USD 41.50 41.75
  • USD 41.50 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 10.00 10.20

Мешканці багатоповерхівок мають вирішити, з ким працювати

19 Березня 2016 22:30
До 1 липня 2016 року українці, які проживають у багатоквартирних будинках, мають визначитися, у який спосіб їм управляти власним майном. Цього вимагає закон про особливості власності у багатоповерхівках, який ухвалили минулого року.

Про це йдеться у газеті «Волинські Новини» від 17 березня (№17).

Закон визначає, що можна створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, найняти управителя, або ж дочекатися 1 липня 2016 року. Саме після цієї дати, якщо співвласники будинку не найняли управителя, не створили ОСББ, місцеві органи влади самостійно визначать компанію, що буде обслуговувати споруду. Найімовірніше, це буде те ж ЖКП, яке і нині вас обслуговує. Це радше вимушений захід, аби не залишити споруду без обслуговування.

«На жаль, практика свідчить, що громадяни досить пасивні. Тому після 1 липня органи місцевого самоврядування на конкурсних засадах оберуть компанію. Такі відносини відбуваються на основі договору. Його буде укладено на рік – це мінімальний термін. Втім не потрібно думати, ніби ви потрапите у рабство до певної компанії. Угоду можна розірвати, завчасно повідомивши сторону, найняти управителя», – пояснює експерт із правових питань проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Зоя Гопцій.

Щодо ОСББ, то дієвість цієї форми вже довело не одне об’єднання співвласників. Лише в Луцьку таких зареєстровано 203 станом на 1 лютого 2016 року. Однак через малу поінформованість, невелику довіру людей до змін та небажання відповідати за свій будинок кількість об’єднань все ж не така значна. Водночас варто усвідомити, що співвласником, тобто відповідальною особою, є кожен мешканець, який має частку майна у будинку.

Управителем може бути як юри­дична, так і фізична особа-під­приємець, яка за договором із власниками надає послуги з утримання будинку та прибудинкової території. По суті, це менеджер будинку, який має відповідати за його зовнішній стан, бути обізнаним у законодавчих аспектах, вміти знаходити порозуміння з усіма мешканцями. Від якості його роботи залежить вигляд будинку, комфорт тих, хто там живе.

Оскільки голови ОСББ мають значний досвід, вони можуть стати потенційними управителями.

Такі компанії мусять продемонструвати якісно інший рівень послуг, аніж надають комунальні контори, інакше чи є сенс у змінах?

Друге, що змінив закон, – це метод ухвалення рішень. Відповідно до нього, відтепер всі рішення ухвалюють на зборах, скликати які можуть щонайменше три співвласники. Половиною голосів присутні обирають голову. Для ухвалення рішення потрібна підтримка власників 50% або 75% загальної площі будинку.

Загалом нове законодавство змінило сам принцип підходу до системи господарювання. Адже власність у будинку передбачає не лише право користування, а й обов’язки – доглядати за майном спільно.

Що більше у вас приватизованого майна, то більше матимете прав під час голосування на зборах співвласників. Що більше сплачуєте за послуги з утримання майна, то більші у вас обов’язки. Вирахувати частку можна, поділивши площу квартири на площу всіх квартир. Це і буде ваш відсоток частки.

Спеціалісти кажуть, що найбільше переваг в управлінні будинками мають саме ОСББ. Бо це самостійна юридична особа, яка може стати учасником програми кредитування для забезпечення діяльності будинку, його розвитку, поліпшення житлових умов. Головне – не бути пасивним та брати на себе відповідальність.

Тетяна ГРІШИНА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Олег Показати IP 20 Березня 2016 16:30
Вступайте до колгоспу добровільно! А не вступите- заберем корову!
Джулія Показати IP 20 Березня 2016 16:45
Мешкаю у 15-квартирному будинку, якому більше 20 років. Хіба нам вигідно створювати ОСББ?
Роберт до Джулія Показати IP 20 Березня 2016 18:27
звичайно, що вигідно, тому, що самі будете розпоряджатись коштами, а так тарас яковлєв чи соколовська призначать свого приватного підприємця і будете платить, а він нічого робити не буде!
лучанка Показати IP 21 Березня 2016 12:47
А чого ж не розказуєте про те,що в статуті прописано про обов"язковий вступ в асоціацію.Чому не розказуєте про кредити,які прийдеться платити по10 і більше років.Не все так гарно і просто.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus