USD 42.00 42.35
  • USD 42.00 42.35
  • EUR 42.10 42.40
  • PLN 10.20 10.38

17 грудня: події, факти, дні народження

17 Грудня 2018 00:00
17 грудня день народження святкують письменник Сергій Цюриць, журналісти Інна Літвінчук, Зіновій Жижара та Ольга Корольова.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає іменинників та бажає їм здоров’я і натхнення, любові і уваги, тепла і сонячного настрою, успіхів у всьому, яскравих вражень і веселки емоцій!

Нехай у Вашому житті завжди будуть квіти і сюрпризи, посмішки і хороші події, щастя і радість, удача і везіння!
Сергій Цюриць
Сергій Цюриць
Інна Літвінчук
Інна Літвінчук
Зіновій Жижара
Зіновій Жижара
Ольга Корольова
Ольга Корольова

Сьогодні - День працівника державної виконавчої служби, яке відмічають в Україні з 2009 року. Органи виконавчої служби як окрема структура працюють з 1999 року. Проте професійне свято засновано президентом України тільки через 10 років «враховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також чиновників, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України та громадськості».

За православним календарем 17 грудня іменини відзначають ті, кого назвали Варвара, Іван, Уляна, Анфіса.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Рік тому Луцький зоопарк приєднався до єдиної системи зоопарків світу, що дозволяє будь-якому зоопарку, що віддає свою тварину на утримання, прослідкувати її подальшу долю.

Два соціальних контейнери для збору вживаних речей встановили у Луцьку 17 грудня 2016 року. Котнейнери спеціально встановили у місцях, де є відеокамери, щоб убезпечити їх від крадіжок чи вандалізму.

У 2015 році для патрульних поліцейських Луцька та ще п’яти українських міст Канада надала форму і камери. Сертифікати на форму вручили на базі столичного управління поліцейських.

Викладачі луцького вишу отримали премії від президента за цикл наукових праць "Сенсори на основі іонних асоціатів для визначення біологічно активних речовин" у 2014 році.

Народилися:

Цього дня з’явилися на світ французький письменник Жуль де Ґонкур, славіст-мовознавець, історик літератури, письменник, критик, академік Національної академії наук України Юрій Шевельов (Шерех), італійський композитор Джованні П'єрлуїджі да Палестріна, англійський фізик і хімік, один із засновників електрохімії, винахідник гірничої лампи Деві Гемфрі, український маляр, ініціатор створення Товариства художників імені Киріака Констанді Євген Буковецький, український композитор Ігор Білогруд, українська художниця Інна Городецька, етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музейний діяч Данило Щербаківський, український футболіст, воротар Ігор Кутєпов, французька й американська акторка українського походження Міла Йовович.

Сталося:

1872 — у приміщенні школи сестер Ліндфорс (вул. Фундуклеївська, 21) відбулася перша вистава українського музичного театру в Києві – «Чорноморці» (автор - М.Лисенко; постановник — М.Старицький, він же – автор лібрето за мотивами твору Я.Кухаренка).

1897 — На Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.

1903 — Орвілл Райт здійснив перший у світі політ на літаку, важчому за повітря, сконструйованому ним разом зі своїм братом Вілбером. Політ тривав 12 секунд.

1917 — Українська Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Ради Народних Комісарів, в якій зазначалося, що уряд радянської Росії «визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії… зараз же, без обмеження та безумовно». Водночас до Центральної Ради було висунуто ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал та припинити роззброєння Червоної гвардії.

1917 — Розпочав роботу Всеукраїнський з'їзд робітничих, солдатських і селянських депутатів, який підтримав Українську Центральну Раду. 20 грудня з'їзд відкинув ультиматум петроградської Ради Народних Комісарів, що стало приводом для українсько-більшовицької війни.

1962 Відбувся перший виступ Beatles на телебаченні — на каналі Granada TV вони виконали пісню Love Me Do.

1984 — Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Про неприпустимість політики державного тероризму та будь-яких дій держав, які спрямовані на підрив суспільно-політичного устрою в інших суверенних державах».

1986 — У Кембріджському шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів.

1989 — На телеканалі Fox (США) відбулась прем'єра мультсеріалу «Сімпсони».

1990 — У Москві почався IV з'їзд народних депутатів СРСР, у перший же день якого прозвучала вимога відставки президента Михайла Горбачова.

1991 — Міністерство юстиції України зареєструвало Міжнародний фонд «Відродження» — українську частину Мережі фундацій Сороса.

1996 — У столиці Перу Лімі члени ліванського Революційного руху Тупак Амару захопили в заручники 490 високопоставлених гостей посла Японії і погрожували їх убити. Лише через 5 місяців поліція визволила заручників і знищила терористів.

1998 — США і Велика Британія завдали авіаційні удари по Іраку під приводом відмови того співпрацювати зі спеціальною комісією ООН з питання контролю над іракським озброєнням. Таке ускладнення міжнародної ситуації дозволило відкласти призначене на наступний день голосування в Конгресі США щодо імпічменту президента Білла Клінтона.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus