USD 42.00 42.25
  • USD 42.00 42.25
  • EUR 42.00 42.25
  • PLN 10.16 10.32

Факти про біометричний паспорт

29 Листопада 2014 22:00
З 1 січня 2015 року в Україні офіційно розпочнуть видавати закордонні біометричні паспорти. Особливість цього документа - в тому, що це посвідчення особи міститиме електронний носій даних, на якому буде вписано інформацію про біометричні показники власника документа з метою його ідентифікації.

Головною ідеєю впровадження такого типу офіційних документів є суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму. Однак, для українців біометричний паспорт також означатиме, що країна стає на крок ближчою до безвізового режиму з ЄС.

Відповіді на основні питання щодо біометричних паспортів наводить Zaxid.net, посилаючись на слова речника головного управління Державної міграційної служби Львівської області Світлани Хитрової.

1. Біометричний паспорт – крок до безвізового режиму з ЄС.
Біометричні закордонні паспорти потрібні українцям, для безвізового режиму з ЄС. Це вимога світу і Європи щодо убезпечення від терористичної загрози. Не здійснивши цей крок, українці не можуть сподіватись, що Євросоюз відкриє нам кордони.

2. Біометричний паспорт не означає, що одразу з’явиться можливість без візи їздити у Європу.
В українців склалось хибне враження, що з отриманням на руки біометричного паспорта вони зможуть без віз перетинати кордони Європи. Це не так. Безвізовий режим з ЄС ще не запроваджений.

3.Закордонний біометричний паспорт – це не пластикова картка.
Цей документ не має вигляду пластикової картки. Це звичайна книжечка на 32 сторінки, для того, аби була можливість вписувати у нього відмітки про перетин кордону. Зовні біометричний закордонний паспорт буде схожим на діючий зараз: синя титульна сторінка, на якій з’явиться міжнародна позначка біометричного документу. На внутрішній частині форзацу паспорт матиме смугу, яка зчитуватиметься спеціальним пристроєм. Ця смуга - це безконтактний електронний носій, куди будуть вноситись біометричні дані особи.


4. Є три типи біометричних даних.
У світі прийнято розрізняти три типи біометричних даних: зображення людини, відбитки пальців і електронний підпис. Наразі нам не відомо, чи буде вимагати Європа наявності всіх трьох елементів біометрії у наших паспортах. Поки що не було прецеденту, тому немає можливості перевірити цей факт.

5. Українці можуть відмовитись від знімання біометричних даних.
Законодавець передбачає три варіанти документа: паспорт з біометричними даними, паспорт з наявністю безконтактного електронного носія, але без внесення туди біометричних даних, а також, у разі відмови особи надавати свої біометричні дані, паспорт без електронного носія. Тобто, варіантів є три, і людина має право або погодитись, або відмовитись від котрогось із варіантів.

Надавати відбитки пальців – це право людини, а не обов’язок.

6. Для дітей теж необхідно виготовляти біометричний паспорт.
Не буде проїзного документу дитини, як такий він не передбачений законодавством взагалі. Мотивація законодавців така, що проїзний документ дитини, який ми досі видавали, не всіма країнами світу визнається за офіційний документ.

Дитині треба буде виготовляти повноцінний паспорт. Дійсний він буде протягом 4 років.

7. Для отримання біометричного паспорта не потрібні додаткові документи.
Ніяких додаткових документів для отримання біометричного паспорта не потрібно: тільки ті, які приносили з собою люди для отримання звичного вже документу. Зміни торкатимуться тільки міграційної служби, а саме процесу забирання біометричних даних.

8. Біометричні дані зніматимуть спеціальними пристроями.
Знімання біометричних даних буде відбуватись за допомогою спеціальних пристроїв. Фотографування, або спосіб знімання зображення людини не буде відрізнятись від того, який ми маємо сьогодні: фото особи, зняте цифровою камерою, заноситься в комп’ютер і спеціальними захищеними каналами передається до виробника паспорта.

Відбитки пальців та електронний підпис буде зніматись спеціальним пристроєм: нікому не змащуватимуть пальці якимись спеціальними речовинами, як в криміналістиці. Людина підходитиме до пристрою, прикладатиме пальці, таким же чином, можливо, з допомогою додаткових пристроїв, залишатиме електронний підпис на цьому пристрої. Вся біометрична інформація оцифровуватиметься і відправлятиметься спеціальними каналами до виробника. У цьому людям допомагатиме фахівець міграційної служби.



9. Термін виготовлення закордонного паспорта не зміниться.
На виготовлення паспорта дається 30 календарних днів, якщо це звичайний регламентний варіант, і 10 робочих днів, з доплатою, якщо мова про оперативний документ.

10. Вартість біометричного паспорта досі невідома.
Як тільки ціна буде визначена Кабміном, міграційна служба одразу повідомить про це. Єдине, що можна вже зараз сказати, - виготовлення документа однозначно здорожчає. Це пов’язано із тим, що матеріали на виготовлення біометричного паспорта закуповуються за кордоном.

В інтернет-мережі вже є інформація, що бланк закордонного біометричного паспорта коштуватиме €15. Ця інформація може відповідати дійсності, але треба розуміти, що сам паспорт буде коштувати дорожче.

Вироблятимуть паспорти на державному підприємстві «Поліграфкомбінат Україна».

11. Закордонний паспорт старого зразка залишається дійсним.
Діючі закордонні паспорти будуть дійсними до закінчення їхнього терміну дії, незалежно від наявності в особи нового біометричного паспорта.

12. Українці мають право володіти двома закордонним паспортами одночасно.
Згідно з чинним законодавством, громадянин України має право мати 2 закордонних паспорти, але не більше двох. Це передбачено для людей, які часто подорожують і не встигають міняти паспорти.

13. Термін дії біометричного документа не змінюється.
Видається біометричний закордонний паспорт на 10 років, дітям – на 4 роки.

14. Біометричний документ передбачає надзвичайно високий рівень захисту.
Перша перевага біометричного документу для виїзду за кордон - надзвичайно високий рівень захисту. Друга перевага - якщо документ загублений або пошкоджений, дуже легко буде його відновити, маючи біометричні дані. Третя: нівелювання так званого суб’єктивного фактора, зокрема недовірливого погляду прикордонника, при звірці документу, на вас і на фотографію, коли ви відчуваєте, що він може вам не повірити, що це саме ви. З біометричним документами прикордонник такий шанс втрачає.


15. Інформація з біометричними даними зберігатиметься у Єдиному державному демографічному реєстрі.
Інформація з біометричними даними людини має зберігатись у Єдиному державному демографічному реєстрі, створення якого ще не розпочалось, хоча регламентовано законодавством ще у 2012 році. Це масштабний проект, який потребує великих коштів і ресурсів. Але він необхідний.

Законодавство передбачає вкрай обмежений доступ до бази Єдиного демографічного реєстру. Крім того, кожна людина матиме право контролювати, які організації, коли і з якою метою звертались по інформацію про неї до реєстру.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 18
Анонім Показати IP 29 Листопада 2014 22:51
Біометричний паспорт – крок до сатанизму.
Психіатр до Анонім Показати IP 30 Листопада 2014 00:40
Прийди до мене і я тобі розкажу про сатанизм
:) Показати IP 30 Листопада 2014 01:38
"Наразі нам не відомо, чи буде вимагати Європа наявності всіх трьох елементів біометрії у наших паспортах. Поки що не було прецеденту, тому немає можливості перевірити цей факт." - тобто навіть не знають що треба туди заносити. От так завжди - давайте щось зробимо, а потім розберемося що з ним робити, і взагалі, потрібно воно чи ні. Одним словом - Україна!
102 Показати IP 30 Листопада 2014 06:57
Поки буде ско*ина путя - нічого безвізового не буде. Тільки після справжнього закриття кордонів з путлерстаном може щось буде... Але ж кацапія не дозволить, щоб Україна так жирувала... Хіба там тільки ОДИН президент кон*ений?!
Дончанин до 102 Показати IP 30 Листопада 2014 07:09
коментар було видалено
Анонім до Дончанин Показати IP 30 Листопада 2014 07:39
коментар було видалено
Дончанин до Анонім Показати IP 30 Листопада 2014 08:40
Если думаешь, что ваши ребятки, натворившие делов у нас останутся безнаказанными, то глубоко ошибаешься.
оля до 102 Показати IP 30 Листопада 2014 08:47
ТАК достали ви з тим Путіним- українців нікуди не пустять і ніде не чекають-пусті балачки.Наш народ знають за кордоном!!!!!!!Одне говорити іобіцяти а інше неконтрольовану толпу пускати в світ-там в Європі таких і своїх вистачає.УКРАЇНА ЖИРУВАЛА??????аби хоч якось вижила.
Анонім Показати IP 30 Листопада 2014 07:29
До Дончанин. Ніхто не сумнівається у вашому ЖИВОДЕРСТВЕ - слово «кацап» образовано от тюркского kossap через старую форму «касап», что в переводе означает «резник», «мясник». Це суть таких як ти.
Дончанин до Анонім Показати IP 30 Листопада 2014 08:48
коментар було видалено
Анонім до Анонім Показати IP 30 Листопада 2014 10:22
Когда именно территория нынешней Киевщины была захвачена тюрками, и где именно произошло слово "кацап"?
Хлоп до Анонім Показати IP 30 Листопада 2014 10:26
Фiлологiя- гiдна наука для справжнього патрiота, що замiнить йому свiтло, тепло та iжу. Головне- вона зiгрiватиме йому душу!
джельсоміно Показати IP 30 Листопада 2014 08:47
Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, власники біометричних паспортів їздитимуть до ЄС без віз. Це з попередньої публікації. А тепер у другому пункті уся відповідь на неї. Шановні ВН, Ви хоча б аналізували те, про що пишете. Невже знаходились дурні, які вірили у "безвізовість" білметричного паспорта ? При кожній зміні влади, щось міняється. І тут так само, паспорти, номерні знаки і т.п. Не здивуюсь, як почнуть змінювати ще якісь "корочки". Зате головного так за рік і не вирішили. Яка ж все-таки була ціна закордонного паспорту - 170 чи 370 грв. , Ось у чому суть. Зате з 1 січня все стає ясно - що біометричний, що без чіпа - гривень 400 за не терміновий прийдеться викласти. От Вам і уся відповідь.
Дончанин до джельсоміно Показати IP 30 Листопада 2014 14:47
Чему ты удивляешься? Посмотри этот скриншот: http://cs624523.vk.me/v624523078/d07a/Z6pXwnO7wX4.jpg В статье "За сутки 3 воина погибли, 15 ранено СНБО" идет ссылка на статью "За сутки 3 воина погибли. Пресс центр АТО" Но это мелочь. Тут же имеется ссылка на статью, в которой утверждается следующее: "потери врага уточняются. с нашей стороны потерь нет."
кацап хохлам Показати IP 30 Листопада 2014 11:21
коментар було видалено
хлопак Показати IP 6 Січня 2015 18:21
як ва найти ?
мельник Показати IP 6 Січня 2015 18:24
скікі буде стоїти біо паспорт чи можна зараз зробити?
мельник Показати IP 6 Січня 2015 18:24
коментар було видалено

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus