USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35

Маневицька прокуратура судиться з громадою через співпрацю з «Волиньприродресурсом»

10 Квітня 2018 18:00
Прокуратура Маневицького району позивається до Прилісненської ОТГ з вимогою скасувати рішення про співпрацю та надання в користування земельної ділянки комунальному підприємству Волиньради «Волиньприродресурс». При чому позов прокуратура ґрунтує на рішеннях майже десятирічної давності, які втратили свою актуальність ще в 2011 році.

Через рішення Прилісненської ОТГ співпрацювати з комунальним підприємством «Волиньприродресурс» на голову громади чинили тиск – прокуратура безпідставно вимагала в сільради терміново надати копії документів, не маючи на це законних підстав.

Коли ж прокурорам вказали на безпідставність таких вимог, наступного дня, 29 березня, вони приїхали разом з поліцією та без ухвали суду вилучили оригінали документів. Після суспільного розголосу та заяв про тиск прокуратура Маневицького району повернула вилучені в ході незаконного обшуку документи.

З вимогою припинити тиск на громаду зверталась до Генпрокуратури нардеп Ірина Констанкевич разом з головою ОТГ Ігорем Терещенком під час спільного брифінгу у Верховній Раді. Проте у Маневицькій прокуратурі на вимоги припинити тиск відреагували своєрідно – підготували позов до Прилісненської сільської ради, в якому вимагають скасувати рішення сільської ради про надання в користування земельної ділянки комунальному підприємству.
Прокуратура наполягає, що підставою для скасування є те, що у «Волиньприродресурсу» немає дозволів на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку бурштину, а лише дозвіл на видобування корисних копалин.

Проте, як виявилось, якщо підприємство має дозвіл на видобування, то відповідний дозвіл на геологічне вивчення та супутні роботи не потрібний – це регламентує відповідна постанова Кабміну.

Перший заступник директора КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк пояснює, що прокуратура ґрунтує свій позов на рішенні суду від 2010 року, коли суд виніс рішення про те, що підприємство дійсно повинне мати відповідний дозвіл. Проте з того часу законодавство змінилось – з’явилась постанова Кабміну від 30.05.11 № 615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», яка врегулювала це питання.

Зокрема, в абзаці 2 пункту 4 постанови передбачено, що надрокористувач, якому надано дозвіл на видобування корисних копалин, має право проводити дорозвідку (довивчення) родовища в межах наданої йому ділянки надр. Аналогічну рекомендацію передбаченому праву проводити дорозвідку, встановлено п. 3.6.2. Протоколів №3739-ДСК та №3740-ДСК засідання колегії Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 07.12.2016 р.

«Враховуючи той факт, що «Волиньприродресурс» має дозвіл на видобування, підприємство може здійснювати всі вищевказані супутні роботи. Окремо в спецдозволі вказано, що підприємство протягом 3 років зобов’язане проводити розвідувальні роботи», - зазначає Анатолій Капустюк.

Також прокуратура вважає, що через земельну ділянку буцімто протікає річка. Проте насправді, зі слів Анатолія Капустюка, це не так. Адже річка в тому районі дійсно є, але знаходиться вона далеко від ділянки, яку передали в користування КП.

«Ділянка – в низовині, розтанув сніг і там зібралась вода, ось і все. Ніяка це не річка і не водойма», - пояснює він та додає, що ділянка не відноситься до земель водного фонду, а розпоряджається нею громада, як і всіма землями в межах населених пунктів.

«Проведення розвідувальних робіт згідно п. 1 ст. 97 Земельного кодексу України надрокористувачем можливе лише на підставі угоди з власником землі або за погодженням із землекористувачем (в даному випадку – з громадою в особі Прилісненської сільської ради), тому сільська рада прийняла рішення, яке в межах її компетенції», - зазначає Анатолій Капустюк.

Дії прокуратури він називає безпосереднім тиском на громаду.

«Після того, як громада на сесії Волиньради зверталась до Генпрокуратури, голова ОТГ Ігор Терещенко виступав на брифінгу Верховної ради з цього приводу, прокуратура складає позов, направлений безпосередньо на зупинку діяльності комунального підприємства та на подальше залякування інших громад, які хочуть співпрацювати з КП», - пояснює Анатолій Капустюк та додає, що комунальне підприємство увійде в судовий процес як третя сторона, аби відстоювати інтереси волинської громади і його підприємства.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 2
Виглядає Показати IP 10 Квітня 2018 19:08
що прокуратура, а може і сам Луценко має свої наміри чи плани, видобувати янтар (бурштин)... Якщо так, то обовязково треба слідкувати за тим як воно закіньчиться....
Я Показати IP 10 Квітня 2018 19:56
Позивається не прокуратура Маневицького району, а судячи із позовної заяви особисто прокурор Маневицького району. Судячи по інтервю його для телебачення, то він трошки далекий від цього всього...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus