USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

23 серпня: дні народження, події, факти

23 Серпня 2017 00:00
День народження 23 серпня відзначає керівник Луцької філії комп'ютерної академії ШАГ Інна Кондратюк.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає її, бажає удачі, оптимізму, успіхів, підкорення нових вершин, сили і енергії, стабільності та достатку! А також міцного здоров’я, щастя, любові рідних і близьких Вам людей!

Колектив Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" щиро вітає голову правління ОСББ по вулиці Карпенка-Карого, 9, члена виконавчого комітету Луцької міської ради, члена правління громадської організації "Рада голів правлінь ОСББ Луцька" Валерія Корпача.

Імениннику від усієї душі бажають неймовірної удачі у всіх справах, великого везіння і стабільного благополуччя, чудового настрою, відмінного здоров’я, щастя, любові рідних і близьких Вам людей! Нехай успішно реалізуються всі Ваші плани, задуми та починання.

Святкує сьогодні і перекладач, письменник та редактор Віктор Яручик. Редакція вітає його та бажає міцного богатирського здоров’я, молодечого запалу, міцності духу і наснаги для здійснення всього задуманого на довгі-довгі роки.
Віктор Яручик
Віктор Яручик

Окрім того, святкують сьогодні журналіст Віталій Клімчук та відома волинська художниця, член НСХУ Оксана Ядчук-Мачинська.
Оксана Ядчук-Мачинська
Оксана Ядчук-Мачинська


ІА Волинські Новини вітає усіх іменинників та бажає їм щастя, достатку, сонячного настрою, яскравих вражень і безмежного натхнення.

Також сьогодні в Україні відзначають День Державного прапора, а у світі – Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.

Іменини за православним календарем сьогодні святкують В’ячеслав, Лаврентій та Роман.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулого року 23 серпня у Луцьку відбувся велопробіг вулицями міста під назвою «Колесо здоров’я». Чи не кожен байк був прикрашений українською символікою, а чимало учасників заїзду вирішили одягнути вишиванки.

Два роки тому у Луцьку відкрили пам'ятник волинським Героям Небесної Сотні, які поклали голови у боротьбі із режимом та за волю Батьківщини.

Пам’ятники Лесі Українці, Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському вбрали у вишиванки в рамках акції заради єднання українців у 2014 році.

Перше електронне табло системи моніторингу руху громадського транспорту з'явилося у Луцьку 4 роки тому. Електронне табло коштувало 38 тисяч гривень.

Народилися:

Цього дня народилися українська партійна та державна діячка, секретар із внутрішніх справ у більшовицькому уряді України Євгенія Бош, український мультиплікаційний режисер Давид Черкаський(«Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить», «Острів скарбів»), український політик, у 2002-2006 роках голова Верховної Ради Криму Борис Дейч, український політик, прем'єр-міністр України у 2005-2006 роках Юрій Єхануров, чеченський релігійний і державний діяч, президент Чечні у 2003-2004 роках Ахмад Кадиров.

Сталося:

1975 — відкриття Харківського метрополітену

15 липня 1968 року на вулиці Слов'янській, неподалік від Південного вокзалу, був закладений перший ствол. 23 серпня, в день 25-річчя визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників, розпочаті гірничі роботи на станції метро «Радянська». До кінця грудня 1968 року на будівництві Харківського метрополітену був освоєний перший мільйон карбованців.

Наприкінці лютого 1969 року прохідники вийшли на трасу лівого перегінного тунелю між станціями «Радянська» та «Проспект Гагаріна». 11 серпня розпочав працювати перший на Харківському Метробуді прохідницький щит. У серпні 1969 року приступили до будівництва односклепінної станції «Центральний ринок». Великою подією була перша збійка, здійснена 10 квітня 1970: прокладений в обводнених ґрунтах від Подільського мосту лівий перегінний тунель зістикувався з тунелем станції «Радянська». У жовтні 1970 року було організовано управління будівництва Харківметробуд, до складу якого увійшли два будівельно-монтажних управління, переведений із Середньої Азії будівельно-монтажний поїзд, завод залізобетонних конструкцій, автобаза, контора експлуатації, прокату і ремонту устаткування.

Перший пробний метропоїзд пройшов по трасі ввечері 30 липня 1975 року, а 21 серпня Державна комісія підписала акт про прийняття в експлуатацію першої ділянки першої черги Харківського метро з оцінкою «відмінно». Обсяги робіт, виконані на будівництві першої дільниці, характеризують наступні цифри: прокладено більше 23 кілометрів тунелів, збудовано 8 підземних станцій трьох різних типів, розроблено понад 1,3 мільйона кубометрів ґрунту, укладені близько 190 000 кубометрів монолітного та збірного залізобетону, 31 000 квадратних метрів мармуру і граніту. Будівництво першої ділянки велося в складних гідрогеологічних умовах: 6 станцій та 7 кілометрів перегонів побудовані в пливунах та інших обводнених ґрунтах, тунелі прокладені під двома річками, густонаселеними міськими кварталами, магістралями з інтенсивним рухом транспорту.

22 серпня 1975 року на станції «Московський проспект» відбувся багатолюдний мітинг, на якому начальник Харківметробуду Г.О.Братчун передав символічний ключ від підземної магістралі першому начальнику Харківського метрополітену М.Я. Безсонову, а 23 серпня, в день 32-річниці визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників, розчинились двepi метрополітену для городян. У цей день метрополітен перевіз пepшi 413 тисяч пасажирів.

23 серпня 1975 року було відкрито першу чергу Харківського метрополітену — ділянку Свердловсько-Заводської лінії (нині «Холодногірсько-Заводська») завдовжки 9,8 км з вісьмома станціями від «Вулиця Свердлова» (нині станція «Холодна гора») до «Московський проспект».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus