USD 41.05 41.35
  • USD 41.05 41.35
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.35 10.45

8 лютого: події, факти, дні народження

8 Лютого 2020 00:00
День народження 8 лютого відзначають депутат Волинської обласної ради Сергій Духницький, колишній заступник голови Турійської райдержадміністрації Наталія Семенчук та громадський активіст і військовий Костянтин Байчук.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників зі святом та зичить їм яскравих посмішок, неймовірних успіхів, невичерпної енергії та наснаги, родинного затишку, благополуччя та добра. Мирного вам неба над головою, побільше позитиву та сонячних днів! Хай все задумане завжди вдається, а життя не втомлюється тішити приємними сюрпризами.
Сергій Духницький
Сергій Духницький
Костянтин Байчук
Костянтин Байчук
Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Іменини за православним календарем святкують Марія, Іван, Йосип, Аркадій, Ксенофонт та Семен.

Наша хроніка:

Минулоріч ми писали, що юним пацієнтам обласної дитячої лікарні передали сучасні телевізори від благодійного фонду «Ти не один 1+1». Спілкуючись раніше з дітлахами про їхні мрії, журналісти помітили, що у палатах бракує певних речей: діти, які тижнями змушені лікуватися, лежать, дивлячись на голі стіни. Тому благодійники вирішили привезти у медичний заклад нові телевізори, щоб маленькі пацієнти могли переглядати дитячий розважальний та пізнавальний телеканал «ПлюсПлюс».

У 2018 депутати Волинської обласної ради підтримали ветеранів і пенсіонерів силових відомств України, які потребують перерахунку та виплати пенсій.

Три роки тому лучанка з команди «Волинь» Тетяна Яцків виборола титул «Міс український волейбол-2016».

У 2016 році читачі ІА Волинські Новини отримали змогу безплатно завантажувати PDF-версію газети «Волинські Новини».

Луцький ранок, припорошений снігом, чекав на лучан 8 лютого 2015 року. Фоторепортаж ІА Волинські Новини дивіться ТУТ.

Народилися:

Цього дня народилися французький письменник і географ, класик пригодницької літератури, основоположник наукової фантастики Жуль Верн («П'ять тижнів на повітряній кулі», «Подорож до центру Землі», «Діти капітана Гранта»), швейцарський фізик і математик, співзасновник математичної фізики Даниїл Бернуллі, український народознавець, член Кирило-Мефодіївського товариства Опанас Маркевич, радянський режисер, художник, сценарист, один із засновників радянської мультиплікації Іван Іванов-Вано («Горбоконик», «Мийдодір», «Казка про царя Салтана»), український музикознавець, композитор, історик культури Ігор Белза, американський фізик, винахідник ксерокопіювання Честер Карлсон, американська поетеса Елізабет Бішоп, українська співачка, народна артистка України й СРСР, лауреатка Державної премії України імені Тараса Шевченка Діана Петриненко, президент Світового конгресу українців у 1998 — 2008 рр. Аскольд Лозинський, американський композитор і музикант, автор музики до найвідоміших голлівудських фільмів Джон Уїльямс (серіали про Індіану Джонса й Гаррі Поттера, «Супермен», «Дракула», «Один удома»), український актор і шоумен, зірка КВН, теле- й радіоведучий, продюсер; співвласник «Мега-радіо» Сергій Сивохо, українська спортсменка, заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка Ірина Мерлені, італійська фігуристка-одиночниця, триразова чемпіонка Європи Кароліна Костнер.

Сталося:

1106 - Великий князь Київський Володимир Мономах закінчив «Повчання» – перший дидактично-художній твір княжої Русі.

1587 – за наказом англійської королеви Єлизавети страчена королева Шотландії Марія Стюарт.

1600 – свята інквізиція засудила Джордано Бруно до смерті на вогнищі.

1672 – Ісаак Ньютон зробив доповідь про свою теорію природи світла та кольору.

1725 – російський імператор Петро I помер від застуди, не встигнувши скласти заповіт.

1837 – відбулася дуель Олександра Пушкіна із Жоржем Дантесом на Чорній річці у Петербурзі.

1885 – надруковане перше оповідання Бернарда Шоу.

1879 — інженер Сендфорд Флемінг вперше запропонував розподілити земну кулю на 24 часові пояси.

1904 – початок російсько-японської війни.

1914 – у Монреалі створено українське видавництво «Новий світ».

1916 — у Цюриху група поетів оголосила про появу нової мистецької течії — дадаїзму.

1918 – російські більшовицькі війська на чолі з Михайлом Муравйовим остаточно взяли під контроль Київ – столицю незалежної Української Народної Республіки.

1921 — створено заповідник «Асканія-Нова».

1929 – радянський конструктор Микола Камов назвав винайдений ним апарат новим словом «вертоліт».

1933 – у США вперше піднявся в повітря «Боїнг 247» – перший сучасний пасажирський літак.

1948 – Сталін підписав наказ про план створення радянської атомної бомби.

1969 – відбувся перший політ найбільшого у світі пасажирського літака «Боїнг-747».

1971 — засновано одну з трьох основних фондових бірж США — NASDAQ.

1988 — Михайло Горбачов оголосив про виведення радянських військ з Афганістану.

1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з Ватиканом і Азербайджаном.

1993 – до Залу слави баскетболу (Спригфілд, США) включені нові члени, серед яких уперше виявилися жінки: видатна центрова Уляна Семенова, яка довгі роки грала в ризькому ТТТ і збірній СРСР, а також легенда американського баскетболу Енн Майєрс – єдина в історії жінка, включена до складу клубу НБА.

1994 – Україна підписала рамковий документ програми НАТО «Партнерство заради миру».

2004 – Михайло Горбачов у компанії з Біллом Клінтоном і Софі Лорен став лауреатом премії «Греммі» за озвучування казки Сергія Прокоф'єва «Петя і Вовк» у категорії «Кращий дитячий альбом».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus