USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Луцькі радійники озвучать книги для незрячих

29 Березня 2017 20:13
Регіональний етап всеукраїнської акції «Озвучимо книжки для незрячих» стартував у Луцьку. На заході презентували також другий номер газети «Сім’я і дім», підготовлений шрифтом Брайля, і меню луцької мережі піцерій «Тарантелла», виконане також рельєфно-крапковим шрифтом.

Проект представили 29 березня у піцерії «Тарантелла».

У презентації, зокрема, взяли участь засновниця «Видавництва Анетти Антоненко» Анетта Антоненко, головна редакторка газети «Сім’я і дім» Наталія Пахайчук, шеф-редактор медіахолдингу «CID MEDIA GROUP» Ігор Денисевич, керівник луцького осередку ВГО «Генерація успішної дії», співорганізатор соціального проекту «Braille Studio» Віталій Ткачук і директор радіо «СІD-FM» Андрій Зубенко.

Вони повідомили, що місцевий медіахолдинг «CID MEDIA GROUP» долучиться до реалізації унікального українського проекту київського «Видавництва Анетти Антоненко» – озвучить книгу, яка з’явилася нещодавно.

Видавець Анетта Антоненко, своєю чергою, поділилася деталями діяльності програми «Озвучимо книжки для незрячих» і розповіла про те, як виникла сама ідея організації такої акції. Як зізналася Антоненко, до прочитання роману Дідьє ван Ковеларта «Жуль» про сліпу дівчинку і її собаку-поводиря, переклад якого видавництво готувалося опублікувати, подібна тематика її «не зачіпала». «Але книги практично не доходять до людей, які мають вади зору», – зауважила Антоненко. Саме тому виникла ідея начитати ці книжки.

«Вирішили зорганізувати людей, яким це було б цікаво й потрібно», – зазначила видавець. Вона додала, що після оголошення проекту підключилися зацікавлені, актори театрів запропонували виступити дикторами, а видавці погодили питання щодо врегулювання авторських прав. Антоненко також підкреслила, що як комерційний цей проект не мав би шансів «вигоріти».

У проекті вже взяли участь медійники з Києва, Вінниці та Сєвєродонецька, які озвучили роман «Жуль» Дідьє ван Ковеларта, «Казки Сельви» Орасіо Кірога, твори Євгенії Кононенко та Любка Дереша. Ці та майбутні аудіокниги міститимуться у бібліотеках для людей із вадами зору, зокрема Українського товариства сліпих.

Представник «Braille Studio» Віталій Ткачук, однак, зауважив, що варто було б розмістити аудіофайли в інтернеті, щоб вони були більш доступними для незрячих осіб, адже бібліотеки часто не пристосовані для надання такого роду послуг, деякі, наприклад, навіть не мають комп’ютерів. Але озвучені книги не розташовуватимуть у вільному доступі в мережі з огляду на авторські права, адже, якщо аудіокниги потраплять в інтернет, їх класифікуватимуть як піратські видання.

Шеф-редактор «CID MEDIA GROUP» Ігор Денисевич поінформував, що працівники радіо «СІD-FM» у рамках акції з озвучення книг підготує аудіоверсію роману Ірени Коваль «Незаземлені».

Директор радіо «СІD-FM» Андрій Зубенко додав, що це не перший такого роду проект для луцьких радійників – раніше в аудіоформаті з’явилися твори «Гетьманич Орлик» та «Отаман Чайка» Івана Корсака, начитані самим письменником. До речі, саме автор звернувся до медійників із такою ініціативою, щоб його тексти стали доступними і для людей із вадами зору.

Також на зустрічі обговорили ймовірність запровадження аудіогазети у формі мр3-файлів із окремими статтями, адже «СІD-FM» має необхідні для цього технічні можливості.

Недавно ж побачив світ другий номер газети «Сім’я і дім» рельєфно-крапковим шрифтом. Тираж періодичного видання регулюється залежно від замовлень потенційних читачів. Так, кожен може безкоштовно замовити номер газети, підготовлений шрифтом Брайля, безпосередньо звернувшись до Віталія Ткачука із «Braille Studio» (тел.: 050-223-22-64).

Другий номер особливий тим, що до його створення долучилася незрячий професійних психолог Марія Кревська, яка написала статтю про швидкі методи зняття стресу.

Присутнім також дізналися про плани студії друку шрифтом Брайля, якими поділився Віталій Ткачук. Він анонсував, що «Braille Studio» разом зі своїм партнером, Волинською обласною друкарнею, відвідає київський «Книжковий арсенал» і Форум видавців у Львові та домагатиметься співпраці волинських письменників; досвід роботи з окремими, наприклад із Володимиром Лисом і Надією Гуменюк, уже наявний. Також Віталій Ткачук зазначив, що зараз готується до друку великодня книга, і закликав підтримувати проект, зокрема, у придбанні потужнішого принтера для друку шрифтом Брайля, адже наявна у «Braille Studio» техніка не дозволяє продукувати літературу великими обсягами (із представниками студії можна сконтактувати через «Фейсбук».

До речі, нещодавно проект відсвяткував рік від початку своєї діяльності. Також нагадаємо, що перша друкована продукція, підготовлена «Braille Studio», з’явилася, своєю чергою, у жовтні.

Насамкінець, присутні могли оцінити підготовлене для піцерій «Тарантелла» в Луцьку меню шрифтом Брайля. Так, меню рельєфно-крапковим шрифтом уже мають два місцевих заклади: кафе «Аліса» та броварня «Карабас-Барабас».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus