USD 41.05 41.35
  • USD 41.05 41.35
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.50 10.67

Колесо історії. Утрачений модерн ковельського вокзалу

19 Березня 2016 10:00
Приміщення старого ковельського вокзалу посідає вагоме місце в архітектурній історії волинської залізниці, - інформує луцький дослідник Олександр Котис у матеріалі Хронік Любарта.

Це зумовлено периферійним розташуванням Волинської губернії у складі Російської імперії. Тобто залізниця тут розвивалася не так швидко й динамічно, як, наприклад, в «австрійській» Галичині. Проте містить вона чимало цікавинок і неймовірних фактів. Залізницю на Волині стали будувати з 1870-х років, а станція в Ковелі почала діяти уже в 1873-му. Цими шляхами Києво-Брестської залізниці з Російської імперії везли сільськогосподарські товари, ліс, будматеріали в порти Піллау, Кенігсберга, Данціга.

У Ковелі одразу із заснуванням станції відкрили депо. Це зумовило економічний розвиток міста і збільшення кількості жителів. За два десятиліття населення Ковеля збільшилося уп’ятеро. Потік пасажирів і товарів зростав, усе гострішою ставала потреба у новому вокзалі. За проектування взявся майбутній автор київського вокзалу Олександр Вербицький. Він здобув практичний досвід будівництва під час спорудження Київського оперного театру.

У 1907 році нове приміщення ковельського вокзалу відкрили. Воно мало характерні риси модерну – популярного стилю будівниц­тва тих часів. Цей вокзал пережив Першу світову, міжвоєнний час. Не витримала будівля перипетій Другої світової війни. У 1943 році вокзал ще був, проте згодом його підірвали. Нову будівлю, яка й існує досі, відкрили вже у 1951 році.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
не лучанин Показати IP 19 Березня 2016 10:05
не все старе погане!!!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus