USD 41.90 42.20
  • USD 41.90 42.20
  • EUR 41.70 42.15
  • PLN 10.15 10.35

Чому 14 грудня – День ліквідатора

14 Грудня 2015 08:00
Сьогодні, 14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

У Луцьку з метою належного відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відбудуться відповідні заходи.

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи міської ради.

Згідно з розпорядженням міського голови Миколи Романюка 14 грудня цього року відбудеться панахида та покладання квітів до меморіальної дошки А. Д. Грищенку (проспект Волі,12), пам’ятного знаку “Жертвам Чорнобиля” на меморіальному комплексі “Вічна Слава”.

Цього ж дня у бібліотеці-філії № 4 для дорослих об 11:00 відбудеться тематична година “Чорнобиль — трагедія століття”. Також протягом грудня у шкільних бібліотеках будуть організовані тематичні виставки, які висвітлюють проблемні наслідки Чорнобильської катастрофи. У загальноосвітніх навчальних закладах міста відбудуться уроки пам’яті “Пам’ятай Чорнобиль”, за участю учасників ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.

ЧИТАТИ ЩЕ: ЖИТТЯ ІЗ ГІРКИМ ПРИСМАКОМ АТОМУ: ІСТОРІЯ ВОЛИНЯНИНА-ЛІКВІДАТОРА

У центральній міській бібліотеці для дорослих у Луцьку (вулиця Декабристів, 25) відкрито куточок вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС «Чорнобиль: трагедія, подвиг і пам’ять»

За роки, що минули , ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне - найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.

Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили.

Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС,

які пройшли через усі кола

ядерного пекла.

Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.



У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

ЧОМУ 14 ГРУДНЯ

Справа в тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких - недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша - проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи.

Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Можливо, Україна стане автором доброго почину, і День ліквідатора з’явиться в Росії, Білорусі та інших країнах.

Джерело: «Ділова мова»
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus