USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 41.30 41.60
  • PLN 10.40 10.55

17 листопада: події, факти, дні народження

17 Листопада 2020 00:00
День народження 17 листопада відзначає журналістка Інформаційного агентства Волинські Новини, кохана дружина та чудова мама Вікторія Семенюк.

Кохання, поваги та благополуччя бажає їй люблячий чоловік, трійко чудових діток, матуся та вся рідня. «Бажаємо всього найліпшого, найприємнішого та найбажанішого, наша дорогенька. Ми тебе любимо!» - вітають іменинницю.

До привітань приєднуються колеги та зичать Вікторії нових креативних ідей, невичерпного натхнення та творчих звершень! Нехай кожен день тебе оточують позитивні події та добрі люди. Будь здорова, хай на все вистачає сил та енергії!

Також день народження цього дня у відомого волинського ресторатора Романа Хорзова. Йому зичать гармонії, творчого піднесення, радості, міцного здоров'я, процвітання та здійснення задуманого. А ще – вдалих днів, хороших новин, величезної сили духу, приємних подій та невичерпного оптимізму!
Роман Хорзов
Роман Хорзов
Окрім того, святкують сьогодні колишній депутат Волинської облради Володимир Латковський та нападник ХК «Луцьк» Олександр Подзезей.

ІА Волинські Новини усім бажає міцного здоров’я, добра та миру, радості, процвітання, незабутніх подій, яскравих моментів, усмішок долі та родинного затишку! Нехай приязнь, любов і щастя панують у домі, а в серці живе натхнення! Хай мудрість і терпіння допомагають долати життєві перешкоди!

Сьогодні – Міжнародний день студентів. Цей день приурочений до події, яка сталася в окупованій нацистами Чехословаччині. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення їх держави. Фашисти придушили акцію протесту, а згодом розпочалися арешти. Зранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200 студентів, а також низку представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією "Повідом новину". Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

«Мафія», пісні під гітару, навчання і «двіж»: чим живуть студенти у луцькому гуртожитку, редакція розповідала рік тому.

Також 2019 понад 3 тисячі лучан в цей день відривалися на концерті популярної української команди Mozgi. Як це було - дивіться у нашому репортажі.

2018 цього дня у Луцьку розпочався І міжнародний літературний фестиваль «Фронтера», присвячений століттю роздумів.

Три роки тому у Луцьку обирали гімн міста. Із семи варіантів, які подали на конкурс, жодну із пісень не визнали такою, яка гідна представляти обласний центр Волині й може підносити дух лучан та гостей міста.

У 2016 році на Театральному майдані Луцька в обмін на цигарки людям пропонували цукерки. Акція відбулася з нагоди Міжнародного дня відмови від куріння.

Молоді тренери й талановиті спортсмени об’єдналися у громадську організацію «Волинський регіональний клуб бойових мистецтв «Прайд» у 2015 році.

Народилися:

17 листопада народилися французький винахідник, який розробив метод консервації продуктів Франсуа Аппер, радянський кінорежисер Іван Пир’єв, японський промисловець та інженер Соїтіро Хонда, грузинський актор театру й кіно, режисер, спортивний коментатор Коте Махарадзе, американський кінорежисер, сценарист і продюсер Мартін Скорсезе, американський кіноактор Денні де Віто ("Перлина Нілу", «Близнюки», «Скинь маму з потяга»), український підприємець і управлінець Ігор Бакай, українська кіноакторка та телеведуча Руслана Писанка, французька кіноакторка Софі Марсо, український письменник Андрій Кокотюха («Мама, донька, бандюган», «Юля»), українська письменниця Софія Андрухович («Літо Мілени»), український плавець, олімпієць Андрій Сердінов, український футболіст Роман Зозуля.

Сталося:

1804 – Засновано Харківський імператорський університет, що з 1933 став державним, а з 1999 Харківським національним університетом імені В.Н.Каразіна.

1853 – у Чорному морі поміж російським колісним пароплаво-фрегатом «Володимир» та 10-гарматним турецьким пароплавом «Перваз-Бахрі» відбувся перший в історії бій парових кораблів.

1869 – у Єгипті офіційно відкрився Суецький канал.

1933 – Засновано Харківський академічний російський драматичний театр імені О.Пушкіна.

1970 – На Місяць доставлений перший радянський місяцехід, яким керували із Землі.

1978 – Радянський Союз повідомив про успішне випробування нейтронної бомби.

1989 – У Празі виступами на захист демократії й політичного плюралізму розпочалася "оксамитова революція«.

2004 – відомий британський журналіст Аскольд Крушельницький опублікував у газеті «The Independent» сенсаційні матеріали: українська міліція отримала наказ фальсифікувати вибори Президента в Україні.

2004 – студенти низки столичних та регіональних вишів розпочали всеукраїнський страйк. Їхня головна вимога – припинити переслідування інакомислячих, яке розпочалося після першого туру виборів Президента України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus