USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.00 10.24

Чим запам’ятається другий уряд Яценюка: скандали року

24 Березня 2016 13:27
Ситуація навколо можливої дуже скорої відставки уряду Яценюка вимагає зробити певні підсумки діяльності головного "камікадзе" країни. Тим паче, протягом мало не півторарічної роботи другого уряду Яценюка кількість політичних скандалів, пов’язаних з діяльністю Кабміна, зашкалювало. Чого тільки варта відставка мало не половини складу уряду в результаті різноманітних звинувачень у корупції. Чим запам’ятається другий уряд Яценюка - інформує Depo.ua.

Нагадаємо, однією із найгучніших була відставка Айвараса Абромавичуса. Він заявив, що ключовою причиною його звільнення з посади міністра став конфлікт із першим заступником керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігорем Кононенком.

Тоді міністр сказав, що Кононенко намагається розставити своїх людей в міністерстві і на державних підприємствах, щоб контролювати грошові потоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОНОНЕНКО І АБРОМАВИЧУС, - ЗА ШИРМОЮ

Історії "збитих льотчиків"

Мабуть, найбільш епічним стало звільнення з посади міністра екології Ігоря Шевченка, який зайшов в Кабмін за квотою "Батьківщини". Влітку 2015 року Шевченка попросили піти після того, як його звинуватили у зв’язках з олігархом-регіоналом Олександром Онищенком, і літав на його літаку з Європи до Києва. Ця історія серйозно вдарила по Юлії Тимошенко, яку звинуватили у тому, що вона продала свою квоту одіозному "регіоналу". В результаті, Верховна Рада проголосувала за відставку Ігоря Шевченка, який став першим "відставником" уряду Яценюка.


Ще одним "літуном", з яким назавжди асоціюватиметься уряд Яценюка, став Зорян Шкіряк, який будучи головою Держслужби з надзвичайних ситуацій, влаштував в квітні минулого року епічну операцію з евакуації українських громадян з постраждалого від землетрусу Непалу. Виявилося, що під шумок Шкіряк прихопив з собою свою даму серця Катерину Храмову. Протягом евакуації двічі ламався літак, і замість доби українців "рятували" протягом тижня. Причому, в підсумку українці були вивезені рейсовим бортом. В результаті, Шкіряку довелося звільнитися з посади керівника ДСНС.

ЧИТАЙТЕ ДЕТАЛЬНІШЕ: ПОРЯТУНОК УКРАЇНЦІВ З НЕПАЛУ АБО МУКИ ДСНС УКРАЇНИ

З ДСНС пов’язане й інше шоу, коли в березні 2015 року голову цієї служби Сергія Бочковського разом з його заступником Василем Стоєцьким пов’язали прямо під час засідання Кабміну. Картинка, яку влаштували Аваков та Яценюк вийшла крутою. Втім, пройшов рік, а справа донині знаходиться в суді.

Скільки ще грошей зариють в Європейський вал?

Мабуть, чи не найбільш провальним проектом, влаштованим Яценюком, стала історія з Європейським валом. Арсеній Яценюк презентував проект під час засідання Кабінету Міністрів України 3 вересня 2014 року. У ньому пропонувалося впродовж шести місяців облаштувати оборонні споруди, системи спостереження та рокади на всій довжині кордону. Чи варто говорити, що цейпроект так і не був реалізований. Наразі проект вже пролонгували до 2018 року. За цей час "зариють" близько чотирьох мільярдів гривень.


Чорно-білі списки Кириленка

Повною мірою встиг відзначитися В’ячеслав Кириленко. Окрім скандалу, пов’язаного з плагіатом у докторській дисертації його дружини, варто згадати оригінальну новелу Мінкульту з "чорними" та "білими" списками російської творчості, які викликали гомеричний сміх серед кремлівських пропагандистів. "Слушність" цієї ідеї оцінили і в українському суспільстві, мовчки покрутивши біля скроні…


Урядові міграції

Окремо варто згадати скандали всередині урядової команди. Так, першою "ластівкою" стало звільнення з уряду Саші Боровика, який звинуватив керівництво Кабміну у тому, що воно заважало його роботі. Далі пішли звільнення міністрів, які, щоправда, окрім випадку з Ігорем Шевченком, не були проголосовані Верховною Радою. Мова про міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, міністра інформаційної політики Юрія Стеця, міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі, міністра аграрної політики і продовольства Олексія Павленка.


Всі вони заявили про відставку, але після перемовин президента та американських партнерів синхронно дали задню. В результаті, Павленко, який зайшов до уряду за квотою "Самопомічі", перестав слухати керівництво своєї партії, відмовившись уходити у відставку. Аналогічна історія відбулася з міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим, якого відкликала Юлія Тимошенко. В результаті, міністр-політолог демонстративно порвав відносини з "Батьківщиною". Несподівано повернувся Стець, який подав заяву про відставку ще восени минулого року. Ніяк не міг вирішити свою майбутню долю Андрій Пивоварський, який також відкликав заяву про відставку, але вже в березні все ж таки пішов у "довічну" відпустку, з якої повертатися у Кабмін вже не збирається.

На цьому фоні виділився міністр економіки Айварас Абромавичус, який влаштував чи не найбільший "шухер", звинувативши в протягуванні корупційних схем заступника голови фракції БПП, одного з найближчих людей президента Ігоря Кононенка. Він – єдиний, хто відмовився повертатися у Кабмін після масового повернення міністрів. Втім, керівництво НАБУ, яке відкрило справу щодо діяльності Кононенко, оперативно заявило про відсутність будь-яких доказів кримінальних дій, після чого цю історію успішно зам’яли.

"Бе-бе-бе" та "забарнення" Яценюка

Якщо говорити про інші скандальні історії, то тут не можна не згадати про знамените "бе-бе-бе" у виконанні Арсена Авакова під час словесної перепалки з губернатором Одещини Михайлом Саакашвілі під час Ради реформ за присутності президента. Тоді ж відмітився і голова уряду, який обізвав грузинського політика "гастролером та треплом".



Рукоприкладством скінчився виступ Яценюка у Верховній Раді. Нардеп від БПП Олег Барна під час завершення промови прем’єра підійшов до нього з квітами. Прем'єр, нічого не підозрюючи, взяв букет, після чого депутат підняв його на руки і спробував відтягнути від трибуни. Не вдалося. Втім, у інтернеті скоро з’явився мем "забарнити", який нещодавно актуалізували в Південній Пальмірі, коли аналогічним чином виносили з зали міськради Одеси Сашу Боровика.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ САША БОРОВИК - ГІРШЕ ВОРОГА




Також варто згадати про конфлікт Яценюка з міністром енергетики Володимиром Демчишиним, який пройшов до уряду за президентською квотою. Приводом для цього стало підписання міністром угоди з "Кримським федеративним округом РФ" про поставку газу. Ця історія про фактичне визнання Криму територією Російської Федерації призвела до того, що Яценюк почав вимагати відставки Демчишина. Втім, президент на це не пішов і конфлікт усередині уряд триває й донині.

Конфлікти відбувалися не тільки на газовому ґрунті, але й на питанні закупівлі вугілля з ПАР, які мали компенсувати втрату Донбасу. Втім, після того, як сторони повставляли один одному палки в колеса та звинувачуючи у купівлі вугілля за завищеними цінами, тема розсмокталася. Поговорюють, що не в останню чергу завдяки лобіюванню цього питання Рінатом Ахметовим, який, згідно з деякими даними, дуже не проти збереження контрабандних вугільних схем з окупованого Донбасу.

Що ж до обіцянок не купляти жодного кубометра газу з Росії, то схоже, це так і залишиться обіцянкою. Втім, як би там не було, але протягом останніх двох років уряду Яценюка вдалося скоротити імпорт російського газу більш ніж удвічі. Втім, тут не варто забувати про те, що головним споживачем блакитного палива була промисловість, яка при Яценюку дихає на ладан.


Нікчемні результати діяльності уряду Яценюка спостерігаються і у медичній сфері, де протягом двох каденцій чинного прем’єра реформ так ніхто і не побачив. Два скандали поспіль зі звільненнями міністрів Олегом Мусієм та Олександром Квіташвілі абсолютно паралізували будь-які реформи у цьому напрямку.

Чим же запам’ятався "суїцидний" уряд Яценюка?
По-перше, різким зростанням тарифів для населення, які викликали різко негативну реакцію серед населення. По-друге, триразовим падінням курсу гривні по відношенню до долара. І відповідальність за це уряду оцінюється суспільством не набагато нижчою за відповідну діяльність керівництва Національного банку.
Якщо говорити про реформи, то тут успіхів – мінімум. Перше (і останнє), що вбили в голову – це створення Національної поліції. Втім, насправді мова про те, що вдалося створити якісно нові підрозділи лише патрульної служби. Всі інші структури міліції просто змінили вивіску та передяглися в нову форму. Деякі зміни були реалізовані Міністерством юстиції, які стосуються спрощення отримання різноманітних дозвільних документів, а також запуск електронних аукціонів у Державній виконавчій службі. Все інше – печаль і туга…
На цьому вкрай нерадісному фоні Яценюк вибудував свою інформаційну кампанію на перекиданні відповідальності з боку уряду на Верховну Раду та президента. Його знамениті телевізійні «десятихвилинки» стали щотижневими сеансами переводу стрілок на інші органи влади. У формуванні іміджу "камікадзе"-патріота Яценюку мимоволі допомогла російська пропаганда, яка повідомила про те, що голова уряду свого часу воював у Чеченській республіці на боці місцевих ополченців. Втім, величезна кількість "фотожаб" та жарти відносно "бойового" Яценюка не дозволили йому повторити іміджеву перемогу Турчинова, якого тепер називають не інакше як "кривавим пастором".


Не гребує керівництво Кабміну і відвертим шантажем, який полягає у наступному: міжнародні партнери, зокрема, МВФ готові дати гроші тільки під Яценюка, а без грошей країна не зможе вижити. Все це в купі з підтримкою з боку деяких представників еліт у США, а також прямою підтримкою українських олігархів як-то Ігор Коломойський та Рінат Ахметов, призвело до провалу голосування за відставку Кабміну Верховною Радою, чим законодавче заблокувало до осені повторне голосування за відсторонення Яценюка.

Загалом, нинішні конфлікти, які відбуваються навколо уряду – це лебедина пісня Яценюка. Зрозуміло, що в будь-якому разі зміни керівника Кабміну вже невідворотні. Українці ж пам'ятатимуть уряд Яценюка по двом речам – катастрофічному падінню економіки та величезному рівню корупції, яка попри Революцію Гідності не тільки нікуди не ділася, але навіть в деяких випадках переросла часи Януковича…

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Бебе Показати IP 24 Березня 2016 14:55
Забули про банкротство Укрнафти, прощений борг 15 млрд, подальша його приватизація, як плата Бені за провал відставки уряду!
Коля Показати IP 24 Березня 2016 16:39
Бред. А хто був кращим за цього прем"єра? Всі одинакові. Ними керують олігархи і вони бігають на носочках і ля-ляля. Нових виберуть і що краще буде -заживемо, готуйте великі сумки на гроші і покращення

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus