USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Ідентифікацію невпізнаних тіл в зоні АТО оплатить держава

2 Жовтня 2014 10:22
Органи внутрішніх справ під час проведення антитерористичної операції зареєстровали понад тисячу повідомлень про виявлення невпізнаних тіл. Про це повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко, - інформують у прес-службі волинської міліції.

- Наразі вже вдалося встановити особи понад 200 невпізнаних тіл, інші залишаються невпізнаними, - зазначив представник ГСУ. З його слів, ідентифікацію тіл загиблих проведуть у декількаетапів. Перший - встановлення генетичних ознак загиблого, що можливе шляхом проведеннямолекулярно-генетичної експертизи. Вказані експертизи проведуть в НДЕКЦ при ГУМВС України в Запорізькій області.



Зі слів Олександра Вакуленка, другий етап - встановлення генетичних ознак родичів зниклих осіб. Задля ефективнішої роботи щодо отримання біологічних зразків у родичів зниклих в зоні проведення АТО осіб, у кожному обласному управлінні міліції створено спеціальні робочі групи, які будуть займатися прийняттям заяв про безвісне зникнення, викрадення чи взяття в полон громадян, негайним відкриттям кримінальних проваджень, відібранням у родичів зниклих осіб біологічних зразків та призначенням відповідних експертиз.

Контактні телефони керівників робочих груп будуть оприлюднені на офіційному сайті МВС та сайтах кожного обласного управління. У разі якщо людина не зможе зв’язатися з робочою групою у області, вона може повідомити про це координатора з Міністерства внутрішніх справ за телефонами зазначеними нижче.



Біологічні зразки будуть відбиратися у біологічних батьків чи дітей зниклої особи, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним тілом, - зазначив заступник начальника Державного центру-начальника лабораторії інженерно-технічної та економічної експертизи Костянтин Дубонос. - Відібрання біологічних зразків цілком безпечна і безболісна процедура, яка незаймає багато часу. Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи за постановою слідчого для громадянина повністю безкоштовно, і здійснюється за рахунок держави.



Зі слів представника ДНДЕКЦ, відбиратися будуть зразки клітини епітелію ротової порожнини. Вказана процедура здійснюється за допомогою спеціальних щіточок або стерильних ватних паличок шляхом їх поміщення в ротову порожнину і проведення по внутрішніх поверхнях щоки. Після завершення процедури відбирання зразків букального епітелію складається відповідний протокол.

Згідно з результатами проведення вказаної експертизи встановлять ДНК-профіль особи, який в автоматичному режимі буде перевірятися з профілями невпізнаних тіл, наявних у базі даних.



При встановленні збігів негайноінформуватимуть орган, який призначив відповідну експертизу та проводить досудове розслідування, для подальшого інформування родичів загиблої особи. Орієнтовний строк проведення експертизи окремого зразку може становити до двох тижнів, - зазначив Костянтин Дубонос.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2014 11:14
А у Лисенка кожний день втрат серед наших не було.
айдар Показати IP 2 Жовтня 2014 12:20
коментар було видалено

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus