USD 41.40 41.70
  • USD 41.40 41.70
  • EUR 41.50 41.70
  • PLN 9.90 10.15

25 жовтня: події, факти, дні народження

25 Жовтня 2015 00:00
25 жовтня народився директор ТзОВ «Волиньагропроект» Микола Супрунюк.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає його з днем народження і зичить успіху та перемог на життєвих стежинах. Мирного неба і добрих новин.

Окрім того, сьогодні день народження святкує бухгалтер Волинської обласної служби зайнятості Ірина Василевська (на фото). Друзі вітають її зі святом і бажають, аби небо неодмінно було мирним, віра - міцною, а щастя - безмежним. Нехай життя буде багатим на добрих людей і незабутні моменти.

Іменинниками 25 жовтня є Олександр, Богдан, Денис, Іван, Кузьма, Макар, Мартин, Микола і Тарас.

Новинка! Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Отож, рідні та друзі хочуть також привітати Бондара Богдана Володимировича, студента 5 курсу ЛНТУ, який святкує своє 21-річчя."Багато радості, щастя, здоров'я, добра та успіхів у починаннях", - ІА Волинські Новини приєднуються до побажань.

Також, Інформаційне агентство Волинські Новини сердечно вітає всіх автомобілістів та працівників автодорожнього господарства з професійним святом - Днем автомобіліста і дорожника. Автомобіліст – професія особлива, зі своєю романтикою, своїми традиціями, характером та укладом. Це дуже напружена і, в той же час, почесна праця, що вимагає високої фізичної та емоційної самовіддачі, професіоналізму, таланту. Саме серед автомобілістів такі поняття, як взаємовиручка, честь, гордість за свою професію, „відчуття ліктя” мають особливе значення. Щиро бажаємо усім щастя, добробуту, нових трудових здобутків і «зеленої вулиці» на життєвих і автомобільних шляхах! Нехай дорога буде легкою, "залізний кінь" – міцним, а дома завжди чекають рідні та близькі! І, як кажуть, "ні гвіздка, ні жезла"!

Наша хроніка:

Два роки тому у цей день редакція розповідала, що Луцьк посів третє місце в рейтингу міст з благоустрою. Обласний центр Волині обрали серед міст до 500 тисяч населення.

У 2012 році луцька фотохудожниця поділилася миттями прекрасного. Подивитися на світ крізь призму художнього бачення лучанки можна тут.

А у 2010 році редакція повідомляла, що лучанин потрапив у фінал всеукраїнського шоу. 24-річний Дмитро Монатік опинився у числі фіналістів одного з найграндіозніших проектів каналу СТБ – «Х-фактор».

Народилися:

25 жовтня народилися німецький астроном-любитель Самуель Швабе, австрійський композитор, диригент і скрипаль Йоганн Штраус-син («Казки Віденського лісу», «Летюча миша», «Циганський барон»), французький композитор Жорж Бізе («Шукачі перлів», «Кармен», «Джаміле»), український художник-баталіст Микола Самокиш, іспанський художник, скульптор, графік і дизайнер Пабло Пікассо, народний художник України Карпо Трохименко, німецька й британська підприємиця, фундаторка секс-індустрії у Європі Беата Узе, український політик Вітольд Фокін, український астроном і громадський діяч Ярослав Яцків, англійський рок-музикант, вокаліст групи «Yes» Джон Андерсон, німецький рок-музикант, гітарист групи «Scorpions» Маттіас Ябс, український політичний і державний діяч, голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, український підприємець, фінансист Олександр Дубілет, український живописець Ігор Роп'яник, футболісти Олег Саленко, Біргіт Прінц, Станіслав Богуш та Ігор Ощипко, українська гімнастка Катерина Серебрянська, російський актор-гуморист Михайло Галустян, американська співачка й композиторка Кеті Перрі.

Сталося:

1929 — Курс проданих напередодні на Нью-йоркській біржі 13 мільйонів акцій впав на 90%, що викликало паніку у Нью-Йорку та інших містах світу.

Цей день увійшов у історію як «чорна п'ятниця» і став початком економічної кризи, що охопила розвинуті західні держави.

Краху передував спекулятивний бум середини 1920-тих, під час якого мільйони американців інвестували свої кошти в акції. Банки широко кредитували купівлю акцій, а зайомщики розраховували швидко окупати затрати за рахунок скаженого росту цін. Дешеві кредити і зростаючий попит штовхав ціни вверх, що приваблювало все нових і нових інвесторів, які бажали збагатитися на інвестиціях в акції.

З 1924 р. і до середини 1928 р. фондовий ринок США подвоївся, а за другу половину 1928 року - зріс ще на 50%. За три місяці перед серпнем 1929 року він зріс ще на 25%. Ейфорія на фондовому ринку стривожила Федеральну резервну систему.

У 1925 на початку буму облікова ставка становила всього 3%, а до 1928 її в кілька прийомів підняли до 5%, але це не зупинило ейфорію ринку. У серпні 1929 ФРС підвищила облікову ставку до 6%. І бульбашка фондового ринку луснула.

1955 — Після виведення окупаційних (радянських) військ парламент Австрії прийняв закон про її постійний нейтралітет.

Постійний нейтралітет — це міжнародно-правовий статус держави, відповідно до якого держава зобов'язується не брати участь у збройних конфліктах та не входити до воєнних союзів та блоків. Постійно нейтральними державами є Швейцарія (з 1815 p.), Австрія (з 1955 p.), Мальта (з 1981 p.).

Міжнародне право нейтралітету містить три обмеження на дії нейтральної країни на час війни між іншими державами:

- не надавати власні озброєні сили воюючим сторонам;

- не надавати свою територію для використання воюючим сторонам (базування, транзит, переліт тощо);

- не дискримінувати жодну із сторін в постачаннях зброї і товарів військового призначення (тобто обмеження однакові або взагалі відсутні).

Поняття нейтралітету в конфліктах повинне бути видатним від того non-alignment, тобто, навмисне дистанцювання від військових альянсів для того, щоб зберегти нейтралітет у разі війни, і, можливо, з надією запобігання війни в цілому.

Поняття нейтралітету у війні є вузьке визначення і має специфічні обмеження на нейтральні країни у відповідь на інтернаціонально визнане право залишитися нейтральним. Ширшим поняттям є неучасть у війні. Основою міжнародного права для нейтральних територій є дві Гаагські Угоди (1899 і 1907).

Країна, яка лишає право стати воюючою стороною, якщо нападають учасники війни, перебуває в стані озброєний нейтралітет.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus