USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30

24 серпня: події, факти, дні народження

24 Серпня 2015 00:00
День народження 24 серпня відзначають луцький міський голова Микола Романюк (на фото) і головний лікар Волинської обласної станції переливання крові Юрій Кременець.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає їх і бажає здоров’я міцного, щастя, сімейного затишку, життєвої мудрості, діловитості, високого професіоналізму, щедрості, доброзичливості, поваги серед людей. Хай кожна мить буде повна надії і хай пощастить здійснити всі мрії! Удачі, натхнення, духовного росту, хай буде в житті усе легко і просто!

Сьгодні в Україні – 24 річниця Незалежності. Вітаємо волинян з цим святом та зичимо їм добра, процвітання і впевненості у завтрашньому дні.



Іменини 24 серпня відзначають Олександри, Василі, Максими та Федори.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік ІА Волинські Новини писало, що на вершині гори Ай-Петрі у Криму, до Дня Державного Прапора України, підняли синьо-жовтий стяг.

Два роки тому у цей день видання інформувало, що в Україні забороняють розмовляти українською. Тоді повідомлялося, що у мережі кав’ярень «Кофе Хауз» діє інструкція для персоналу, яка вимагає спілкуватись у кафе російською мовою.

Також цього дня у Луцьку «вишили» карту України. Тоді лучани, вбрані у вишиванки, за допомогою синіх та жовтих аркушів паперу сформували контур України.

24 серпня у 2012 році в Україні встановили реконд з виконання наймасовішого виконання гімну. У співі взяли участь майже 3 тисячі чоловік.

А у 2010 році в День Незалежності України в Луцьку збудували «живий» герб. Тоді люди у вишитих святкових строях вибудовували «живу» фігуру.

Народилися:

Цього дня народилися російський князь, засновник виноробства в Росії (в Криму), творець російського шампанського Лев Голіцин, український педагог, літературознавець, поет і перекладач Василь Щурат, аргентинський письменник Хорхе Луїс Борхес, український письменник, радіожурналіст, редактор, громадський діяч Леонід Полтава (Пархомович), український математик Віктор Глушков, радянський кінорежисер і сценарист Юлій Карасик («Шосте липня», «Склянка води», «Дикий собака динго»), український політик та громадський діяч, голова Української асоціації дослідників голодоморів в Україні Левко Лук'яненко, палестинський політик, лідер палестинського визвольного руху Ясір Арафат, російська акторка театру й кіно Тетяна Васильєва («Уроки французької», «Приватна особа»), американський кіноактор, продюсер Стів Гуттенберг («Поліцейська академія», «Кокон», «Троє чоловіків і маленька леді»), український політик, народний депутат перших чотирьох скликань, активіст УНП та громади віруючих УПЦ КП, голова Рівненської облдержадміністрації у 2005-2006 роках Василь Червоній, голландська плавчиня Інге де Брюйн, український футболіст Олександр Гладкий.

Сталося:

79 — виверження Везувію. Міста Помпеї, Геркуланум і Стабії поховані під вулканічним попелом.

Сила виверження була така, що попіл від нього долетів навіть до Єгипту та Сирії. Із 20 000 мешканців Помпей в будівлях та на вулицях загинуло біля 2000 осіб. Більшість мешканців залишили місто ще до виверження.

Близько години дня з жерла Везувію стався потужний викид вулканічного попелу, що сформував хмару, яка під впливом вітру почала швидко рухатися на північний схід і незабаром накрила Помпеї і Стабії. Обидва міста поступово опинилися повністю похованими під шаром попелу - настільки великим, що під його вагою обвалилися дахи будинків.

Оскільки Геркуланум лежить на захід від Везувію, перша фаза виверження не завдала йому сильних ушкоджень. Однак переважна більшість городян, стурбованих тим, що відбувається, втекла з міста. Спочатку вважалося, що врятуватися вдалося всім жителям, та потім в місті були виявлені одиничні людські останки, а в 1982 році археологи знайшли 12 ангарів для човнів біля узбережжя, в тісних приміщеннях яких знаходилося приблизно 250 скелетів. Загиблі, ймовірно, хотіли перечекати виверження в місті.

Після розкопок цих міст виявилось, що все збереглось, як було до біди. Під багатометровою товщею лави були виявлені вулиці, будинки з повним облаштуванням та люди і тварини, що не встигли врятуватись.

1572 — Варфоломіївська ніч, бійня гугенотів у Франції.

Вважається, що Катерина де Медичі, мати короля Карла ІХ, була ініціатором цієї різні, котра почалася 24 серпня з вбивства адмірала Ґаспара де Коліньї і поширилася на увесь Париж та окремі міста та села поза ним. Вбивства гугенотів тривали декілька місяців.

Хоча точна кількість загиблих не встановлена, вважаєтся, що в той час загинуло від кількох тисяч до десятків тисяч гугенотів. Ця трагедія вважається однією з найбільших в історії релігійних війн. Варфоломіївська ніч була одним з кульмінаційних моментів тривалих релігійних воєн, що точилися у Франції в середині XVI століття.

1995 — випущено Windows 95.

Це перша система сім'ї Windows, зовнішньо подібна на теперішні: саме в ній з'явились такі елементи графічного інтерфейсу користувача як, робочий стіл зі значками, панель задач і меню «Пуск».

Windows 95 — результат об'єднання продуктів MS-DOS і Windows, які раніше розповсюджувались окремо. Windows 95 є першою системою Windows, що позбавлена підтримки старих 16-розрядних процесорів x86 і, таким чином, такою, що потребує процесор Intel 80386 (або сумісного) в захищеному режимі.

Windows 95 містить значні покращення графічного інтерфейсу користувача і внутрішнього механізму системи, включаючи робочий стіл і меню «пуск», підтримку 256-символьних імен файлів, виконання 32-розрядних програм в захищеному режимі з пріоритетною багатозадачністю і систему «plug and play».

Цікаво, що кодове ім'я системи - «Chicago».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
дінамо Показати IP 24 Серпня 2015 09:28
Юра вітаю!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus