USD 42.70 43.10
  • USD 42.70 43.10
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.26 10.40

9 листопада: події, факти, дні народження

9 Листопада 2018 00:00
День народження 9 листопада відзначає заслужений журналіст України, головний редактор журналу «Лісовий вісник» Оксана Чурило.

Інформаційне агентство Волинські Новини бажає іменинниці міцного здоров’я, наснаги, оптимізму, реалізації ідей і задуманих планів, посмішок фортуни, успіху, сімейного благополуччя і щастя. Нехай поруч завжди будуть близькі люди, а удача всміхається повсякчас.

Також сьогодні день народження відзначають директор Навчально-методичного центру профспілок Галина Даниленко, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан, колишній захисник молодіжного складу луцької «Волині» Артем Щедрий та екс-голова Ратнівської районної ради Микола Макарук.

ІА Волинські Новини вітає іменинників зі святом і бажає їм удачі, добра, радості, успіхів у всіх починаннях, посмішок та яскравих вражень. Хай кожен день буде сповнений гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею. Щастя і радощів у домівку, здоров’я і благополуччя, натхнення і творчості!

Галина Даниленко
Галина Даниленко
Ліна Галан
Ліна Галан
Артем Щедрий
Артем Щедрий
Микола Макарук
Микола Макарук


Сьогодні - День української писемності та мови. Також 9 листопада відзначають Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму і День книги рекордів Гіннеса. Окрім того, в Україні сьогодні - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Наша хроніка:

Минулоріч ми повідомляли про те, що лучанин у Рівному виграв гонку, присвячену відомому журналісту.

Два роки тому цього дня з Волині до Варшави вирушив «Вогонь Незалежності».

2015 року 9 листопада автомобіль відомого луцького видавця Дмитра Головенка згорів у подвір’ї багатоквартирного будинку.

2014 року у цей день у Луцьку молодь лікували «вишневими усмішками». З нагоди Дня Української писемності та мови у бібліотеці-філії №10 відбулися літературні читання «Вишневі усмішки».

Окрім того, видання інформувало, що кікбоксери з Луцька - чемпіони світу. Лучани, які виступали на Чемпіонаті світу з кікбоксингу за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», привезли з італійського міста Маріна-ді-Каррара 5 нагород.

У 2013 році редакція розповідала про мову жестів у світі. Що означає висунутий язик у різних країнах читайте тут.

Також у цей день показали неграмотні вивіски у Луцьку.

У 2012 році волинянка взяла срібло у Чемпіонаті з вільної боротьби. Любов Волошина стала призеркою у ваговій категорії до 37 кілограмів.

А у 2011 роді редакція розповідала, як писали диктант з української мови митці та нардепи. «Іспит складали» в День української писемності.

Чотири роки тому лучанам показали Польщу на «дотик світла». Фотовиставку з такою назвою презентував польський митець.

Народилися:

Цього дня з’явилися на світ український поет Богдан Лепкий, український хоровий диригент Нестор Городовенко, австрійська й американська кіноакторка Хеді Ламарр, український історик Олена Апанович, український гімнаст Віктор Чукарін, радянська композиторка Олександра Пахмутова, радянський шахіст Михайло Таль, американський музикант Том Фогерті, данський кінорежисер, сценарист, продюсер, оператор, актор Білле Аугуст («Прощавай, «Бафана», «Снігове почуття Смілли»), український кінорежисер Віктор Івченко, італійський футболіст Алессандро Дель П'єро, бразильський футбольний тренер Луїс Феліпе Сколарі, австралійська поп-співачка, композиторка, піаністка й кіноакторка Дельта Гудрем, український поет Олесь Степаненко.

Сталося:

1882 — В Єлисаветграді з п'єсою «Наталка Полтавка» дебютував український театр Марка Кропивницького.

1911 — Здійснено успішне випробування першого у світі ранцевого парашута Гліба Котельникова.

1911 — У Парижі запатентована неонова реклама.

1918 — Створено виконавчий орган ЗУНР (з 13 листопада 1918 — Державний Секретаріат).

1938 — У Хусті з метою військового вишколу учасників українського національного руху і для організації оборони Карпатської України утворена напіввійськова організація «Карпатська Січ».

1951 — США вперше провели підземне випробування атомної бомби.

1956 - Президія Верховної Ради СРСР ухвалила указ «Про заборону колишнім очільникам й активним учасникам українського націоналістичного підпілля, які були засуджені й відбували покарання, повертатися в західні області УРСР».

1965 — У результаті найбільшої у світі аварії в системі електропостачання сім штатів США і провінція Онтаріо в Канаді на ніч занурилися в пітьму, що через 9 місяців призвело до вибуху народжуваності в цих місцях.

1966 — На художній виставці в Лондоні Йоко Оно вперше зустріла Джона Леннона.

1976 — Створено Українську Гельсінську Групу.

1989 — Почався демонтаж Берлінської стіни.

1991 — Генерал Джохар Дудаєв обраний першим президентом Ічкерії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus