USD 41.10 41.50
  • USD 41.10 41.50
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.55 10.75

20 квітня: дні народження, події, факти

20 Квітня 2017 00:00
З днем народження цього дня громадська спілка «СПАС» вітає директора ФГ «Євгена Шелепіни», члена спілки Євгена Шелепіну (на головному фото).

«Прийміть щиросердечні вітання з 55-річним ювілеєм! Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на життєвому шляху! Натхнення Вам, успіхів у праці, родинного щастя! Нехай повниться радістю душа, збуваються всі Ваші мрії та сподівання! Живіть в радості, благополуччі та при доброму здоров’ї», - зичать імениннику.

Також день народження 20 квітня відзначає начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Петро Філіпчук та журналістка, колишній кореспондент Інформаційного агентства Волинські Новини Оксана Прокопчук.
Оксана Прокопчук
Оксана Прокопчук
Петро Філіпчук
Петро Філіпчук

ІА Волинські Новини вітає іменинників та бажає миру, достатку і здійснення мрій. Мирного вам неба над головою, побільше позитиву та сонячних днів!

Іменини за православним календарем святкують Георгій, Данило, Юрій та Єгор.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулоріч цього дня в Луцьку горіло одразу три автомобілі.

2015 року на початку поєдинку «Волині» та «Динамо» вболівальники лучан влаштували красиве патріотичне фаєр-шоу. Фани «хрестоносців» підсвітили велетенську цитату із поезії Лесі Українки «За правду, браття, єднаймось щиро».

У 2014 році у цей день Волинські Новини писали, що волинянка Ганна Каліщук зі Старої Вижівки є власницею факсимільного видання збірки Тараса Шевченка «Три літа», що вийшла у видавництві «Наукова думка» 1966 року.

Окрім того, читайте, де розкопали 950-річну писанку Волині. Зброя, монети, прикраси та посуд - 553 унікальних знахідки з розкопок берегів Хрінницького водосховища показують у Рівненському обласному музеї.

Народилися:

Цього дня народилися 16-й римський імператор, філософ Марк Аврелій Антоній, мусульманський пророк Мухаммед (імовірна дата), український військовий діяч Юрко Тютюник, американський комедійний актор і кінорежисер Гарольд Ллойд, найтитулованіший автогонщик України Сергій Вукович, український юрист, голова Центральної виборчої комісії в 2004-2007 роках Ярослав Давидович, американська кіноакторка, володарка двох «Оскарів» Джессіка Ленж, радянський хокеїст Олександр Мальцев, історик Георгій Касьянов, американська кіноакторка й модель Кармен Електра.

Сталося:

1865Вперше оголошено про появу безпечних сірників.

Перші сірники з’явились в 30-х роках 19 ст. в Англії. Вони були мало подібні до сучасних. Сірник того часу являв собою паперову трубочку, на один кінець якої наносили суміш хлористого калію з цукром, а поряд ставили маленьку скляну пляшечку з сірчаною кислотою. Пляшечку розбивали, і кислота, потрапляючи на суміш, викликала спалах. Виробництво сірників одночасно виникло у Франції, Німеччині, Росії та деяких інших країнах. Використання фосфору для одержання вогню було вперше використано у 1816 році, але перші сірники були винайдені тільки в 1833-му, коли в масу сірникових головок був введений білий фосфор – надзвичайно вогненебезпечна й отруйна речовина, дуже шкідлива для здоров’я людини. З огляду на шкідливість білого фосфору на перших сірникових мануфактурах Англії працювали переважно діти бідних вдів. Виготовлені таким способом голівки сірників легко запалювалися при терті об шорстку поверхню.

1986Піаніст Володимир Горовиць уперше за 61 рік приїхав у рідний СРСР.

В 1925 році митець емігрує в Європу, де швидко завойовує популярність як концертуючий піаніст. Взаємини Горовиця та радянської влади були трагічними. Після еміграції радянська влада неодноразово погрожує Горовицю, в 1930-х роках в концтаборах СРСР загинули брат і батько Горовиця. Горовиць відвідав СРСР лише 1986 року, після 61-річної перерви (з тріумфальним успіхом дав концерти в Москві та Ленінграді). Цікаво зауважити, що сестра Володимира Горовиця, піаністка й педагог Регіна Горовиць, була дружиною відомого радянського економіста Овсія Лібермана.

2000у Броварах в житловий будинок влучила тактична ракета, загинули 3 людини, а 5 були поранені.

Він стався в другому підїзді 9-ти поверхового цегляного будинку по вул. Незалежності. Від вибуху розірвало від 9-того до 2-го поверху. Інші під’їзди не пошкодились. Певний час Міністерство оборони намагалося спростовувало інформацію, стверджуючи, що ракета вразила заплановану ціль. Однак вже 23 квітня військовики визнали себе винними у трагедії. Тодішній міністр оборони України Олександр Кузьмук заявив, що вважає несправедливим подавати в відставку після катастрофи. «З моєї сторони це було нечесно - зробити рекламно-благородний жест: Бачите, яка я сильна людина». «Тим самим я б кинув свої війська, своїх працівників, так званим благородством я б заховався за цією трагедією» - сказав він, продовживши, що вирішив для себе «випити цю гірку чашу до дна». В відреставрованому будинку зараз живуть інші люди (постраждалі були переселені на вулиці Грушевського). Від сліду ракети нічого не залишилось, тільки нові стіни стали на 15 см ширшими.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus