на обов’язковому профілактичному щепленні усіх домашніх тварин, яке є наразі безплатним.

Чи можуть працівники лісових господарств якимось чином допомогти з регулюванням популяції лисиць, ми запитали у головного лісничого ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Володимира Туревича, на що він відповів, що мисливські угіддя Микуличівського лісництва нині у приватних руках, тож про ситуацію цю знають, але заради нічим не можуть.

Директор ПП «Ольвіта», яке наразі є користувачем мисливських угідь, Юрій Левков запевнив, що спеціально рудих хижаків вони не розводять, а шкоди людям завдають, як правило, лисиці, що водяться в полях. Утім, з початком сезону полювання на пушних звірів, буде проводитись і відстріл лисиць.

До початку сезону полювання, який стартує вже 8 листопада, мисливці не мають права відстрілювати лисиць, - пояснили нам у Володимир-Волинській міськрайонній організації УТМР. Адже згідно ЗУ «Про мисливські господарства та полювання» у період, коли заборонене полювання, відстрілювати хижаків не можна. До того ж, заборонено стріляти ближче двохсот метрів від населеного пункту.

Тож мешканцям села Микуличі доведеться чекати сезону полювання, який триватиме з листопада по лютий, під час якого, як обіцяють мисливці, лисицям буде непереливки. А поки господарям варто вакцинувати домашніх тварин, стерегти свою птицю та ставати капкани на рудих нахаб.

Тетяна ІЗОТОВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Мисливець Показати IP 29 Жовтня 2015 09:40
Згідно частини 4 статті 33 Закону України "Про мисливське господарство та полювання", добування лисиць належить до службових обов'язків працівників, уповноважених здійснювати охорону мисливських угідь, і здійснюється без спеціального на це дозволу протягом року. Відстріл лисиці в не мисливський сезон може здійснюватися мисливцями в присутності користувача мисливських угідь при отриманні у державному органі відповідного дозволу, за письмовою заявою користувача мисливських угідь (ч. 3 ст. 33).

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus